Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Трептящ фар и отказал парктроник


Skodasuperb

Recommended Posts

Здравейте.

Проблем 1: Superb-а ми е с фабричен ксенон. Проблема се появи след смяна на крушките. Като позагрее малко самия фар започва едно трептене нагоре-надолу на самия лъч светлина в следствие на вибрациите от двигателя. Прави го на празен ход или като се движа по неравен път. Не е от самата крушка и НЕ Е примигване на светлината, а просто лупата трепери. Иначе като запаля си се наместват и двата фара-всичко си работи нормално. На какво може да се дължи и как мога да отстраня проблема?

Проблем 2: парктроника ми отказа. Включвам на задна, чува се пиукането, индикиращо, че се е включил парктроника, но веднага след този звук се чува едно продължително изпиукване (секунда и половина-две) и това е. След това нищо. Някой датчик ли е дал фира? Как се сваля същия и как да разбера кой по-точно е? Благодаря!

Редактирано от Skodasuperb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Колега,

 

Във фара вероятно при смяната си откачил една пружинака, която "гаси" такова трептене. Тя обира празния ход в механизма за регулиране. Не съм разглобявал фарна Superb, но при повечето други коли е така.

 

Парктроника - имам същия проблем! На жаргон му казват "замръзнал датчик". Диагностицира се с VAG-COM - вижда се къде е грешката.

При мен беше така още като купих колата, после се оправи от самосебе си (на морето като го напече слънцето). Сега пак "замръзна" и със затопляне на времето започна да проявява признаци че ще проработи отново. За всеки случай си поръчах нов от e-bay и като пристигне ще го сменя.

Неудобното е че, трябва да се сваля бронята.

 

Успех 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много! Ако се налага да купувам датчик искам да попитам дали ще стане такъв от Passat b5.5. Гледах ги в megaparts и установих, че са два вида. Единият си е прав и завършва с буксата, а другият е под формата Г, тоест буксата е закрепена за самия датчик под ъгъл 90 градуса :D. Някой ако все пак е свалял бронята на Супърб 1 да знае как изглеждат датчиците ни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много! Ако се налага да купувам датчик искам да попитам дали ще стане такъв от Passat b5.5. Гледах ги в megaparts и установих, че са два вида. Единият си е прав и завършва с буксата, а другият е под формата Г, тоест буксата е закрепена за самия датчик под ъгъл 90 градуса :D. Някой ако все пак е свалял бронята на Супърб 1 да знае как изглеждат датчиците ни?

Из нета можеш да намериш много информация, за това как изглежда.

Втори вариант е да си вземеш направо оригинален от Еуратек с номера на рамата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ebay оригинален е 115 долара, а в Еуратек смятай колко е. Не съм чак толкова педантичен да държа паркинг сензора да е оригинален, а на практика да върши работа като за такъв от 30 лв. Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ebay оригинален е 115 долара, а в Еуратек смятай колко е. Не съм чак толкова педантичен да държа паркинг сензора да е оригинален, а на практика да върши работа като за такъв от 30 лв. Мерси.

Точно защото съм се натъквал на ситуация, при която в Еуратек частта е била по-евтина.

 

 

Така или иначе решението е твое, както и парите :)

 

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички заинтересовани от темата,

 

Оригиналният датчик на Superb е 3U0 919 275 A !!! - брандирани са като Skoda

В е-bay има заместител 3U0 919 275 В !!! и аз съм си поръчал 2 на обща стойност 24 USD с доставката !!!

По принцип буксата е под ъгъл 90, но има значение цокъла за захващане към бронята и челото на датчика (на Superb-а има гумено уплътнение)

Не съм сигурен че става от Passat - заради закрепването.

 

Иначе и в e-bay и в aliexpress има десетки модели, но ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Сложихме китайския сензор. Бачка си, най-накрая не чувам пищене, а приятно "титкане". :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.