Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

И аз да се "изложа"...в изложбената тема - zloQQ_RS


Recommended Posts

Всичко без челното стъкло + стоповете и рефлекторите на бронята (като колата е комби, демек има повече джамове) - 490 с касова бележка и гаранция :)

И съм доволен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 70
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • zloQQ

    19

  • joro-120L

    6

  • shaft

    4

  • b3lq7a

    4

Най-много писали в темата

Явно ми се занимава, а и имам някакво време на разположение, та след като затъмних всичкото стъкло, стоповете и рефлекторите, ясно беше, че същата работа ще се случи и на няколко други лъскави елемента по колата - надписите на багажника и емблемите. За пробата, взех емблеми за 5 лева (буквално). За да "заспи" положението с тях точно, след като изпъна предния капак, че си взема точните като размер емблеми и ще си застанат идеално на местата.

Какво Ви трябва? Време (ако е слънчево и горещо става даже по-бързо), желание разбира се, малко алкохол (в случая - уиски), сок и вода, за да не ожаднеете много (имах и вафла, ама я хапнах бързо), сухи кърпи, влажни кърпи, лепенка (изолирбанд), клечки за зъби, кърпа от плат някакъв и спрей Plasti Dip с цвят по избор (оранжевото седи доста добре на тъмни коли между другото!).

С влажните кърпи почиствате хубаво надписа и около него, подсушавате с платнената кърпа или със сухи кърпи. Вярно е, че е желателно да е чисто и без мръсотия и прах! Хубаво е и с алкохол да почистите мястото - по-добре става. Правите едно квадратче около мястото, което ще мацате, след това удължавате със сухи кърпи мястото около квадрата, защото спрея си е спрей и особено ако има вятър дори лек - ще се разсейва струята и ще цапа наоколо. Аз облепих със сухи кърпи, но става и с вестници, листа хартия или к'вото ви хрумне. За всеки случай пак почистих надписите и ги подсуших. И следва лесната част, че до тук си е бая сръткаво (поне за мен) - джиткането със спрея. Първия слой се нанася като се стремите да покриете с около 50-60% плътност. Така нанесения слой се явява основата (грунд). Чакате да изсъхне 10-15-20 минути (при топло време под 10 дори) и нанасяте втори слой - една идея повече от предния път, като пръскате от всички ъгли, за да почнат да се покриват страните на надписа - от горе, от долу, от ляво и от дясно. Пак чакате докато изсъхне. Ако имате мезе и сте ползвали уиски за почистването на надписите, сега е момента за един гълток...поне! Третия слой - по-мъжката може да се раздадете и да покрие хубаво, като пак пръскате от всички възможни ъгли, за да стане равномерно. Хубаво е 4-5 слоя да се нанесат!

 

037977416.jpg?r=0  037977417.jpg?r=0

 

След като решите, че повече няма да пръскате, оставяте хубаво да изсъхне и разлепяте всичко около надписа. След което леко и внимателно почвате да отлепяте засъхналия спрей около надписа/емблемата (или там, каквото ще правите). Не бързайте - освен ако някой не Ви е нападнал уискито! Като стигнете до буквите - само не се опитвайте да ги "съблечете", а подръпвайте в друга посока. Слоят, който е образувал спрея се къса по ръбовете/фугите сам и много точно и хубаво. Нямам идея как и защо, ама е така. За това, което остане в самите букви - ползвате клечка за зъби (да не вземе да надерете боята - иначе може с игла, отвертка, нож...), за да отлепите малко от някой ъгъл и лека полека отлепяте всичко.

 

037977419.jpg?r=0  037977421.jpg?r=0

 

037977420.jpg?r=0  

 

Позачудих се, дали да не махна тъмното от V-то и I-то и да стане зелено V, червено I с черни кантове и черно RS, но реших да си го оставя цялото в черно.

037977423.jpg?r=0  

 

037977424.jpg?r=0

 

Нещо не можах да направя читава снимка с т'ва опулено слънце, ама горе-долу се вижда как е "след".

Тази снимка е колкото да не е без хич, както се казва. Колата изглежда доста по-различно на живо. Така беше и със стоповете - на снимки изглеждат много тъмни, ама на дневна светлина и на живо са идеални. Ма то, с телефона, к'ви снимки да правя + т'ва и фотограф не съм :)

 

037977425.jpg?r=0

 

Ето я "преди" 

 

037893992.jpg?r=0

 

Емблемите не ги "рисувах" на място, а на земята. По същия начин, стремите се да покриете в началото с първото пръскане 50-60% за "основа" и след т'ва, малко по малко се случват нещата.

