Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупка на Октавия 3


megalodon

Recommended Posts

  • Отговори 86
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    11

  • gdadov

    9

  • megalodon

    8

  • Kr.Nikolov

    6

Най-много писали в темата

някой който си е купувал нов автомобил може ли да сподели какво покрива гаранцията за шкода ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой който си е купувал нов автомобил може ли да сподели какво покрива гаранцията за шкода ?

Какво точно те интересува?

Нищо не са ми отказвали от регулиране на врати до търсене на скърцащи звуци, даже искаха да ми сменят гаранционно съединителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами колегата отгоре така се изказа, че все едно нищо не покрива и ми стана интересно, понеже и аз се интересувам от нова шкода

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами колегата отгоре така се изказа, че все едно нищо не покрива и ми стана интересно, понеже и аз се интересувам от нова шкода

 

Не смятам, че трябва да се притесняваш от гаранционното обслужване. На мен до сега само в Балкан стар са ми се правили на умни за гаранционен проблем, но с неохота си го отстраниха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен от гаранцията и изобщо работата на ЕТ засега. Смениха ми топката на скоростния лост защото боята се беше олюпила. Смениха водната помпа, но това е нормално. Панорамният покрив го смазваха със спешъл смазка защото се беше раскърцал. Смениха и целия панел с бутоните на панорамния покрив защото щората не искаше да се затваря всеки път. Сега на единия ключ му светва чек, че батерията е за смяна и казаха да я закарам да сменят и двата ключа защото не било от батерията, а от самите ключове. Боядисването също им е ок, защото още чисто нова ме побутнаха отзад. Май смениха цялата броня тогава за някаква драскотина.  Теглич ми сложиха и монтажът беше ок. 

На Фабията пък й стърчеше един конец от пасажерската седалка и смениха цялата тапицерия. Каквото е имало всичко са оправяли без проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм много доволен, каквито и проблеми да съм имал, са минали или по гаранция или по каско.

По гаранция ми подменяха дреболии, без изобщо да са се правили на интересни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък се правят на интересни.. не искат да ми признаят запотяването в десния фар,лъжат,че за пръв път чуват за потропване на маховика,а има не малко пропищели.. но според мен проблема е,че винаги попадам на един приемчик,който е ужасен мазен гъз и последния път ми взеха пари и за табличката под номера на която пише еуротек. Много ме дразнят!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък се правят на интересни.. не искат да ми признаят запотяването в десния фар,лъжат,че за пръв път чуват за потропване на маховика,а има не малко пропищели.. но според мен проблема е,че винаги попадам на един приемчик,който е ужасен мазен гъз и последния път ми взеха пари и за табличката под номера на която пише еуротек. Много ме дразнят!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък се правят на интересни.. не искат да ми признаят запотяването в десния фар,лъжат,че за пръв път чуват за потропване на маховика,а има не малко пропищели.. но според мен проблема е,че винаги попадам на един приемчик,който е ужасен мазен гъз и последния път ми взеха пари и за табличката под номера на която пише еуротек. Много ме дразнят!

Нещо не си им симпатичен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Здравейте, предстои ми покупка на Октавия 1.6 дизел/105 к.с., 2013 г. Колата е внос от Италия и е на 156000 км. Абсолютен лаик съм и моля за извинение предварително, но имам няколко въпроса:

Кога трябва да се смени ремък и да се направи обслужване на двигателя? Според търговеца на 250000 км.???

Колата е обслужвана регулярно според предписанията на производителя-масло на 30000, проверено в ЕТ. Така ли да продължавам или да намаля интервала?

В сервизната история няма отбелязани някакви проблеми, влизала е само за консумативи-масло, филтри, накладки.

Редактирано от kokotzarq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моето масло го сменям на 10000 заедно със всички филтри. Независимо от "предписанията". Не им се доверявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

масло ако караш градско на 10 хил а извънградско може и до 15 хил км да го караш а за ремъците 6 години или километрите,което настъпи първо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според ЕТ по спецификация - 210000, но препоръчително 150000, които реално вече са минали. Май ще рискувам до 170000 и ще направя пълно обслужване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моето масло го сменям на 10000 заедно със всички филтри. Независимо от "предписанията". Не им се доверявам.

кажи, моля, каква е цената при такова обслужване, че ми предстои след седмица. Казаха ми ориентир 450лв, но без подробности. Аз ще искам да сложат Кастрол, ти кажи какво слагаш..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналия месец в ЕТ Горна Оряховица ми взеха 290 за масло + филтър + филтър купе. Ако смениш и въздушен ще е 30 лв отгоре някъде. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Здравейте, да се включа и аз в този клуб - от днес собственик на Октавия 3, колата е на 2 години, все още в гаранция към Еуратек и в отлично състояние (визуално и технически надявам се). Модела е с 2.0 TDI 150 коня, ръчни скорости. Като за първи ден, само положителни впечатления от колата - интериор, двигател, всичко е на 6. Надявам се във форума да науча и някои особенности или екстри/аксесоари които си струват при тази кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте , да се похваля и аз , днес поръчах вече моята бъдеща октавия, 2-3 месеца и съм вече от семейството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления! Сега времето минава най-бавно докато пристигне.

До няколко дена и аз поръчвам моята.

Каква конфигурация избра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.