Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мултимедия от Алиекспрес


Recommended Posts

Да, от там го свалих и после от сайта на Сиджик си платих за активация и доживотен ъпгрейд...

 

Имам въпрос към колегата JORDITO. Нещо не ми работи коректно AF функцията на радиото, даже май изобщо не работи.Пускам си някое радио тръгвам за Бургас примерно и на средата на пътя като почне да губи сигнал тръгва да търси алтернативната честота и дотам, не открива нищо и само си шуми.Със същата антена и Алпина преди това нямах никакви проблеми, Радио 1, Нджой си вървяха перфектно от Карнобат до София с малко прекъсване на тунела на магистрала Тракия....

Имаш ли отзад на медията на входа на антената една затапена синя жица да излиза? 

Подобно на тази : 

car104p.jpg

Тя е по принцип за захранване на антенния усилвател в покрива под антената и след свързване към медията на AMP или ANT подобрява значително улавянето на сигнала.

 

Ако я нямаш или е коректно свързана, тогава наистина на някои устройства не сработва много AF функцията. При мен е ок, но на жената в колата не работи много коректно. Погледни си във FACTORY SETTINGS дали нямаш някоя допълнителна настройка за активиране.

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго,което може да се опита е update на фърмуера и mcu. Виж в about mashine версията на MCU и версията на фърмуера. Започва с MBCD и букви след това LM,MX,KLM. Направи една снимка и я пусни на лично, да проверя за по-нов софт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще снимам само да не забравя. Помниш ли пин кода за влизане във фабричните настройки? Иначе проблем със силата на сигнала на радиото нямам, с чисто нова антена и усилвател съм на покрива, захранването е свързано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

е това вече разбива всичко до сега!!!

аз имам 9 инча на Супърб и вече се замислям за горното!

С 10 инча на таблото вече си в друг автомобил

Това става ли за нашите супърби :)

Всъщност, защо да не става при условие, че моя Колумбус го прехвърлих от О2 на супърба.

 

Сам си отговорих, май :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колумбуса може, но тази върви заедно с рамката, а тя е за Октавия 2 и то модела с климатик. Рамката на Супърба е различна, но скоро може и в такава да го вградят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На щипката на рамката вероятно. Аз не съм фен на изцяло тъч изпълнение. Някъде назад в темата бях писал защо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Колеги, един тъп въпрос от нищо неразбиращ по темата човек.

Шкода Супърб, 2006г., има ей такава навигация (или квото е там) - http://strongauto.net/wp-content/uploads/images/2006_Skoda_Superb_26614.jpg 

Може ли да се сложи от тия по-джиджаните дето са с андройди и прочие? Не знам как се водят, 1 din, 2 din? Нищо не вдявам от тия неща...

Ако не може, има ли как да се сложи някаква bluetooth добавка за телефон?

Имам приятел с такава, който иска да може да си ползва културно телефона за разговори и музика. Ако става с фабричната някак ще си я остави, ако не, казах му, че има фирми, които слагат "модерни" такива. Въпроса е дали може да стане без да се реже таблото и прочие?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имах такъв суперб с радио blaupunkt, което беше с bluetooth. 

Твоят човек има два избора:

- да смени медията (щото за бг тази навигация се ползва само като радио, няма карти за нея) с някаква китайска или каквато иска, която има bluetooth

- да си купи само bluetooth модул, който да се върже към озвучителната система на колата ... примерно parrot което е нещо като мерцедеса, или каквото друго намери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, един тъп въпрос от нищо неразбиращ по темата човек.

Шкода Супърб, 2006г., има ей такава навигация (или квото е там) - http://strongauto.net/wp-content/uploads/images/2006_Skoda_Superb_26614.jpg 

Може ли да се сложи от тия по-джиджаните дето са с андройди и прочие? Не знам как се водят, 1 din, 2 din? Нищо не вдявам от тия неща...

Ако не може, има ли как да се сложи някаква bluetooth добавка за телефон?

Имам приятел с такава, който иска да може да си ползва културно телефона за разговори и музика. Ако става с фабричната някак ще си я остави, ако не, казах му, че има фирми, които слагат "модерни" такива. Въпроса е дали може да стане без да се реже таблото и прочие?

Направо да слага китайче. В раздела за Озвучаване има тема по въпроса, а колегата JORDITО май е пипал най-много от тях и знае кое на кое пасва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки универсален 2DIN с Андроид,WIN CE или друг вид може да стане. Ще трябва една адапторна рамка според това какъв е модела на медията. А между другото имам една такава в повече свободна.

2008-2011-volkswagen-passat-autoradio-gp

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо да слага китайче. В раздела за Озвучаване има тема по въпроса, а колегата JORDITО май е пипал най-много от тях и знае кое на кое пасва.

 

И аз това му казах, но не знаехме дали въобще става. То не знам дали ще е китайче, мисля да го пратя при тия навигация.бг (или нещо от сорта, виждал съм ги във Фейсбук).

 

аз имах такъв суперб с радио blaupunkt, което беше с bluetooth. 

Твоят човек има два избора:

- да смени медията (щото за бг тази навигация се ползва само като радио, няма карти за нея) с някаква китайска или каквато иска, която има bluetooth

- да си купи само bluetooth модул, който да се върже към озвучителната система на колата ... примерно parrot което е нещо като мерцедеса, или каквото друго намери.

