Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

И аз да се "изложа"...в изложбената тема - zloQQ_RS


Recommended Posts

От доста време - може би 2 години - си "цъках" сайтовете за ново возило, но накрая реших, че е време да си го купя!

Не се бях спрял на конкретна кола (марка и модел), а просто разглеждах наличните предложения с повечко задвижващи колела, измежду които бяха: Subaru Outback/Forester, Audi A4, A6, Allroad, VW Passat 4х4, Opel Insignia и разни пикапчета и "жипки", и разбира се Skoda Scout/Yeti/Octavia 4x4. Ей така, информативно покарах различни екземпляри, но някак си не ме грабваха така, както исках - както ме грабна предишната ми Октавия L&K. В един момент, реших, че не ми се сменя производителя, тъй като е малко да кажа, че съм доволен от Октавия-та ми! Стесних кръга на заподозрените до Yeti 4x4, Scout или Octavia, като изискванията ми бяха - ръчни скорости, поне 140 кончета и климатроник. Ако има повече бъзикни - чудесно! Гледах и коли, които да си докарам сам от цяла Европа, а не само от нашите джамбази. Оказа се обаче, че и в странство има измамници - опитаха се да ми продадат Yeti 4x4 с доста прилични екстри, което в същото време се разпродаваше на части - просто пуснах VIN номера му в ebay и му изскочиха чарколята. И така, гледах, гледах...покарах няколко, други само като ги видех (на живо, че на снимки се подлъгвах) ми се изпаряваше желанието, въпреки че бяха сравнително нови - 2012-13... Та, набелязах си 3 преди няколко дни и в първия ми свободен следобед се обадих на Пепи (Pepino) - благодарности още веднъж, Пепи, и се метнахме да видим 2 от тях (до номер 3 не стигнах). Първата - RS, се оказа с връщани километри (нормално). 133К на уредите, но със записна грешка на 201К в климатика (по спомен). Тя и като цяло беше лек компромис - тук-там захабено, особено волана, но си викам - да я видя, ако не е нещо трагично... Но се оказа, че няма да е тази, пък и турбото виеше на умряло (то, по принцип е така, нали...вика продавача). И минахме към втората, която седеше от около месец за продажба. Отидохме, закачи я Пепи... Показа доста грешки от различни километри, но нямаше записи на по-високи стойности от тези, които бяха изписани на таблото ~171800. Работата на дюзите - почти перфектна, DPF-а на място и работещ, не беше префлашвана нито веднъж...общо взето - читава от към мотор. Покарахме я по паветата, не хлопаше грам, дърпаше както си трябва, турбото не свиреше. Демек и по окачване, скорости и съединител също беше наред всичко. Понеже беше привечер и не се виждаше всичко, нямаше как в детайли да огледаме ламарините обаче. Ясно ми беше, че след като не са върнали километрите (има си сервизна книжка + документи от където е купена - оказа се, че е взета от първия собственик - телекомуникационна компания по документите и продадена от тях на джамбазите), ще да е удряна. То, в БГ, вноса е на коли или удряни, или на много километри или и двете - ако някой си мисли, че не е така - самозалъгва се. Ламарини се напасват и оправят - най-малкия кахър е така да се каже, но това е мое мнение де. И понеже ми хареса, направо я капарирах и на другия ден - КАТ (платих на някъв пич, които свърши всичко - аз само си седях в колата), застраховки и газ... Та, колата е видяла нещо от близо - сменени радиатори и кулер + фарове. Поне не е била в "педер@ско влакче" (верижна катастрофа) и отзад е ОК. Тъпото е, че леко са си оставили ръцете прословутите "майстори", които са я правили. С ножицата са резнали грозно кабелите на фаровете при смяната и така си седяха. Разбира се, не са сложили такива, с каквито е била - AFS, но все пак са взели читави фарове от някой тунинг сайт и са им боднали ксенончета (между другото, фаровете вярно са чистак-бърсак, прилично качество и светят ужасно добре!). Освен таз мизерия са капвали  заварките вместо да ги направят както трябва, все едно са пестяли ток - колкото да са там, не са напаснали хубаво предния капак и съответно решетката...предполагам и калниците и бронята също, но там по-малко се вижда. Обаче, ако не се вгледа човек - колата изглежда ОК. Но аз не съм мерило де, като цяло не съм капризен на тая тема и наистина не гледам много-много ламарините и фугите :)

И така, стига съм натискал тая клавиатура - да взема да Ви се похваля малко!

