Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Поддръжка на автомобил


remix

Recommended Posts

Колеги, малко да събудя темата.

Как седи въпроса с пране на седалки с подгрев? Единственият ми опит с такива е с изцяло кожени, които не се перат. На Супърба обаче са кожа и текстил, а нагревателите се падат точно където е текстила. Смятате ли, че би имало някакъв проблем? Мисля да използвам autosteamclean , които са с отлична репутация и съм склонен да им се доверя. Но все пак искам да прочета и мнение на някой, който евентуално го е правил.

 

п.с. - Черният салон, под и кори изглеждат страхотно, но нищо не може да бие по практичност сивият, където почти нищо не си личи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 124
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • sauber

    31

  • The Best Forman

    13

  • zloQQ

    8

  • Mishelle

    7

Минималната влага, която се използва от auto steam clean идва само от препарата. Не се използва вода, която да напои седалките. Всичко е само повърхностно. Още повече, че препарата се изсмуква моментално след нанасянето. С оглед на това няма да имаш дълбоко проникване в самата седалка. Нещо, което, предполагам, ще потвърдят и от фирмата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох, да, ама нали знаеш...страх лозе пази. Че не ми се мисли как се ремонтират седалки с подгряване, ако въобще е възможно.

Ще гледам да ги посетя, че тая кола според мен никога не е прана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите седалки са изцяло с текстил и също имат подгрев. Лятото ги "праха" в auto steam clean, ама още не съм се сетил да пробвам дали работи подгрева.

Утре ще пробвам и ще докладвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Писах и в темата за моята кола, но все пак да пуsна и в тази:

Армията от химия, която ще ми съдейства за тупаници-шутовете, който ще се случат на интериора в Събота :)

От всичките препарати не съм използвал само този за кожа, ще върна инфо после как е. Другият, който не съм ползвал е въздуха под налягане, задължително ще ви кажа дали е бил високопланински или градски  :tongue_1:

post-13784-0-57902800-1514921631_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Надявам се това мнение да е от полза на хората, които обичат сами да си поддържат автомобилната хигиена :)

Аз съм такъв човек. От десетина година насам, доста рядко посещавам автомовки различни от тези на самооблужване. Причината е, че миенето/чистенето на колата ме разтоварва и че го правя по-добре. Обиколил съм доста такива автомивки в София. За съжаление мога да кажа, че няма нито една, която да предлага хем удобство (чисто като инфраструктура), хем добра пароструйка/препарати, хем добра прахосмукачка. Но играем с каквото можем. Към момента ползвам тази на кръговото на Драгалевци, тъй като налягането на пароструйката и препаратите са добри. Това, което е проблем там е, че прахосмукачката е само една и е далеч от добра. Отделно от това, там понякога става меко казано панаир...За вътрешно почистване мога да препоръчам Erhle до ЕКО на околовръстното (посока Люлин). Там обаче пък външното не е на ниво. За сметка на това прахосмукачките са супер, а и има широк паркинг за останалите манипулации, които не изискват пароструйка или прахосмукачка. Но повода за това мнение като цяло е тотално друг. Бях се наел да тествам препаратите от любителската серия на MOTIP и по-долу ще напиша по кратък коментар за всеки от тях, който изпробвах. Надявам се да е в помощ на някой :)

Interior cleaner - http://www.denicom.bg/avtokozmetika-24/preparat-za-pochistvane-na-interior.html

Препарата е добър. Изисква малко повече активност с парцала и малко повече "поене" при употреба. Доволен съм от постигнатият резултат с него. Една опаковка ще стигне за 4-5 минавания на автомобила. В моя случай това е години, тъй като аз го използвам 1 път в годината при по-основно почистване.

Insect cleaner - http://www.denicom.bg/avtokozmetika-24/sprei-za-pochistvane-na-nasekomi.html

Препарата е добър. Изиска по-обилно напръскване на замърсените части (което обикновено е отпред и капаците на огледалата. Ако обичате да карате "с 200", това е необходим препарат. Един флакон стига за 3-4 обилни напръсквания при доста силно замърсяване от буболечки.

