Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да сменя ли реното с тази октавия


ada.77

Recommended Posts

Изчетох почти всичко из форума за тези двигатели но никой ли не е слагал газ на такъв мотор.И моля ви дайте си мнението за тази октавия.ще ви помоля сериозно да ми ударите едно рамо при избора.Предварително ви благодаря на отзовалите се.И ето го автомобила.http://www.mobile.bg/11468502801237663

Редактирано от ada.77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимайки комби се предполага,че ти трябва товарно пространство.Комби с газ според мен се обезмисля тази комбинация.Нищо че бутилката е на мястото на резервната гума,тя къде ще стои в багажника и тогава колко място остава.По принцип аз не харесвам коли на газ,но ти си знаеш.Тази щом е на газ вкарана направи сам сметка  километрите дали са реални,Аз обичам дизели,не че и те не са на доста километри,но въпрос на лично предпочитание.За самата кола трябва сам да прецениш дали да я вземеш,но цената ми се струва височка.Провери добре халдекса дали работи,че си е доста парички после ремонта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже съм бос за тази кола как да разбера халдекса дали е на ред.До колкото изчетох като цяло е безпроблемен механизъм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм ... има газови за FSI моторите, които са по една камара пари (хиляди евро). Тая като я гледам е нов внос, може да е с такава газова. Тук не знам някой да ги монтира, съответно и нямам идея кой ще я поддържа.

Изглежда интересна оферта. Шкодите с фабрични газови излизат без резервна гума, а с ремонтен кит, какъвто имат вече много коли. Не губиш никакво пространство.
А на въпроса да смениш ли реното с октавия - винаги  :D

иначе ... с газова от чужбина километрите са х2 минимум, тази навигация все едно я нямаш - няма карти за БГ, Тези работи не правят колата лоша, просто са тема за договаряне с джамбазина :)

Не виждам лепенката в багажника с ВИН номера, което е по-притеснително ...(няма причина да липсва, обикновено изчезва след ремонт по коша)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчетох почти всичко из форума за тези двигатели но никой ли не е слагал газ на такъв мотор.И моля ви дайте си мнението за тази октавия.ще ви помоля сериозно да ми ударите едно рамо при избора.Предварително ви благодаря на отзовалите се.И ето го автомобила.http://www.mobile.bg/11468502801237663

Колега, вчера ходих при майстора, който ми сложи ГИ на Fabia-та за да си сменя филтъра, тъй като и аз се загледах по няколко FSI-а(TSI) го поразпитах как седят нещата с монтирането на инжекцион, на този вид двигатели. Та информацията, която получих е следната: Предполагам щом си прочел повечко теми, знаеш, че този двигател е с директно впръскване и няма как да се избегне разхода на бензин, това което получих като информация е, че разхода газ/бензин е в съотношение около 70/30, чел съм по форумите, че можело да се направи 85/15 и т.н., той каза, че до момента всичките FSI-и, които е правил са със съотношение 70/30, което ако го изчислиш в пари(вече много зависи и от разхода) не е нещо фрапантно. Другото което ми каза е, че такъв вид инжекцион се слага на автомобили, които се карат много, тоест, ако ще правиш по 10к. или по малко километри на година, трудно ще я избиеш, тъй като цената, която той ми предложи, започва от 2300лв. Аз лично нямам проблем с това, тъй като 10к. км. ги правя за 4 месеца и смятам, че инвестицията си струва. Другото, което разбрах е, че инжекциона се слага по код на двигателя, тоест, когато закараш автомобила за тази интервенция, чарколяците, се слагат според кода на двигателя, тъй като имало голямо значение.

Лично мое мнение е, да не си купуваш автомобил вкаран с инжекцион от вън, освен ако не е заводски и то доказуем. За да се наложи да сложат газ в Западна Европа, особено в Швейцария, от къде се славят, че се вкарват едни от най-хубавите коли, значи тази кола е карана доста или поне според мен не можеш да разчиташ, че това са и реалните километри, до колкото, като си купиш бензинова кола внос, може да си по-сигурен, че километрите са реални. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен газифициран фси ми звучи,като таралеж в гащите тези двг са направени да се карат на бензин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.