Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупка на Октавия 3


megalodon

Recommended Posts

Жестоко, поздравления.

Аз се спрях на 1.8TSI, 180к.с, DSG, Vision, хечбек. Само още умувам доколко фунционална е камерата за обратно виждане като "глезотия". . .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 86
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    11

  • gdadov

    9

  • megalodon

    8

  • Kr.Nikolov

    6

Най-много писали в темата

Камерата си я бях заплюл отдавна.На осем инчовия дисплей си заслужава да се сложи камера .Закачих и навигация и всичко останало е от пакета вижан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камерата  не е лошо да я има, че видимоста назад при маневриране не много добра. Качеството на образа не е перфектно, но става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах я в крайна сметка камерката, надявам се да е добър избор, чакам и автомобила вече :-)

Оказа се, че Skoda имат няколко доста нелогични несъответсвия в конфигуратора си, дано си оправят проблема скоро, най-вече става въпрос за така наречения паkет "Dynamic" и избора на тапицерия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Дойде време вече и аз да поръчвам и съм пред последната дилема - 1,4 tsi или 1,5 tsi. От каквото открих за двата двигателя, разлика почти няма, като даже 1,5 е "по-муден", както се изрази един познат. За сметка на това е по-новия.

Също така, идеята ми е с 1,4 да сложа спортно синята металик боя, а с 1,5 - обикновенното бяло. Ако трябва да съм честен, бялото доста ми харесва, но синьото харесва много на  жена ми, пък и за мен е приятно за окото... :) Така парите се уеднаквяват.

Моля за съвет.

 

Благодаря.

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , не виждам дилема ... като познавам философията на ВАГ предполагам , че 1.5 е 1.4 с удължен ход на буталото и от там печелиш малко повече въртящ момент , а мощността мисля е почти еднаква и ако не си състезател ще ти пеедостатъчно .

Запиши се за тест и на двата и вземай каквото ти допадне .

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и двата са 150 коня.Просто 1,5 е по-нов и малко по-икономичен.

 

 

 

1.5 е с изключване на два цилиндъра. 1.4 няма тази функция.

И заслужава ли си?

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа. Едва ли разходът е толкова по-нисък при изключване на цилиндрите. За 1.4 мога да кажа, че до момента се представя перфектно (вече съм почти на 70 000 км), въпреки че моята кола е 140 к.с. 1.5 май е Евро 6, което в България няма никакво значение.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви. Ще изчакам още някой ако даде съвет, но в крайна сметка, май везната се накланя към 1,4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 5 месеца чудене, чакане, обмисляне, най-накрая и аз поръчах октавия комби 1.4TSI с модификация стайл.

 

Сега започва чакането и едва днес разбрах, че срокът е 90 РАБОТНИ дни... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях, че нямам аларма, въпреки че имам имобилайзер и централно. Всъщност, върви ли с някаква аларма или се предлагат само въпросната алармена система с обемни датчици? Заслужава ли си да я поръчам? Не разбирам от аларми, но си мисля, че най-добре фабрична да поръчам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лед фарове имаше предвид колегата май.А във Vision оборудване не се ли включваш?Сега е на доста добра цена,и оборудването е всичко,от което човек има нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да каже как е нивото на комфорт на спортните седалки и до каква степен се различава от нормалните? Аз лично чух мнения, че особено за дълъг път въобще не са практични, но никога не съм пробвал. Някой да може да сподели впечатления...също и за спортния волан?

 

Благодаря :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Dinamic пакет.Седалките са тези:

http://prikachi.com/images.php?images/19/9237019x.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/21/9237021s.jpg

 

Освен,че са много красиви,за мен са и удобни,най вече в страничната опора.На дълъг път до сега не съм имал проблеми с някакви болежки,изтръпвания,схващания и т.н.т.Не са тесни и не ми убиват никъде,а аз съм си 110кг.

Волана е мн.хубав и удобен(препоръчвам ти да го поръчаш).Страниците са от перфорирана кожа и е мн.удобен захвата.Сега,колко ще изкара кожата,че ми се вижда доста тъничка ще видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за снимките и споделеното мнение. Аз съм се спрял точно на такива като твойте, но взех да се колебая за пакета тапицерия/кожа. Волана изглежда доста удобен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е - пакета кожа и тапицерия идва с изкуствена кожа, не с естествена. Въпроса е основно за комфорт между седалките тип спортен и обикновен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с 90 дена е вярно , но моята я поръчах началото на ноември и ми посочиха 1-ва календарна седмица на 2018 за производство.Надявам се до края на януари да дойде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно сме поръчали по едно и също време, моята също влиза в производство първата седмица на Януари след като я поръчах началото на Ноември. Все пак си запазих спортния пакет Dynamic, да видим как ще е удобството с въпросните спортни седалки.

Редактирано от gdadov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята поръчка, пък, я потвърдиха днес, т.е. за мен часовникът започна да тиктака от днес... След 2-3 седмици ще се чуя с дилъра, за да ми даде повече инфо за така очакваната дата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно сме поръчали по едно и също време, моята също влиза в производство първата седмица на Януари след като я поръчах началото на Ноември. Все пак си запазих спортния пакет Dynamic, да видим как ще е удобството с въпросните спортни седалки.

Казаха ли ти,че в пакета влиза и спортния волан,НО НЕ Е МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН!Трябва да го поръчаш допълнително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДА!!! Абсурдно, т.к. този волан влиза в пакета Vision и се наложи да доплатя 215лв за да съм сигурен, че ще дойде мултифункционален със спортния пакет, иначе нямало гаранция. Останехме с уговорката да ме компенсират по някакъв начин за тази ситуация - чакам да видя как ще е. Още по-интересното е, че повече промени по колата не могат да се правят, въпреки че влиза в производство първата седмица на 2018г!?

Редактирано от gdadov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.