Glass cleaner - http://www.denicom.bg/avtokozmetika-24/preparat-za-pochistvane-na-stakla.html

Върши работа като Медикс за прозорци от 1.90лв. Няма смисъл от този продукт.

Wheel cleaner - http://www.denicom.bg/avtokozmetika-24/sprei-za-pochistvane-na-djanti.html

Супер препарат! Всеки, който си е мил колата сам знае, че феродото като лепне на джантата е болка в задника. Този препарат го разкисва доста добре! Излиза от спрея като пяна за безконтактно. Пръскайте обилно и оставане върху джантата поне 3-4 минути за да има файда! Един флакон според мен ще стигне за 5-6 обилния пръскания.

Tyre shine - http://www.denicom.bg/avtokozmetika-24/sprei-za-pochistvane-na-gumi.html

Отново супер препарат! Покритието върху гумата е доста държеливо, а един флакон стига за 10тина употреби. Което е БАЯ!

Leather conditioner - http://www.denicom.bg/avtokozmetika-24/sprei-za-koja.html

Добър препарат. Трябва да се пръска равномерно и понякога да се повтори, особено ако кожата не е третирано скоро. Целта е да се постигне равен слой от препарата, а не на места да лъска повече. Един флакон според мен ще изкара 5-6 минавания на целия салон, което е повече от достатъчно. Това също го правя 1 път, максимум 2 в годината по време на основно чистене. NB - Използвайте на отворени врати, защото инак положението става малко задушливо.

Rain away - http://www.denicom.bg/avtokozmetika-24/preparat-za-predpazvane-ot-dajd.html

Хубав препарат. Но като всички останали такива препарати - краткотраен ефект. За човек като мен, който поняко си мие колата външно и два пъти в седмицата е безумие. Обикновено на второто миене няма следа от препарата, което означава, че всяка седмица трябва да го полгам. Мерси, ама не мерси.

Cocpit spray - http://www.denicom.bg/avtokozmetika-24/kokpit-sprei-za-tablo.html

Добър препарат. Не се отличава с нищо повече от останалите такива на пазара. Аз съм си ок с него.

Освежител за климатик - http://www.denicom.bg/avtokozmetika-24/osvejitel-na-klimatichni-instalacii.html

Една такава "бомба" е хубаво да се пуска в колата един път в годината, да не кажа и два :) Не очаквайте да ви почисти климатика магически, това е за освежаване. Motip имат и пяна за почистване на климатик, но там процеса е доста по-трудоемък. Аз такава пяна използвам на Bizol 1 път в годината, но деня трябва да е топъл и да имам 2 свободни часа около 

 

Офтопик - Използвам съм de icer-ите на няколко фирми (Включае и на Motip). За мен този тип спрей е пълен ташак. Да, разкарва нещо от леда, но с първото пускане на чистчки той се завръща. Само че с по-фин слой. Тоест или стържеш или чакаш отопление на предно стъкло - друг вариант няма.

 

Ако нещо ви възникне като въпрос - насреща съм да помагам с каквото мога :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се това мнение да е от полза на хората, които обичат сами да си поддържат автомобилната хигиена :)

Аз съм такъв човек. От десетина година насам, доста рядко посещавам автомовки различни от тези на самооблужване. Причината е, че миенето/чистенето на колата ме разтоварва и че го правя по-добре. Обиколил съм доста такива автомивки в София. За съжаление мога да кажа, че няма нито една, която да предлага хем удобство (чисто като инфраструктура), хем добра пароструйка/препарати, хем добра прахосмукачка. Но играем с каквото можем. Към момента ползвам тази на кръговото на Драгалевци, тъй като налягането на пароструйката и препаратите са добри. Това, което е проблем там е, че прахосмукачката е само една и е далеч от добра. Отделно от това, там понякога става меко казано панаир...За вътрешно почистване мога да препоръчам Erhle до ЕКО на околовръстното (посока Люлин). Там обаче пък външното не е на ниво. За сметка на това прахосмукачките са супер, а и има широк паркинг за останалите манипулации, които не изискват пароструйка или прахосмукачка. Но повода за това мнение като цяло е тотално друг. Бях се наел да тествам препаратите от любителската серия на MOTIP и по-долу ще напиша по кратък коментар за всеки от тях, който изпробвах. Надявам се да е в помощ на някой :)

