Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 1, AHL, automat


Recommended Posts

Здравейте,

Вече знаете,че си взех една Октавия, комби, 2003, ALH, автомат.

Външно, понеже скоро е боядисвана е доста добре - иска само едно пастиране и ще стане кукла ( поне за мен ).

Вътре има доста забележки, които малко по малко ще отстранявам.

Имам няколко въпроса:

1. Мога ли да и сложа автопилот ( понеже така и така трябва да сменям лоста за светлините, че не ми работи според мен лоста - нямам дълги). Замервахме и не отива ток до буксата на фаровете - само при дългите. Така и така ще се взема друго лостче си мисля, дали да не сложа такова с автопилот, само че не съм с 1U2 или 1U5, а доколкото се ориентирам съм 1U9. 

2. Вече писах и в другата тема, но смятам, че тук е по-правилното място. Като премина от паркинг на D и да зацепи трябват 2-3 секунди и чак тогава тръгва. Сега пробвах на R не е така - веднага си зацепва.

3. Дали да сложа лупи с ксенон H1 или само ксенон с H4.

Нещо не мога да кача снимките...

Редактирано от Mendeleev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей :)

 

Ще споделя мнение само по т. 1 и т. 3 :)

 

1. Темпомат би трябвало да нямаш проблем да сложиш - поне на моята нямаше никакъв проблем, а си е суупер екстричка.

 

3. Лупите, които влизат в тоя фар (без да е L&K) май хващат само крушки H1, поне при мене е така. Защото самата лупа за вграждане е с цокъл H4, а крушката в нея е H1. Но обмисли и вариант за LED крушки, щото вече има много стабилни модели, и то с охлаждане. Аз напролет мисля да сложа един комплект LED-ове, пък да видим какво ще стане :)

 

И питане едно - как така ти е 1U5 модела. Имали такова жувотно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с ЛЕД лампите не е добра идея,според мен.

В някой сайт гледах лупа за директен монтаж на цокъла Н4.Лампата вътре е Н3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да ме насочите за Стара Загора или региона къде могат да ми сложат автопилот?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега пиши на лично и аз съм от СтЗагора и преди месец монтиран лупи. Жестоко сетят и си заслужава. Поне можем да се видим и да видиш за какво иде реч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вчера си го поръчах и след 30 дена трябва да дойде. Ще гледаме за монтирането какво ще правим.

Най-много ми е нужна информация относно скоростната кутия - дали е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не е карал автомат с 4 скорости, за да даде мнение за забавянето при D. Вече един човек ми каза, че тези кутии са по-бавни, но задна си зацепва бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм още по две причини:

1. Правиха ми операция и все още съм на легло и не исках преди това да харча пари, че да имам за операцията.

2. Искам да знам дали не трябва някаква диагностика или ремонт и да не се наложи да го сменям два пъти. Ако скоро не намеря решение ще го сменя и ще гледам какво ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип, има период от време докато захапе от свободна. Но при теб е една идея повечко. Пробвай със смяна на маслото като можеш. Бързо възстановяване ти желая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Публикувано (Редактирано)

Привет.

Смених маслото на кутията и майстора ми каза, че е източил 3,5 литра старо масло, а е налял 5,5 ( колкото побира кутията ). Освен това филтъра е бил паднал на дъното на кутията и не е вършел никаква работа.

След смяната на маслото се наблюдава по-плавно "зацепване", когато превключвам ръчката; преди като минавах от паркинг на задна тропаше и тласкаше рязко и много, а сега само придърпва леко ( може би е в рамките на нормите, защото на другата ми кола с автомат пак така зацепва ).

Самите скорости по време на движение превключват една идея по-гладко.

Само, че остана "забавеното" зацепване на D. Гадно ми е, защото от другия автомат съм свикнал да зацепва веднага и това малко ме кара да форсирам двигателя.

Явно самата кутия има такива възможности или се нуждае от нещо друго, но на този етап взеха да свършват парите и няма да се задълбочавам.

 

Смених отпред нови дискове и накладки.

 

Вратата на багажника не се заключваше и стоеше винаги отключена и това доста ме притесняваше. Майстора го е направил, но е открил, че на шофьорската врата ключа не влиза в патрона и не работи. Наложи се смяна на патрона и пренареждане на механизма, за да работи с моя ключ. Сега всичко е ок.

 

Това е за сега от мен.

Редактирано от Mendeleev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От вчера колата вече е с три оригинални ключа благодарение на колега от форума, който ми изпрати дистанционните и е коректен ( продава Октавия на части ). Един ключар ми направи ключовете и ги обучи. Видяхме, че километрите са връщани един път, но не знаем колко са били преди това. Беше заключена само за два ключа, че се наложи повече усилие,за да сработят и трите ключа.

Вече съм и със стикер на форума отзад на стъклото :banger_2: така че няма да съм както досега инкогнито ( както със служебната Шкода ).

Сложих 4 нови говорителя и музиката стана за тези пари много добра.

Ксенонче 55W и стана ден.

Само остана да сменя лостчето на фаровете и мигачите, че залепват късите и дългите. Поръчах си от Китай с автопилот и дано успеем да го монтираме, за да си имам и автопилот.

Също от Китай си поръчах и управление за шофьорската врата за стъклата и въпреки, че е евтино работи много добре.

Нещата малко по малко се пооправят :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Чудя се дали да не взема оригинални джанти на Октавия в лошо състояние и да ги боядисам в черен мат, защото сега съм джанти на Голф и ми създават леки проблеми. Когато смених новите дискове и накладки и при лепене на баланса отвътре на предните гуми опира и се наложи да сложим отвън баланс. Гумаджията ми каза, че трябва да са оригинални за Октавия и няма да имам този проблем. Гледам, че ЕТ на оригиналните е 38, а намерих едни с ЕТ 42. Това има ли значение, че не разбирам много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега видях в " продава " един комплект оригинални за боядисване май бяха .Само че са 16" .

Редактирано от ohboli19
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега видях в " продава " един комплект оригинални за боядисване май бяха .Само че са 16" .

Аз държа да са 15-ки, че съм с чисто нови летни и зимни гуми на 15 и затова.

 

Значи пак ще опират като сегашните ми и най-добре е да се търсят 33-38. Благодарско!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.