Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Отново N75 или нещо друго?


Skoda20VT

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам малък проблем който ще отстраня веднага след като съм сигурен че съм на правилния път.

От 2 дни не върви така както си требе, а именно върви като 1.6.Чувам че турбината разтоварва "на пресекулки" или по просто казано "пърха като кон".Логнах да видя бууст-а - не качва повече от 0,3 а в нормално положение е 0,63.Преди 2 години сменях N75 и ми се струва че пак се е предал.Дебитомера е в стойности, ламбда сондите работят.Мотора е AUM, сменил съм и diverter valve (не му знам превода).Мотора е стоков.

 

Не ми е проблем да купувам нови части, за момента каквото и да съм сменял от тези по мотора са били само оригинални.

 

Стария N75 правеше други магарии който не са като гореописаните.

 

Някакви други насоки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маркучите са в много добро състояние.Имаше 2 съмнителни които смених със силиконови.Свалих DV клапана, сложих едно маркучле и пробвах с уста дали държи вакума - уви изпуска слабо но изпуска.Свалих и N75 , дългия му край също не трябва да пропуска но пропуска вакум.Цял ден я карам и записва само 1 грешка - 17608 Boost pressure control valve - mechanical malfunction.Интересно ми е че тази грешка е заради N249.Този N249 не съм го сменял.Вакумния резервоар който е над бобината на 4-ти цилиндър държи вакума.Някакви други насоки?Ако някой има мерак да помага физически аз помагам финансово!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак профилактично си поръчах N75 който днес пристигна (оригинален).Тествам налични N75 и новия и двата пропускат малко като се опитвам да надувам през дългия щуцер.Най вероятно ще имам два здрави N75.

 

Утре пристигат N249 и байпасния клапан (отново оригинални) и ще ги сменя в комплект и трите.

 

Това което съм тествал до момента е:

Вакум резервоара - държи вакума без значение колко е стояла загасена колата.

Байпасния клапан - дърпам с вакум мембраната му - не държи.

Маркуча който дърпа байпасния клапан го откачам (този който идва от N249) и с уста пробвам дали задържа вакум или като надуя дали минава.Не задържа вакум и като надуя си минава през N249.Не знам дали трябва.

N249 нямам точна представа как да го тествам, но грешка 17608 в ross-tech я вади точно за N249 - следователно смяна!

 

До сега винаги си е вървяла перфектно и при положение че ми служи вярно ще получи оригинални части и всичко нужно да си е както трябва.Ще получи и нов софтуер от pepino надявам се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно проблемът ти е в разтоварващия клапан на турбото. Пробвай го с външна пружина:

 

SAM_0853.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маркуча на байрасния е нормално да минава въздух, но го провери, щото влиза в колектора. На крапана не трябва да минава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалих планката пред колектора която държи N249 и другите хави отдолу.Смених N249, проверих всички вакуми и макар да бяха добре смених тези които ме усъмниха дори и малко.Проблема е решен и сега си върви както преди.Оказа се че му е дошло времето на N249.И на стария и на новия с мултицета дава една и съща стойност но стария явно не се движи и оттам в комплект с кофти дивертер колата върви но не вдига повече от 0,3 налягане.

 

В комплект смених и N75 с нов макар и стария да си работи.Смених и дивертера понеже се оказа че мембраната му е спукана.Готов съм вече за нов софтуер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допълнение: 06A906283E (N75) - 145 кинта

                      PG 7.22687.39.0 - Pierburg (N249) - 118 кинта

                      06A145710P - (DV) разтоварващия клапан - 113 кинта

 

Имам 1 здрав N75 и ако някой има нужда от проба и се съмнява в него мога да помагам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.