Interior cleaner - http://www.denicom.bg/avtokozmetika-24/preparat-za-pochistvane-na-interior.html

Препарата е добър. Изисква малко повече активност с парцала и малко повече "поене" при употреба. Доволен съм от постигнатият резултат с него. Една опаковка ще стигне за 4-5 минавания на автомобила. В моя случай това е години, тъй като аз го използвам 1 път в годината при по-основно почистване.

Insect cleaner - http://www.denicom.bg/avtokozmetika-24/sprei-za-pochistvane-na-nasekomi.html

Препарата е добър. Изиска по-обилно напръскване на замърсените части (което обикновено е отпред и капаците на огледалата. Ако обичате да карате "с 200", това е необходим препарат. Един флакон стига за 3-4 обилни напръсквания при доста силно замърсяване от буболечки.

Glass cleaner - http://www.denicom.bg/avtokozmetika-24/preparat-za-pochistvane-na-stakla.html

Върши работа като Медикс за прозорци от 1.90лв. Няма смисъл от този продукт.

Wheel cleaner - http://www.denicom.bg/avtokozmetika-24/sprei-za-pochistvane-na-djanti.html

Супер препарат! Всеки, който си е мил колата сам знае, че феродото като лепне на джантата е болка в задника. Този препарат го разкисва доста добре! Излиза от спрея като пяна за безконтактно. Пръскайте обилно и оставане върху джантата поне 3-4 минути за да има файда! Един флакон според мен ще стигне за 5-6 обилния пръскания.

Tyre shine - http://www.denicom.bg/avtokozmetika-24/sprei-za-pochistvane-na-gumi.html

Отново супер препарат! Покритието върху гумата е доста държеливо, а един флакон стига за 10тина употреби. Което е БАЯ!

Leather conditioner - http://www.denicom.bg/avtokozmetika-24/sprei-za-koja.html

Добър препарат. Трябва да се пръска равномерно и понякога да се повтори, особено ако кожата не е третирано скоро. Целта е да се постигне равен слой от препарата, а не на места да лъска повече. Един флакон според мен ще изкара 5-6 минавания на целия салон, което е повече от достатъчно. Това също го правя 1 път, максимум 2 в годината по време на основно чистене. NB - Използвайте на отворени врати, защото инак положението става малко задушливо.

Rain away - http://www.denicom.bg/avtokozmetika-24/preparat-za-predpazvane-ot-dajd.html

Хубав препарат. Но като всички останали такива препарати - краткотраен ефект. За човек като мен, който поняко си мие колата външно и два пъти в седмицата е безумие. Обикновено на второто миене няма следа от препарата, което означава, че всяка седмица трябва да го полгам. Мерси, ама не мерси.

Cocpit spray - http://www.denicom.bg/avtokozmetika-24/kokpit-sprei-za-tablo.html

Добър препарат. Не се отличава с нищо повече от останалите такива на пазара. Аз съм си ок с него.

Освежител за климатик - http://www.denicom.bg/avtokozmetika-24/osvejitel-na-klimatichni-instalacii.html

Една такава "бомба" е хубаво да се пуска в колата един път в годината, да не кажа и два :) Не очаквайте да ви почисти климатика магически, това е за освежаване. Motip имат и пяна за почистване на климатик, но там процеса е доста по-трудоемък. Аз такава пяна използвам на Bizol 1 път в годината, но деня трябва да е топъл и да имам 2 свободни часа около 

 

Офтопик - Използвам съм de icer-ите на няколко фирми (Включае и на Motip). За мен този тип спрей е пълен ташак. Да, разкарва нещо от леда, но с първото пускане на чистчки той се завръща. Само че с по-фин слой. Тоест или стържеш или чакаш отопление на предно стъкло - друг вариант няма.

