Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Карабина на предпазен колан


ohboli19

Recommended Posts

Колеги моля за съвет !

От известно време ( може би откакто започнаха студовете ) закопчаването на предпазния колан стана относително трудно.Налага се доста пъти да натисна за да се закопчае .Проблем с индикацията за несложен колан няма , в смисъл дори и когато трудно успявам да го закопчая индикаторана таблото си загасва .Прави ми впечатление че често дори и когато е " закопчан" бутона в карабината остава " потънал " .

Ето и въпросите:

1. Подлежи ли на ремонт въобще тази карабина ?

2. Може ли да се смени с някоя от задния ред колани ?

3. В нея има датчик , надявам се не греша , ако се смени с друга какво се случва с него ?

4. Ще я повредя ли ако пръсна малко WD 40,?! Или друга смазка ако е удачна ?!

 

Как мислите каква може са е причината за това " потъване " на бутона и задържането му в тази позиция ... Замърсяване?! Счупванена част от механизма ?

Благодаря на отзовалите се !

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги няма ли кой да удари едно рамо !

Притеснявам се да не изпадна в ситуация да не мога да закопчая предпазния колан !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя година е колата?Най-вероятно нямаш сензор за колан там...Напръскай с WD и ако няма ефект-или разглобяваш,или си купуваш от морга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О1 ,2001 г.

Колега имам силиконов спрей , купуван за уплътненията , мога ли да пръсна от него !?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е позацапан. Моя също от време на време зацикля, но при мен закопчаването е перфектно. Просто понякога не се връща бутона ори откопчаване. Пробвай със спрей и ако не се подобри...пазаруваш. На дали е скъп много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз имах същият проблем с коланите на Фелиция - колана се закопчава, но червения бутон е леко потънал. Напръсках го обилно с WD40 и след около ден два се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз пръсках вчера с WD 40 ... Засега изглежда да има подобрение !

Благодаря на колегите които се включиха !

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.