Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

От Yeti на Superb III


Recommended Posts

Йетито след 6 години вярна служба вече се радва на нов собственик и най-накрая ми остана време да представя новия автомобил. 

 

Накратко за новата придобивка:

 

Skoda Superb III L&K DSG 4x4 2.0TDI 190HP

 

Допълнителн екстри:

- печка

- панорамен покрив

- Smart light assist

- управление на седалката до водача от пътуващите отзад

 

 

Няма да се опитвам да сравнявам двата автомобила, тъй като като замисъл, концепция и поведение нямат нищо общо. Впечатленията ми от Супърба са все още много бегли. За 1000км все още се нагаждаме един към друг.

И все пак това, което мога да кажа засега:

- Огромен автомобил... И като размери и като вътрешно пространство и като багажник. Чистокръвна лимузина, предназначена за дълги пътувания отвсякъде. Но ако трябва да бъда честен, в града Йетито донякъде ми липсва. 

- Двигателят е достатъчен за това купе, но в никакъв случай не може да претендира за някакви спортни постижения. В града се усеща една идея муден. При по-високи скорости извън града му идва силата.

- Кантона ме изненада приятно (така и не намерих тестов аввтомобил да го чуя предварително). Доста по-добре свири от нормалната музика. Но не трябва и да се очаква да е на нивото на B&O или Harmon.

- Андроид ауто напълно обезмисля заводката навигация. Особенно откакто Болерото е със същия 8 инчов дисплей. Жабката за телефон с безжичното си зареждане е голяма глезотия.

- Smart light assist-a работи безупречно нощем и е голяма атракция за  всеки който не го е виждал :)

- Адаптивното окачване е ОК, но бих преживял и ако го нямах. В 99% от времето така или иначе се кара на Нормал.

 

 

Относно поръчката и доставката. Колата я поръчах на 7.12.2016. Произведе се края на януари и на 9.2.2017 я взех.

 

image.jpg

 

image.jpg


image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, чудна количка!

Да си я караш с кеф и безгрижно!

Като и свикнеш, ще установиш, че не е толкова голяма и е съвсем пригодна за града.

Казвам "свикнеш", с оглед на факта, че слизаш от Йети.

Нормален седан от среден клас, с чудесно оползотворено вътрешно и багажно пространство.

Още веднъж, Честито!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега и със здраве до си го караш.

Избрал си точния цвят.

Лазерно или лунно бял е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лазерно или лунно бял е?

 

Първо благодаря на всички за пожеланията. Цветът е лазерно бял.

 

Използвам темата и за да благодаря на момчетата от Always Dry Bulgaria . Колата бе при тях за поставяне на керамично покритие. Състоянието в което си взех колата днес, бе като подготвена за автомобилно изложение. Абсолютни професионалисти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер автомобил, мисля че дори го мернах преди 1-2 седмици на кръстовището на Гражданска защита.

Много хваща окото бяло с черно! Учудващо за какъв кратък срок са я произвели още повече пък със светлия интериор. Колега тук от форума си я чака 8 месеца, а нашата малко над 6 месеца и трябваха за да я произведат.

Със здраве да си я караш!

П.П. Кажи за покритието повече , колко пари излезе и за колко време стана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега за придобивката, знам какво е подкараш нова Шкода. Пожелавам ти много безаварийни километри и голям кеф със Супърба, страхотен автомобил със страхотно оборудване (за Кантона ти "завиждам" благородно). Един колега от клуба има Супърб като твоят, но комби и след като го видях останах твърд привърженик на комбитата. БРАВО и КЪСМЕТ! :plate_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На това бижу човек може само искрено и благородно да завиди - честито, само радост да ти носи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уникална красота! Честито и със здраве да си я караш!

Би ли обяснил за керамичното покритие, за първи път чувам!?

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази кола какво друго може да каже човек освен - "Страхотна!". :doubleup:  Много, много приятни емоции ти желая с нея!  :P

 

Чисто от любопитство да питам - Йетито дали го купи човекът от раздела за Йети и темата "Съвет за покупка на Йети втора ръка"?  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто от любопитство да питам - Йетито дали го купи човекът от раздела за Йети и темата "Съвет за покупка на Йети втора ръка"?  :blush:

 

Не, той последно се отказа от Йети заради големината на багажника. Купи го друг човек, тук от форума.

 

Сега относно креамичното покритие. Най-опростено казано играе ролята на втори лак. Многократно по-здрав и твърд от оригиналния. Повечето са на силициева основа и по-скалата на твърдост са 9H. Предпазва до голяма степен от надирания, удари от камъчета, не задържа водата и мръсотиите трудно залепват, което прави измиването им много лесно. В интернет има много информация, видеота и ревюта за въпросните покрития.

За всички изброени качества ми е рано да изказвам мнение. Ще се постарая след година да напиша подробно ревю от първа ръка, доколко нещата са точно така. На първо четене мога само да кажа, че при допир колата се усеща по-гладка от стъкло. И с най-доброто полиране не съм усещал боя по този начин. 

Останах удивен обаче, колко професионално може да бъде подготвена и изчистена една кола, било тя и нова. Никога не съм виждал толкова перфектно свършена работа. Затова си позволих и да похваля момчетата, заслужават го напълно. За цена най-добре се свържете с тях, отзивчиви са. Има много възможности, които могат да се изберат, но общо взето цената варира между 400 и 600 лв. Процедурата отне 24 часа. В събота сутринта им я оставих и тази сутрин си я взех. Гаранцията за покритието на нова кола (под 8000км) е 10 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много кравив автомобил ! Колега да ти е честита и безкрайно много безаварийни километри да й навъртите !

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен с малко закъснение :) Колата е невероятна! Желая ти много безаварийни километри с нея!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истински флагман! Прекрасен е. Нека се ползва със здраве и да донесе безкрай положителни емоции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е автомобила! И полезна информация за керамичното покритие!

Безаварийни километри и весели пътувания по Алпите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Уникална кола наистина. Честито, много и безаварийни километри ти желая ;) Ще чакаме след година мнение за "керамичното покритие" - ако е вярно това което твърдят за него наистина си струва за нова кола /като го разделиш на цената на колата е направо задължително/ . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много красива кола. Точно красива. Само усмивки да ти образува ползването и :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.