Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Затъмняване на стъкла


tupalkapet

Recommended Posts

  • Отговори 72
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • tupalkapet

    11

  • sauber

    9

  • b3lq7a

    8

  • zloQQ

    5

Най-много писали в темата

Даа много добре изглежда Велко, а може ли да снимаш от вътре как се вижда през страничните и задното през деня и на тъмно? Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Третия стоп е леко пукнат. За т'ва ще поръчам нов и като го взема ще го занеса да го фолират и него и после - монтирам. Мони, доста светличко е през деня, а през нощта си е тъмница определено.

post-5-0-04389800-1493023992_thumb.jpgpost-5-0-87171900-1493024013_thumb.jpgpost-5-0-31494800-1493024030_thumb.jpgpost-5-0-89304800-1493024045_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте,

 

Аз ползвах Шарки Фолио /20% странични, 35% задно/ и за момента ми се струва, че през задното се вижда супер на тъмно/подземен паркинг.

За жалост трябва да ходя да направя рекламация, тъй като има въздух/балон на задното стъкло.

 

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Аз ползвах Шарки Фолио /20% странични, 35% задно/ и за момента ми се струва, че през задното се вижда супер на тъмно/подземен паркинг.

За жалост трябва да ходя да направя рекламация, тъй като има въздух/балон на задното стъкло.

 

Поздрави,

Значи все още не се е научил да работи качествено... Най-добре не губи време, ако изсъхне лепилото свалянето от заден прозорец на фолио става заедно с реотаните за размразяване! В този случай, ще усетиш и "коректното" отношение и ще ти препоръча с маркер да си оцветяваш периодично разлепеното(много бързо отсамосебе си ще се скъса там).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не останах СУПЕР доволен от Шарки. На фона на сумата, която ми излезе не съм хепи. Има тук таме имперфекции, ама съм го отсвирил това като проблем. Не са ЧААААК толкова много. Но не бих ги повторил при тях.

Аз затъмних предните на 35 %, а задните странични и заден на 20%. С фолио на 3М излезе 270лв. Към фолиото нямам никакви забележки. От вътре се вижда все едно си със много слабо затъмнени слънчеви очила. Вечер, при лошо време, каране назад и прочие проблем нямам. Отвън леко прозира, точно както съм искал.

Колкото до снимките, малко е безсмислено, тъй като под различни ъгли и различна светлина се вижда по тотално различен начин. При мен има моменти, в които на предните стъкла изглежда, че нямам, има моменти, в които изглежда супер тъмно.

Ето една снимка от мен, но някой ако си мисли, че ще си сложи същото фолио със същите проценти и ще изглежда точно така, лъже се. Колата докато не се направи, можете само груба представа да добиете как ще седи, ама доста груба.

17917376_10213034794848311_5494248444019
Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва днес свалих задните стъкла, на които Шарки слага фолио и забелязах, че в горния край /където стъклото влиза във рамката на вратата/ има около 1мм. без фолио.

Та се чудя така ли ги слагат по принцип или просто Шарки трябва да влезе в черният списък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам този проблем само на едно от стъклата, което мисля ти отговаря на въпроса :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кратко - Трябваше да послушам колегата b3lq7a...

Не се ядосвай за едно-две места с леки забележки. Иначе изглежда доста яко с толкова тъмни стъкла.

 

Относно 1,2,3мм поставяне под ръба - по-принцип така се слага, за да няма търкане при затваряне до горе, респективно да не се отлепя. Преди ги слагаха до ръба, за да не си личи,че имаш фолио при проверка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Колеги някой да е имал практика по слагане на фолио по страничните стъкла на авотомобила?

Интересно ми е как се слага фолиото по стъклата на вратите така че да влезе под уплътнението там дето се събира самото стъкло.

Има там някакъв трик/тънкост. Но не можах да га разтълкувам как ще стане.

А пък ако махнеш вътрешната облицовка на вратата, ще е по лесно но тогава има вероятност със време да хлопа от някъде.

Навил съм се да слагам фолио на 3M. Също, някой от форумците дали има отзиви за качеството на 3М?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3M си е супер. Все пак са стожери във всякакви видове фолио. Колкото до поставянето, аз лично не ти препоръчвам да го правиш самоделно, особено на задното стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3M си е супер. Все пак са стожери във всякакви видове фолио. Колкото до поставянето, аз лично не ти препоръчвам да го правиш самоделно, особено на задното стъкло.