 

037977415.jpg?r=0  037977413.jpg?r=0  

 

Ей т'ва е задната емблема, но още не съм свалил оригиналната (много здраво залепена е), за да я сложа тази и да видя как ще седи

 

037977412.jpg?r=0

 

Туй-то! Доволно изглежда колата...

Погледната от страни - останаха рейките на тавана и джантите в сиво (лъскаво). Но мисля да си ги оставя така, че май много ще ми дойде всичко да е тъмно.

Има доста клипчета в тубата за този спрей и как да го ползвате - аз от там гледах

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велко, важното е на теб да ти харесва и наживо да изглежда добре... Иначе на снимки "айм но лайк"... всичко изчезна в черното, можеш да я кръстиш "Черната дупка" :D

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по принцип харесвам да има контраст и не обичам всичко да е в една тоналност (особено сиво-черната - това и в темата на Данчо за Фабията го бях писал), но в случая някак си ми харесва - хулиганка замязва. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци, ако бях взел черна кола - щеше да си кръсник, хахаха! Още не е съвсем черна  :tongue_1:

Явка, утре ще я видиш как изглежда на живо, че явно с телефона не се справям... Не знам, дали е "хулиганка", но ми харесва, че не се слива с останалите О2 ФЛ, а седи малко различна. Хулиганче става, в момента в който ми се отпусне десния крак върху съответния педал  :banger_2:

Жоре, знам. Аз заради т'ва взех китайски емблемки - да видя колко и как ще се представи тоя пласти-дип. Уж го дават да държи. То, все едно фолио отлепвам като го махах. Като "кожа"...и едно такова гумирано... Ако се "изчекне", на новите емблеми ще махна хрома определено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, знам. Аз заради т'ва взех китайски емблемки - да видя колко и как ще се представи тоя пласти-дип. Уж го дават да държи. То, все едно фолио отлепвам като го махах. Като "кожа"...и едно такова гумирано... Ако се "изчекне", на новите емблеми ще махна хрома определено

 

За надписите "Октавия" и vRS става въпрос, най-вече.

 

...и да те похваля - Като изпълнение е перфектно! - това със задните надписи на капака, дето си си играл да ги ограничаваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая успях да я видя тая красавица и на живо !

Определено на живо нещата са достааа по-добре и колата изглежда супер. И отзад и отпред "затъмняването" на мен ми допада , както и цялата кола де.  :banger_2:

Велко , поздравления за мерака !

 

Позволявам си да пусна и няколко папарашки снимки...(Велко , не се обадих ,че нещо съм ти затрил телефона а ония "Зъбчо" не реагира :blush: , )

 

post-4899-0-28817100-1493395128_thumb.jpg post-4899-0-89302000-1493395148_thumb.jpg post-4899-0-09290300-1493395167_thumb.jpg post-4899-0-18113500-1493395185_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, Жоре, верно и надписите са хром... С'а вденах дето се казва. Ще видя, какво ще стане и ще докладвам! Ти, хубаво ме хвалиш, ама то да не мислиш, че съм си играл да ограничавам буквите? Може да не съм обяснил добре. Ограничих просто едно квадратче и го наплясках със спрея - нищо повече... После само хващаш от едната страна и почваш да отлепваш. Все едно фолио отлепваш, лекичко. И тоя пласти-дип се къса по ръбове и фуги и положението заспива. Старах се де, но то си е като за първолак работа.

Марто! Да беше бибитнал с бибитката бре :) Имам и звънец до вратата...или просто се развикай, ахаха! Щяхме да жулнем по биричка с удоволствие. Да знаеш за следващия път  :banana_beer:

Добре, че си я снимал, да се види по-хубаво как е станала! Аз нещо не се оправям явно с фотото

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Велко, де да знам, че има такъв спрей. За първолаци. Тоя черния правоъгълник си мислих, че е тиксото, с което да запазиш боята на капака около буквите.

