Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

От 16" джанти към 17".....губи ли се комфорт, колко?


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

При мен зимъска със 16-ките 205/55/16 определено возията бе по-мекичка/може да се дължи и на мекия борд на Dunlop-ите/, разхода с половин кило по-нисък и по-пъргава на старта.

Сега като ги сменях реших да претегля колко тежат 17-ките, че ме поизпотиха малко - точно 23кила закова кантара! Това за 17-ки оригинални на Скаут с гуми 215/55/17.

Гласувам за първите джанти от снимката.

Много приятели коментираха че ремаркет джантите са много по тежки. Има ли особенна разлика м/у оригиналните? Като изкараш пропорцията м/у 16 и 17.

Първите джанти са ми втория избор.

Благодаря за коментара.

Редактирано от Levcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колеги, здравейте. Искам да ви попитам за едни размери на джантите. Става въпрос за Супърб 2. Искам да взема метални джанти за зимата и ми изкочиха малко с различни данни и да ви попитам има ли проблем. На оригиналната резервна метална джанта видах, че широчината и 7J с ET45. Намерил съм 16-ки с 6J и ET40. Въпроса ми е ще има ли проблем и каква ще  е разликата? Благодаря предварително и поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR, би трябвало с ет 40 да е по-прибрана в калника, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Единствено е притеснително да не опре в апарата. За гумите 5мм не би трябвало да са проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, здравейте. Искам да ви попитам за едни размери на джантите. Става въпрос за Супърб 2. Искам да взема метални джанти за зимата и ми изкочиха малко с различни данни и да ви попитам има ли проблем. На оригиналната резервна метална джанта видах, че широчината и 7J с ET45. Намерил съм 16-ки с 6J и ET40. Въпроса ми е ще има ли проблем и каква ще  е разликата? Благодаря предварително и поздрави.

Продавам 6 оригинални стоманени джанти от Супърб1, по 30 лв/бр. за 4 и повече бр.

Джантите са от Супърба на баща ми - в перфектно състояние. Ако те интересува - пиши на л.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Колеги, здравейте. Искам да ви попитам за едни размери на джантите. Става въпрос за Супърб 2. Искам да взема метални джанти за зимата и ми изкочиха малко с различни данни и да ви попитам има ли проблем. На оригиналната резервна метална джанта видах, че широчината и 7J с ET45. Намерил съм 16-ки с 6J и ET40. Въпроса ми е ще има ли проблем и каква ще  е разликата? Благодаря предварително и поздрави.

Карам със същите джанти втора зима , никакъв проблем . Взех ги от нов Пасат , оригинални не карани . ЕТ за Супърб 2 е 40-45 , всичко си е в норма .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр

авейте,със фабиа 1 съм,намерих лети джанти оригинални 14' 6j,обаче ЕТ43,та ме притеснява дали ако ги монтирам няма да опират някъде,ще са със гуми 175/65/14,и трябва ли да се купуват нови болтове за джантите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Привет колеги. С радост искам да изложа резулатата от дългото търсене на 17 инчови джанти и да благодаря отново на всички приятели които са изказали мнение.

Вчера закупих 17"-ови джанти и гуми Бриджстоун 225-45-17 с дот 42/16 които били оригинал от Сеат Леон ФР.

Няма много характерна разлика по возията защото оригиналните гуми на моята Шкода бяха вече на 4 години, не много изхабени но според мене вече шумни и с твърда характеристика. Карах с новите (използвани) гуми около 140 км (60 км градско) и не видях голяма разлика в комфорта.

Забелязах само че автомобила става характерно по стабилен и волана стана малко по твърдичък. А това е нормално.

Старите-оригиналните гуми Michelin Energy Saver ги закупи вулканизатора от който взех новите джанти/гуми.

Ето новата визия на Шкодата. (2013-ТДИ-ДСГ)

 

opt1510477367x.jpg

 

http://prikachi.com/images.php?images/607/9219607h.jpg

Редактирано от Levcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеални са! Седят, според мен, много добре! Честито и дупки да не виждат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре стоят.Отличен избор..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.