Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фиш на кола с номера на предишен собственик


Recommended Posts

Здравейте, имам фиш на кола от камера скорост, която съм продал преди време, но новия собственик не е сменил още номерата. Какво се случва при това положение!? Може ли да се обжалва? Ако не може - добре, плащам го, но какво следва после?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е така - супер. Има ли значение в кой КАТ ще отида, при положение, че фиша е от място различно от местожителството ми? И поради една или друга причина мина известно време от получаването на фиша (от жена ми)!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е да го пратиш в КАТ, който ти е издал фиша.Правилно те е насочил колегата с Договора за покупко-продажба.Напиши на копието което пращаш ,,Вярно с оригинала" двете имена и подпис на всички странички .Прати им го с една Жалба до КАТ , който ти е издал фиша.

,,Уважаеми г-н началник считам, че издадения ел.фиш е незаконосъобразен тъй като видно от дата .... съм продал втомобила си на ..... Същият е следвало да регистрира автомобила на негово име, но видно от регистрационната табела и датата на фиша не е изпълнил това задължение. Поради горното моля за отмяна на електронния фиш в противен случай ще потърся правата си по съдебен ред за което ще понесете съответните разноски.

 

Прилагам: Заверен за вярност договор за покупко-продажба на МПС.

 

С уважение.....

 

Успех колега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз когато продадох старата кола, още на същия ден минах през КАТ и данъчното за да ми я отпишат. Мисля че това спестява подобни драми с фишове, актове и т.н. В конкретната ситуация колегите вече са написали какво е логично да се направи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за адекватния отговор. Акта е издаден в София, СДВР. Смятам да го изпратя там по куриер с обратна разписка.Отдел "Пътна полиция" - СДВР, гр. София, Лъчезар Станчев N4. Предполагам, че на този адрес!? Последния ми въпрос е: как ще разбера отговора на КАТ!?

Редактирано от Reed22
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да си го проверяваш за становище ти.Другото което пропуснах е че можеш да го обжалваш пред съда на същото основание.Казвам ти защото ако направиш тази жалба по административен ред пред началника на КАт има шанс да изтървеш срока за пред съда за обжалване на електронен фиш.Така, че ти си реши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз когато продадох старата кола, още на същия ден минах през КАТ и данъчното за да ми я отпишат...

И в КАТ ли трябва, никога не съм ходил да отписвам кола там? Мислех,че в данъчното е достатъчно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в КАТ ли трябва, никога не съм ходил да отписвам кола там? Мислех,че в данъчното е достатъчно!

Вече не е необходимо да се отписват(записват)МПС,в общината всичко става автоматично с данни от КАТ(стига само новият собственик да отиде и да си смени талона).
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за помощта. Намерих един телефон в КАТ, относно ел.фишовете - 02/9824849. Един господин ми обясни любезно, че трябва просто да им пратя договора за покупко-продажба и фиша и всичко за тях е готово, фиша ще бъде препратен на новия собственик. Но трябва да отида и в КАТ по местожителство, да я отпиша. С което, ми казаха, че всичко, приключва. Уви, новия собственик е карал със стария талон и е успял да я продаде на момче от Елин Пелин, на което са написали фиш. Момчето отива да си плати фиша, но отказват да му върнат малкия талон, та ще бере ядове, за съжаление. Аз съм обещал всякак да му съдействам. От всичко просто не съм знаел, че трябва и в КАТ да се отпуше, освен данъчното.... Надявам се да всичйо да завърши успешно за всички. Отново благодаря за отзивчивоста!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.