 

Ако нещо ви възникне като въпрос - насреща съм да помагам с каквото мога :)

Защо на Ерхле външното не е на ниво? Какво те кара да мислиш така?. Препаратите им са безвредни за боята - убедил съм се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото пароструйките им са с налягане на градински маркуч. Което убива цялата останала работа. Освен това, за да си почистя добре колата там, няма как да не я мина с четката им. Което убива безвредността на препарата.

Е, ако е само запрашена от чистия въздух в София, мога да я измия добре и с безконтактния им препарат и това налягане. Но за по-сериозно замърсяване - не виждам как ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото пароструйките им са с налягане на градински маркуч. Което убива цялата останала работа. Освен това, за да си почистя добре колата там, няма как да не я мина с четката им. Което убива безвредността на препарата.

Е, ако е само запрашена от чистия въздух в София, мога да я измия добре и с безконтактния им препарат и това налягане. Но за по-сериозно замърсяване - не виждам как ще стане.

Бих искал да не се съгласял Всяка седмица мия трите коли там и мога да гарантирам, че наистина е една от най- добрите автомивки на самообслужване. В допълнение, след поставяне на течната вакса, чистачките не замазват предното стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще подкрепя Сашо по отношение на "левчето" на кръговото на Околовръстното и Черни връх. Налягането е силно, продължителността е добра. Прахосмукачка не ползвам, имам си в гаража, така че мнение не мога да дам.

Но най-доброто според мен съотношение цена/качество/време за обслужване за комплексно получавам на четките на OMV Пробива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се радвам, че някой от щастлив от мивката и нямам проблем с това. Само мнение изразявам и едва ли някой ще ме убеди, че там може да се измие качествено автомобил отвън. Но щом вие се справяте - супер :)

 

Ице, тия четки не мият ли със все лака?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не, от тях дори лака, положен в Лазурит не падна.

Преди години имаше един тест в Fifth gear относно различните видове миене и следите по лака. Четките бяха на второ място, след напълно ръчното миене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледал съм го да. Караха едни астри на четки, при детайлър и при едни кореняк англичани от Пакистан :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

10 години рутина и 4 лв. :)

 

Sauber, извинявай, но ми е трудно да повярвам, че си миеш автомобила от 10 години. Само, като те гледам с тази четка...

Когато имам време външно измивам бялото пате на една чешма на село. Две кофи вода, две гъби (едната е само за джантите, гумите, праговете и подкалниците), шампоан с вакса (Sonax или Ma fra) и препарат за джанти (в момента използвам на ValetPro, който е доста икономичен). След третирането и изплакването задължително подсушавам повърхността с чисти микрофибърни кърпи. Два пъти годишно нанасям върху боята твърда вакса (сега използвам една китайска, която се оказа много прилична - лесно се третира с нея и оставя дълготрайно покритие). За вътрешното пространство използвам препарат за вътрешно почистване на ValetPro, парцал, четчици и т.н. За кожените неща - волан, маншон на ръчната и пр. съм се доверил на млякото за кожени изделия на Sano.

Поздрави. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sauber, извинявай, но ми е трудно да повярвам, че си миеш автомобила от 10 години. Само, като те гледам с тази четка...

 

 

Какво те притеснява в четката ? :) Не е идеален вариант, но също така нямам друг избор...

п.с. - И съм мнооооого внимателен.

 

Тази автомивка ми е фаворит.")

 

Вече и на мен, поради липса на други алтернативи в района. Тая на кръговото на Драгалевци вече не става, а беше добра... Ако ме мернеш - свиркай! Сравнително често ходя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия четки по автомивките са противопоказни за автомобилния лак. Песъчинки, боклуци, ползвани от Сульо, Пульо и сие. Между другото, водата на автомивката в "Хит Младост" е отвратително варовита и винаги остават неприятни капчици по целия автомобил. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво те притеснява в четката ? :) Не е идеален вариант, но също така нямам друг избор...

