Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода Октавия 1,8 20V


Recommended Posts

Здравейте!

 

Мисля, че дойде време да представя и моето возило.

 

Шкодичката я имам от няколко месеца, но от миналата седмица съм и член на Шкода Клуб :) Много исках да си взема именно Октавия, понеже формите ѝ са пленяващи. Е, по моята има какво още да се пипне, но всичко с времето си.

 

IMG_20170316_094754_zpskgtsyuer.jpg

 

IMG_20170316_100945_zpsqf21hkie.jpg

 

IMG_20170321_230516_zpsy665ql0c.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега! Със здраве да си я караш. В течение на времето ще видиш, че това е безсмъртен автомобил. А когато нещо се счупи, то оригинално струва 50-60лв. :)

Ако случайно те изненада мудността на колата в ниските скорости (до 100 кмч.), не се притеснявай, нормална е. Можеш да си я лющиш здраво в обороти, мотора носи много на бой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Здравейте!

Аз също от скоро съм собственик на такова бижу само че комби - от 2002г . Досега съм карал все малки и слаби колици и това ми се вижда като самолет.До сега нямах проблеми но в студа започна да пали трудно.....1-2 пъти се мъчи все едно някоя свещ не работи и гасне и чак на третия път вече си поема и работи нормално.Сложих и газова система доста скъпичка -1400лв(мераклия човек ) но за разход още е рано да говоря ..... май доста си гълта.Когато заваля снега започнах да я чистя и без да искам с четката закачих "цицката" за задното стъкло и я счупих, а тя е на допълнителния стоп.Сега ми е трудно ,замазва задната чистачка и ще съм благодарен ако някой може да каже как се разглобява там и сменя това нещо.

Редактирано от zaho56
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,наясно съм че трябва да разглобя допълнителния стоп но някой правил ли го е....т.е. как се разглобява,от вътре ли или от вън примерно ако има някакви щипки или де да зная и аз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимавайте със страничните кори, за третия стоп аз свалях само горната (средната) по спомен.

 

т.е. как се разглобява,от вътре ли или от вън примерно ако има някакви щипки или де да зная и аз

 

Виж тази тема http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/35274-%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BF-skoda-octavia-i/page-2

Редактирано от setfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! От известно време,често сутрин като запаля и след 20-тина секунди ми светва на таблото термометъра.След като я загася и запаля 2-3 пъти това спира и заработва нормално.Има ли някой представа каква може да е причината?Става въпрос за Октавия 1.8Т 2002г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

“Термометъра” най-вероятно е всъщност индикацията за ниско ниво на охладителната течност. Сигурно и свири като светне. Ако е така и не се бъркам - може да долееш малко антифриз и ще си решиш проблема. Ако пак свирка, желателно е да се почисти датчика в казанчето също, а ако отново не млъква - смяна на казанчето. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.