Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупка на Октавия 3


megalodon

Recommended Posts

Здравейте,

нов и бъдещ член на Шкода форума съм.

Предстои ми покупка на употребяван автомобил Шкода Октавия 3, май 2015г. 2.0 TDI 110 kW с ниво на оборудване Elegance. Има гаранция до 2020г. и още 60 хил. км.

Обявата е следната http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11477513744183806&slink=h93ddr

Карах автомобила и ми се доста добре. Състоянието му е неразличимо от ново  и спазарихме цената.

Записал съм час за проверка в Еуратек, но засега нещата ми изглеждат добре.

Моля за съвет от компетентните експерти във форума.

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 86
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    11

  • gdadov

    9

  • megalodon

    8

  • Kr.Nikolov

    6

Най-много писали в темата

Не съм експерт или супер компетентен, но имам 1:1 същата и цвят и оборудване само, че 11.2014 и до момента съм супер доволен от автомобила. Огромно е предимството от N1 ако имаш фирма и можеш да се възползваш от ДДС, макар, че в конкретния случай сигурно е усвоено вече. Допълнителна финансова екстра е 6 лв. данък. Като плюсове по мое мнение ако се кара повечко това е перфектният двигател. Двураменното задно окачване, също може да се приеме като екстра спрямо еднораменното на по ниските версии. Цвета е непретенциозен и носи на мръсотия. Болерото седи по добре от по ниското ниво радио. Лед стоповете седят готино, тъмните стъкла не са особенно тъмни. Като недостатък за който сигурно съм пословичен, бих определил обикновенните фарове а не ксеноновите.

Ако имаш въпроси питай, така ще получиш конкретни отговори на въпросителните които имаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. От малкото снимки изглежда много добре.

Не съм експерт (в никакъв случай), мога само да споделя наблюдения за 2 години и 76000км. Моята е със същия мотор и същото ниво. Дотук съм сменял само консумативи (дано да продължава така). Много съм доволен и нито веднъж не съм съжалил за избора си. Средния ми разход е 5.6/100 като не карам много бавно... Достатъчна динамика при изпреварване и като е натоварена. Багажника е огромен. Спокойно събирам багажа на цялото семейство дори и като отиваме на море...

Различното, което правя от заводските предписания е, че сменям маслото и всички филтри на не повече от 10000км. Но това е мое лично решение, защото искам да си я карам още и не им вярвам много на рекомендациите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

Благодаря за отговорите. От всичко може би най-ме притеснява покритието на гаранцията и то по-специално за ходовата част. Да не се окаже, че има нещо за смяна, което не е обект на гаранцията, но това ще си покаже на прегледа който съм записал в Еуратек.

Обикновените фарове наистина са единствения недостатък, който ме дразни но не е непоправим и по-скоро бих се примирил с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.

 За фаровете не се притеснявай.Имаш достатъчно варианти с по-мощни крушки и с по-добра осветеност.Аз лично си смених крушките с OSRAM Night Braker и смея да кажа ,че има промяна.Успех с прегледа и покупката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотор 2,00 тди не е ли 150 коня.Поне мойта е толкова.Според мен може да се добавят още средства и да се вземе нов от Еуратек.Но това е мое мнение и не те ангажирам с него,колега.Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нова 1.4тси ... Вижън изпълнение с удължена гаранция за малко пари отгоре. Може и ДДСто да си върне, евентуално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже за още по-малко пари от вижъна,можеш и селекшън да вземеш.. но вижъна по си заслужава.. тия 40хил.км не са показател,че колата не я е карал някакъв картечар..така,че го имай тва нещо напредвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах го и този Супърб. Направи ми неприятно впечатление едно пукане при натискане на педала на съединителя, което като загря колата поотшумя, но все пак. Супърб седан като цяло не ми допада, задницата му е ужасна. А и за целите, за които ще ползвам автомобила не ми е необходима чак такава просторност + няколко лампички тук таме на цена + 5 000лв. над Октавията. 

Октавията съм я спазарил за 29 хил., което за 2-ка TDI elegance мисля е добре.

Разликата между нова TSI с ниско ниво на оборудване и тази наистина привидно е малка, но имам определени параметри в които да се вместя. Иначе така още малко отгоре, още малко и може и нов Суперб комби. За съжаление това малко понякога е доста. :) 

Иначе за километрите сте прави, затова съм записал час в Еуратек за цялостен преглед и диагностика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще рече параметри в които искаш да се вместиш,ако става въпрос за динамика и разход..динамиката на е 1.4тси е с една малка идея по-добра от тази на 2.0тди.

Разликата в разхода е не по-голяма от литър/100 в полза на тди.

Относно нивата на оборудване,аз съм със селешкън,който включва почти всичко от което имаш нужда с изключение на би ксеноните и двузоновия климатроник..(за ксеноните съжалявам,че ги нямам)

Има кожен мултиволан ,добър инфодисплей и мултимедия,автопилот и т.н.

Мисълта ми е,че един селекшън в момента ти стъпва на 35000лв. С отстъпка,ако имаш възможност да го вземеш с N1 сертификат и му дръпнеш ддс-то ти идва на 30хил.

А,ако караш повече градско регенерацията която прави тди,може да ти къса малко нервите. Тди е прекрасен мотор,но не виждам смисъл от него,ако не въртиш солидни километри на година.

Лично мое мнение с което не ангажирам никого.

Поздрави и успех с избора ти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За финансови параметри говоря. Тук е въпросът, че автомобилът ще се кара предимно извънградско и ще го ползвам за работа.Разходът на гориво определено е от значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата в горивото ще е в порядъка на 200-250лв на 10х км, ако сложиш по-ниската стойност на гражданската и разликата в цената на обслужването, ще видиш кскво излиза. Иначе за кола 2ра ръка цената е висока. На 3-4год и 70-80х км ще струва не повече от 20х лв точно тази... За мен новото си е ново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък смятам, че избора е удачен и си струва парите. Отделно избягва от първоначалните разходи, вече каското ще е по ниско, реално колата на тия км си е чисто нова. Реално едно 12-13к спестява на този етап.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, обезценяването на чисто нов автомобил е още по-голямо.

Само за идеята, че карам чисто нова кола от завода.. не мерси 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един плюс, оказа се че е взета с удължена гаранция до 150 000км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено тази октавия ти е по сърце!

Купувай я и си я карай с кеф!

Успех и да те слуша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата изглежда добре.  За мен единствения минус са фаровете.

Между другото, гаранцията не е лошо да е имашм но не е панацея. Ако прочетеш какво се покрива от нея, ще бъдеш изненадан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Официално вече съм собственик на Октавията, а от днес вече и по талон. На прегледа в Еуратек всичко беше наред и сделката беше осъществена още в събота с любезното съдействие и компетентна помощ на клубния нотариус Боре. 

Първите впечатления от автомобила са ми много добри, надявам се и занапред да продължава да ме радва. "Проблемът" или по-скоро недостатъкът с обикновените фарове засега не ме тормози, прилично си светят.

На добър час на всички, благодаря за мненията а скоро може да кача и някоя снимка :)

Редактирано от megalodon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка! Дълги безавариини километри да минеш и със здраве да си я ползваш.

Честито!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.