п.с. - И съм мнооооого внимателен.

 

 

Вече и на мен, поради липса на други алтернативи в района. Тая на кръговото на Драгалевци вече не става, а беше добра... Ако ме мернеш - свиркай! Сравнително често ходя :)

Какво стана с тази на кръговото, беше супер?

И това ЕКО-то над Борис ли е? Мен ми е точно до офиса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли впечатления от този препарат? На мотора имам едва две пластмаси които са тръгнали да избеляват и се чудя дали ще се възстановят с него.

http://www.praktiker.bg/bg/Exterior-maintanance/ПРЕРАРАТ-ЗА-ГУМА%2C-ПЛАСТМАСА-И-ВИНИЛ-TURTLE-WAX-BLACK-CHROME/p/430063

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия четки по автомивките са противопоказни за автомобилния лак. Песъчинки, боклуци, ползвани от Сульо, Пульо и сие. Между другото, водата на автомивката в "Хит Младост" е отвратително варовита и винаги остават неприятни капчици по целия автомобил.

Да ама без четка няма как да махнеш мухите или смолата. Той на съвременните коли лака е толкова калпав още от завода, че и от вятъра се поврежда...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия четки по автомивките са противопоказни за автомобилния лак. Песъчинки, боклуци, ползвани от Сульо, Пульо и сие. Между другото, водата на автомивката в "Хит Младост" е отвратително варовита и винаги остават неприятни капчици по целия автомобил. 

 

Цецо75 го е казал по-долу. Четката там между другото не е крайно ужасна. Също така ги сменят периодично, не ги оставят изядени и вдървени. Ако колата е добре ваксирана, почти няма проблем. На сиво - още повече. Микро драскотините при мен не се забелязват заради цвета. Разбира се безконтактното си е най-добре, но...това е положението. Тотално отказвам вече да ходя по автомивки (стандартни). Първо, че почти никъде не чистят като хората, второ, че трябва да ги чакам 2-3 часа и трето - я фолиото ще ми е надрано, я джантите няма да са измити, я препарата за гуми е "свършил" и прочие и прочие. Мерси, нерви нямам. И това за 20 лева...баси майката.

Последната ми ужасна случа е от Ауто Спа на България, която е единствената денонощна в района. От всички стъкла на които имах фолио, само задното не беше надрано. А на шофьорското беше направо...Абе исках да убивам хора.

 

 

Да ама без четка няма как да махнеш мухите или смолата. Той на съвременните коли лака е толкова калпав още от завода, че и от вятъра се поврежда...

 

Това е така и то при положение, че ползвам и доста приличен insect cleaner. Ако се ползва той + силна водострукйка, както и ако буболечките не са на 5 дни - бива. Във всеки останал случай - не.

 

Какво стана с тази на кръговото, беше супер?

И това ЕКО-то над Борис ли е? Мен ми е точно до офиса.

Беше...Последните два пъти газих в кал, която нанесох в колата. Все нещо не работи. Я препарат, я пяна, я прахосмукачка. Отделно, там цари тотален хаос, никой не гледа за реда. Бал съм ги...

 

Някой има ли впечатления от този препарат? На мотора имам едва две пластмаси които са тръгнали да избеляват и се чудя дали ще се възстановят с него.

http://www.praktiker.bg/bg/Exterior-maintanance/ПРЕРАРАТ-ЗА-ГУМА%2C-ПЛАСТМАСА-И-ВИНИЛ-TURTLE-WAX-BLACK-CHROME/p/430063

 

От този нямам, но по принцип тия тип "restore black"... Може и да помогне, ама чудеса въобще недей да очакваш. В общи линии, по-скоро не се занимавай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не използвам четките по автомивките, взимам кофа, гъби и шампоан. Когато бързам използвам безконтактния шампоан на автомивката, а против смоли и мушици използвам препарат, който винаги ми стои в багажника.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.