Няма да слагам на задното. Само на вратите ще е. Ако имаш коментар по запитването ми, давай.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих фолио и чакам малко добро време и възможност да го сложа. Мисля че ако го оставиш малко по дълго ще го подпъхнеш под уплътнението и няма да има проблем. Без да сваляш кори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да слагам на задното. Само на вратите ще е. Ако имаш коментар по запитването ми, давай.

 

Прочети ми пак мнението. Ако имаш въпроси по него - давай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Да си кажа че поразих метър фолио и ще правя втори опит. Задължително в закрито помещение. Оказа се че надолу се подпъхва лесно, ако го оставиш малко по късо от уплътнението е ок, но в страни трябва да се внимава колко широко ще се отреже.

А да знаете на фолиото трябва ли да има маркировка като се залепи че е на 3м?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си кажа че поразих метър фолио и ще правя втори опит. Задължително в закрито помещение. Оказа се че надолу се подпъхва лесно, ако го оставиш малко по късо от уплътнението е ок, но в страни трябва да се внимава колко широко ще се отреже.

А да знаете на фолиото трябва ли да има маркировка като се залепи че е на 3м?

Ако оставиш фолиото късо, има риск с време да се отдели в долната част. Или, колко късо го оставяш?

Аз прегледах това видео. Момчето обяснява всички детайли. На 15-та минута се вижда как го подпъхва в страничните междини, изглежда лесно.

А как влиза на практика точно в долната част, вижда се на видеото но на живо как ще е не знам?

Всички фирми които предлагат услуги слагане на фолио изявяват че махат уплътнителя който е в долната част.

На едно видео съм виждал че след като се сложи фолиото се вижда на холограма маркировка 3М. И аз се бях учудил тогава.

И аз мисля да закупя 3М но се колебая дали ще успея, специално за долната част.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се зачетох и не съм се изразил правилно горе, Според мен трябва да отрежеш фолиото на дължина около средата или поне над долния ръб на външното уплътнение. Пъха се лесно и в страни и долу. С две думи, на клипчетата изглежда по-лесно, но ако имаш търпение не е нещо супер сложно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си кажа че поразих метър фолио и ще правя втори опит. Задължително в закрито помещение. Оказа се че надолу се подпъхва лесно, ако го оставиш малко по късо от уплътнението е ок, но в страни трябва да се внимава колко широко ще се отреже.

А да знаете на фолиото трябва ли да има маркировка като се залепи че е на 3м?

Ицо здравей. Днеска един майстор сложи на моята кола фолио на 3М, само на вратите, без задното стъкло.

И на самото фолио има маркировка на 3М. Майстора каза че маркировката се махала със спирт.

Казано чесно хем ме домързя хем си нямах доверие дали ще успея сам да ги сложа. Има тънкости които искат опит.

Сега видях на живо как се слага,занапред бих се пробал сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Аз си сложих миналата година при Шарки в Надяжда - Лумар фолио и съм много доволен. Ще излъжа, но като попитах за 3М и Лумар им бяха на горе-долу една цена около 200лв за заднити прозорци и докато се чудех кое да е изскочи някаква промоция, февруари или началото на март, -50% на Лумар , така че не ми дадоха голям избор.....

...Оказа се май, че промоцията не е била съвсем примоция. Случайно попаднах на близък до представителя на Лумар за България и ми казаха , че Шарки от поне 5 години не работят с тях - а "представяли" някакво индийско или китайско фолио за Лумар - нито дават сертификат , нито гаранция. Сега, не изключвам варианта да си го намират от другаде но..... Продължавам да съм доволен от изпълнението им (с много леки забележки), но не ми хареса когато някой ми казва това което искам да чуя а не това което е истина! 

...От друга страна освен мен имам и доста доволни познати  от ProTintBG. За разлика от Шарки те дават сертификат за Лумар и гаранция (мисля 5 или 7 години). Смятам , че всеки трябва да върши това от което разбира - фолиото се слага веднъж и е добре да го сложи някой, който се занимава с това - по възможност без да те пързалят :P.

Редактирано от NightWalkeR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така направих, купих си и при шарки и до момента нямам проблем. Мойто фолио е от васкони в дружба USA фелата е карах 5г. и не избеля 50% затъмнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.