Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дразнещ проблем със скоростите


Wizi

Recommended Posts

Привет,

 

Колата е Октавия 2 1.9TDI 4x4 с 6 ръчни скорости.

 

Преди време се появи адски дразнещ проблем в това, че 1ва, 2ра и задна започнаха да влизат адски трудно. Още по-дразнещо започна да бъде и това, че на моменти изкарването на 1ва или задна изискваше също усилие сякаш не натискаш съединителя въобще или не напълно. Смених маслото на скоростите - нищо. Втулки пластмасови по скоростния лост - нищо. Смених горна помпа на съединител - ура! Проблемът "почти" изчезна, остана едно леееко по-тегаво вкарване на 1ва, но кажи-речи пренебрежимо.

 

Миналата неделя колата ме остави на път с по-късно потвърдена диагноза счупен феродов диск. Не ме питайте как.... сменял съм го преди около 90к км някъде, колата е семейна, кара се спокойно. Днес си я взех от сервиз със сменени: ПЪЛЕН комплект съединител + маховик и семеринг на колянов вал от към скоростната кутия. Качвам се щастлив, скоростният лост влиза като в масло във всяка предавка, всичко е прекрасно..... докато малко по-късно не ми се наложи да включа задна и отново с яко дърпане да я изключа :( Буквално трябваше да го изтръгна назад за да освободя от скорост! Нереална простотия.

 

Направо не знам на къде да хвана. Гората или реката?

 

Още:

- този проблем го имам само на запален двигател! Иначе още и преди тази смяна на съединител и всичко също на изгасен двигател скоростите си влизаха перфектно, все едно никакъв проблем няма

- сега ми прави също така впечатление, че на 4та, 5та и 6та педалът на съединителя на няколко пъти оставаше някой път леко потънал обратно. Все едно леко запецва и след малко си се изпъне до край както си му е реда. Само на тези предавки. Не знам дали има някаква връзка, просто споделям.

 

Пиша от телефона, прощавайте ако съм допуснал някъде прувописнъ грешка в бързината.

 

Всякакви коментари и предложения/предположения са добре дошли. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същият проблем със същата кола. Днес свалях скоростна кутия. Проблема е в луфт аксиален на входящия вал причинен от разбити легла на лагери в копуса на кутията (поне аз така го разбрах) Явно си е обща болест за тези кутии. В понеделник ще я нося към колегата bega4kata да решим какво ще я правим кутията. Но там ти е решението на проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбити легла на лагери в корпуса на кутията ме навежда леко на Труд и Творчество :( Баси мамата.....

 

Можеш ли на лично да си оставиш тел номер да се чуем тези дни да разкажеш какво и как сте направили или ако ти е удобно направо пиши тук. Ще съм много благодарен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос от публиката: ако има проблем с лагери и някакво разместване на оси то не следва ли да има негативен ефект и при включване на скоростите? Защото сега драмата се изразява само при изключване на предавка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 2 месеци по-късно...

Проблема се решава като се смени кожуха на скоростите с нов и някакви лагери. В еуратек разглобяват скоростите виждат какво е счупено и тогава поръчват нужното. 10 дена цялата операция и 1900 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.