 

Да ти кажа чеснУ, не съм впечатлен от на Парот нещата. Имал съм няколко, да, мерцедеса са, но всъщност имат доста досадно поведение на моменти...

 

 

Всеки универсален 2DIN с Андроид,WIN CE или друг вид може да стане. Ще трябва една адапторна рамка според това какъв е модела на медията. А между другото имам една такава в повече свободна.

2008-2011-volkswagen-passat-autoradio-gp

 

Колега, ще му предам това, което и ти си написал. Ако ми даде сигнал ще те порърся за тази джиджафка :)

 

 

Благодаря ви за помощта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В зависимост от бюджета,може да се сложи доста добра медия. Ако има интерес, пиши на лично,мога да дам някакви насоки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за което!

Той по принцип имаше притеснение с тоя тип медия, да не му я откраднат и то не толкова заради нея, ами заради мизерията, която ще му направят. Човека има гараж, но си вкарва колата там само на нова година, питай го що  :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за което!

Той по принцип имаше притеснение с тоя тип медия, да не му я откраднат и то не толкова заради нея, ами заради мизерията, която ще му направят. Човека има гараж, но си вкарва колата там само на нова година, питай го що  :eusa_think:

а човеко от Сф ли е?

Питам понеже у Варната пичуите могат директно да му сложат такваз навигация като цените на по ефтината е 400 кинта а на по "хубавата" е 500? могат веднага на място монтаж сиреч да я "напаснат" да си говори с колата.И ще получи доста екстри като изписване на информация по колата двигателя и други.

Бях писал в едната тема и ме наплюха че али-то било по добро ама на моя вариант е ЧЕ ПЪРВО виждаш какво купуваш после има някаква гаранция все пак.А пък разликата е 50-100 лева... Аааааа монтажа на задната камера беше по трудоемък от навигацията.Ама стана сякаш в завода са го правили..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София е, да. Предполагам, че тук има доста такива фирми.

Но е хубаво да се знае, че във Варна има читави. Аз пътувам по 7-8 пъти в годината до там, не се знае кога ще опра и аз до такива услуги :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То на Суперб 1, незнам какво ще си говори медията с колата :)

Е на това по-може да се каже,че си говори:

 

https://youtu.be/i4QtusBc76Y

 

Да не се засегне някой, шегувам се.

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще проговори със суперб 1 ма друг път. Това което татко каза, че ще ми купи колело, ма друг път

Ха ха ха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То на Суперб 1, незнам какво ще си говори медията с колата :)

Е на това по-може да се каже,че си говори:

 

https://youtu.be/i4QtusBc76Y

 

Да не се засегне някой, шегувам се.

Защо мислиш че няма да си говори?!

Вярно че аз лично я сложих на Супърб2 ама... имам клиенти които са сложили на Октавия1.(по техни думи)

Защо на супърба да не може? Той комуникира по кан-шина. Има комфорт модул... изобщо трябва "улучат" протокола на канбуса..или кан шината.Щом има информационна шина значи 100% става...

Ако сега на медията дето има се изписва изобщо някаква информация от колата значи и сега работи така.

Не

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво точно имат да си говорят? Щото на моя човек драмата е това "нещо" да си говори с телефона. Какво се очаква да си говори с колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишо,уважавам инжинерните ти познания, но залагам каса бира ако успееш да накараш някоя медия да си проговори с Октавия 1, Суперб 1, голф 4, бора 4. :) Аз на тези имам опит и давам твърдения базирайки се на опита си. При 5 кабела на захранващата букса - два плюса, маса, подсветка и захранване за антената, по кой кабел точно ще си говорят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво точно имат да си говорят? Щото на моя човек драмата е това "нещо" да си говори с телефона. Какво се очаква да си говори с колата?

 

Абе поначало аз съм тъп инженер ама ще пробвам да го обясня човешки.

Всички коли (мисля от 98г) са направени по един особен начин и си комуникират по така наречената can шина.На практика това означа следното.В шофьорската врата примерно има датчик за стъклата за ключалките за състоянието на вратата(отворена/затворена). Реално това е много информация и се предава само по 2 кабела кодирано.Иначе щеше да има сноп кабели.В купето има някъде помощен компютър който разшифрова този протокол и знае по всяко време състоянието на всичко.Врата прозорци състояние.Ако подадеш команда от копчето да вдигнеш стъклото тази команда се подава кодирано на комфорт модула който изпраща съотвен сигнал по тази информационна шина и тогаз се задейства мотора примерно.

Всички коли са така.И излиза че ако разполагаш с този протокол на практика ти имаш пълна власт над колата.И знаеш кое как е на момента.Ако може да го четеш протокола.

Ако мултимедията има този протокол значи на нея лесно се изписва всичко.Температура отворена врата напрежение на акумулатора дали зарежда абе всичко.При мен и налягане на гумите се опитва!(ама няма датчици)Затова и някои навигации ги водят по модел.Щото си знаят предварително че си "говорят".

Всичко останало което върви с мултимедията като блутут навигация мп3 се явява като допълнителна екстра...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.