Сега пак го прочетох и мисля, че по-добре не може да се обясни. Може би ме разсеяха вафлите, уискито и мезето. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велко, тая ще ти я наснимам аз, както си и трябва. Добре си я до"персонализираш", меркал съм я 2пъти на третия трябва да се спрем вече. Много е хубава колата, носи на черно, действай! Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има черни надписи Шкода и Октавия в superskoda, ако се интересуваш, но се е получило нелошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.youtube.com/watch?v=FV_ULUKno5w

https://www.youtube.com/watch?v=IUGi-bRE6qU

Ето два примера, Жоре, да видиш спрея за първолаци. Линка със синьото Субару като го видях и му викам на Евгени - дай да направим Фабия-та, глей как готино седи. Ама се дърпа, все едно на заколение ще го водя. А пък ако не му хареса на човек - просто се отлепва. Ето как: https://www.youtube.com/watch?v=kicJ8A4JAAw

Има доста инфо и клипове, дават го да държи на студ и жега тоя спрей, но да видим. Времето ще покаже.

Niki, видях ги. Има и черни емблеми vRS даже. Има време и за тях. Ако не се окаже това, което рекламират - поръчката е най-бързото и лесно нещо :)

Иво, за снимките - тепърва идва хубаво време, ще нагласим нещата!

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво бе, Как се къса по контура на буквата без да тръгва да се разлепва цялостно.

Това не хваща, като боя за която си мислих, а е като фолио. Направо си се залепва. Значи ще държи./а и те хората нещо не ефективно няма да покажат/

п.п. дори и след време да е повлияно от атмосферни условия и да тръгне да се пука и вдървява, лесно може да се отстрани без последствия. Не е като да чистиш боя.

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам, че няма да мръдне. Решетката на РСката я бях правил с такъв спрей и вече поне три години са минали, а до колкото знам си седи без проблеми.

 

Велко, екстра се получават нещата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде го купувате?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, точно това е готиното. Ако не те кефи или се нарани - отлепяш го и си става така, както е било оригинално. Ако пък има нужда от поправка - бързо се случват нещата!

Венци, аз звъннах на номера от сайта им и се видях с едно момче, до магазина им в София (около Нишава и Дойран беше - бивш магазин явно), понеже исках да знам, точно какво взимам. Казаха, че се чудят дали да не остане само онлайн магазин, че наеми, разходи... Не е голяма явно печалбата, за да заделят кинти за наем и прочее. Ето страницата - http://plastidip-sofia.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси...зарибявам се много...страхотна играчка. Благодаря, Велко! Ще си взема едно за игра с решетката и т.н.... Интересно е доста. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе казвах му аз на Велко, ама на него не му се вярваше....

Аз на детето колата ще боядисвам......розова... :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велко, амбицира ме и мен. Само дето трябва да направя цялата работа лак. Спрей за стоповете, друг - черен - за огледалата и липа, gun metal за джантите, плюс спрей с лак.

Особено за джантите много се зарибих, защото няма да ме заболи сърцето още на първата среща с някой бордюр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Почти три месеца и близо 6000 км по-късно - МНОГО доволен съм от придобивката! Добре, че не изневерих на Шкода :)

Колата си влезе директно като заместник на L&K-то, транспортираща колела и приятна компания до места по желание, през кални пътища, баири, пясъци и разбит асфалт (е, и хубав асфалт също).

Ето малко от изминалите километри в снимки:

 

Една лека забежка за няколко дни от лудницата с половинката ми и голяма компания из Гърция

(за съжаление, баш по време на събор-а)

038088134.jpg?r=0

 

На път към Козлодуй, през искърското дефиле, по повод честванията за годишнината от слизането на родния бряг на Ботевата чета. Много живописен и спокоен път, а на всичкото отгоре, изобщо не е натоварен!

038088154.jpg?r=0

 

Пред Клисурския манастир над Банкя. Чудесно място за разходка ако не ви се мърда далеч от София

038088155.jpg?r=0

 

Малко източна религия - храм на будизма в Плана планина (даже не знаех, че има будизки храм в Бг., но както се казва, "човек се учи докато е...прост!)

038088156.jpg?r=0

 

И малко "off-road"! Въпреки че не е Skoda Scout, vRS-а се представя повече от чудесно!

038088160.jpg?r=0

 

Освен колата, другото превозно средство, което носи удоволствие и се превозва с комбито, също се цапа с кал подобаващо:

038088163.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.