Колата е Octavia RS CR-170 (CEGA сърце), 11.2009 (по VIN - 2010), тъмно сив - много ми допадна цвета. От Швейцария. Освен ръчните скорости и климатроника на които държах, има разни глезотийки като навигация Columbus, подгряване на предните седалки, сензор за дъжд и светлина, затъмняващо се огледало, подлакътник на задните седалки с дупка за ски към багажника... Разбира се и нормалните за RS джаджи - RS-look предна и задна брони, 'жанти 17", LED дневни светлини, готин накрайник на ауспуха, дооооста запазен салон, графитен таван, триспицов волан с перфорирана кожа, кожен лост на скоростите и кожена ръчна спирачка - абееее, както си трябва. Имала е и Bi-Xenon Adaptive Frontlight System (AFS), но в момента липсва за съжаление...

Ами това е - заместника на L&K-то...meet...the RS :)

 

037893985.jpg?r=0

 

037893986.jpg?r=0

 

037893993.jpg?r=0

 

037893995.jpg?r=0

 

037893998.jpg?r=0

 

037894002.jpg?r=0

 

037893996.jpg?r=0

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 70
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • zloQQ

    19

  • joro-120L

    6

  • shaft

    4

  • b3lq7a

    4

Най-много писали в темата

Велкооо, скрита лимонка такава! Честито!!! Много е красива!!! Разхлопа ми се сърцето като я видях! Много безаварийни километри и на много хубави места да те води!

 

Значи, има вероятност скоро да я видя на живо, като минавам покрай кауфланда... :) супер красавица е, баси! Тия са ми слабост...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит буркановоз, Велко  :) 
Много да те слуша и безпроблемно да те заведе на всяко място, което поискаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита, страхотна е! Със здраве и безаварийни! Да слуша и да върви много. Поздрави!

 

ПС. Снимките не са ли от автомивката в двора на бившите Метални конструкции в Сердика-Зона Б5?

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велко, честито, много запазена изглежда! Графитеният цвят и въобще целият outlook ми допадат много, особено отпред. Със здраве да си я търкаляш и много безаварийни километри да й навъртиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско за пожеланията! Да Ви се връщат така да се каже! Явно не съм Ви досадил много с цяла история, която спретнах и написах :)

Венци - объркваш ме с тоя Кауфланд...

Иво - точно там

Явка - ще те тормозя да ми качиш карти на Columbus-a, че ми куца тая част, но пък темата ти за навито е супер яка. Ще ти драсна ЛС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско за пожеланията! Да Ви се връщат така да се каже! Явно не съм Ви досадил много с цяла история, която спретнах и написах :)

Венци - объркваш ме с тоя Кауфланд...

Иво - точно там

Явка - ще те тормозя да ми качиш карти на Columbus-a, че ми куца тая част, но пък темата ти за навито е супер яка. Ще ти драсна ЛС

И аз там ходя. Много е красива РСката, но защо графит цвят го казваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито Велко! Страхотна е!

Пожелавам ти безаварийни и приятни километри с новата машина  :banger_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми така ми изглежда тоя таван - графитено. Поне през моя поглед, определено не е черен като седалките примерно. Но...не съм по цветовете много, та не е изключено да бъркам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велко , Честита да ти е ! Много добре изглежда ! Със здраве да си я караш и много безаварийни километри да й навъртиш (за обикалянето по хубави места , не се съмнявам че ще е така  :tongue_1: ). Достоен заместник на първата клубна Октавия 1  :banger_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито Велко, със здраве да си я караш. Много добре изглежда! :PDT_Armataz_07: :flag_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велко, Честито!

Пожелавам ти да те заведе там, откъдето е дошла......В швейцарските Алпи!

Цвета много ми харесва. Джанти...Изпъната е. Салона е запазен. Със здраве да си я караш. :flag_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велко, да не останеш с грешно впечатление, много ми харесва цвета :) имам го същия, зачудих се на определението графит, но може и да си прав, аз му казвах тъмно сиво към синьо, сега може и аз награфит да мина. Поздрави и ще се засичаме на кварталната миФката, да я видя тая красавица!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, Велко! Намери я най-накрая, рс-ката! Дано не излизат повече изненади и само гориво и консумативи да сменяш! Очакваме скоро да ни я покажеш на някоя среща. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.