Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Заводски плеър или афтърмаркет


Recommended Posts

Колеги, последно време плеърът ми (Symphony) нещо си прави та*ак с мен , прехвърля песни само, увеличава и намалява, по някога като го изключа от бутона, дисплея не спира. С дигитален чейнджър съм и мислех, че е от него, свалих го, но продължава да прави каквото си иска. Та въпроса ми е, дали да търся майстор, който да го погледне или да заложа на някой афтърмаркет ресийвър Pionner, Sony,JVC и т.н. Запознат съм с факта, че оригиналното озвучаване трудно се подобрява или по-скоро скъпо, но все си мисля, че все пак модерните ресийвъри би трябвало да вадят по-добър звук от 13-годишният плеър в колата. Обмислях също да сложа някой китайски двоен дин, но ми се струва прекалено скъпа инвестиция за нещо, на което ще използвам едва 10% от възможностите. Даите мнение какво да правя и съответно ако е някой афтърмаркет на кой производител да бъде.
П.П.: Знам, че ще стане манджа с грозде от към визуална част на интериора, но ще гледам да е със зелена подсветка, поне да се връзва с таблото и бутоните. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм заложил на pioneer deh-5000ub. Купих го от OLX и излезе доста запазен има да се сменят цветовете,U SB-то е отзад на кабелче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запознат съм с факта, че оригиналното озвучаване трудно се подобрява ...

Е няма по-голяма заблуда! Единствените изисквания към фабрично вградените компоненти са да бъдат евтини и с извратена форма, която да прави подмяната им с нещо нормално звучащо и със съвременни възможности максимално трудна. Фабрично вграденият ти плейър и преди 13 години е свирил като радиоточка - затова всеки, държащ на що годе нормален звук в колата си, изхвърля всичко веднага след купуването на автомобила и гради аудио по свой вкус. Каквото и да сложиш на мястото на фабричното дърво(естествено с изключение на Sang, Neo и китайците без име от разни сайтове), подобрението на звука ще бъде съществено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря ви за отзивите, днес бях в Bass Dealer във Варна и ми сложиха плеър Pioneer и както се изрази едно от момчетата "Сега ще чуеш звук, който не е излизал от тези колони до сега". Наистина звука е доста по различен а и има доста еквалайзерчета, което е супер удобно, пък и поне вече виждам имената на песните и мога да избирам други песни без да се налага да минавам през другите и да си спирам поесента която звучи в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито тогава! Аз също съм с Pioneer на едната кола - чудна машинка. Да е си го избирах да мога през него да си командвам плейлистата на телефона. И цялото т'ва удоволствие - няма 100 лева :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито тогава! Аз също съм с Pioneer на едната кола - чудна машинка. Да е си го избирах да мога през него да си командвам плейлистата на телефона. И цялото т'ва удоволствие - няма 100 лева :)

И при мен е така, с приложение на Pioneer от Play Store.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя модел го избирах за iPod/iPhone (понеже съм ползвател на такива) и си има отделен бутон чак! Благинки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя модел го избирах за iPod/iPhone (понеже съм ползвател на такива) и си има отделен бутон чак! Благинки :)

Аз до колкото съм запознат или по скоро дочул, Pioneer по подразбиране се произвеждат за съвместимост с Apple, съвместимоста с Android е иновация явно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам е така. Като избирах, ми казаха, че всичко може да се свърже към тези плеъри - и айфон и андроид машини. Ама тоя дето го взех си има специален бутон "iPod". И през него се командва "разходката из папките". Той сам си го разпознава също. Иначе може да го свържеш просто през aux или USB, но така ще трябва да пускаш песните от телефона/мп3 плеъра, а не да човъркаш в папките/песните през Pioneer-a

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-евтините модели на Pioneer не управляват iPod/iPhone - гледайте характеристиките на конкретните плейъри, ако държите на тази екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Да ползвам темата да попитам имам желание да си сложа оригинално радио на октавия 1  гледам има доста  да се продават от vw - alpha, beta ,gamma  но незнам кой от моделите на vw ще пасне безпроблемно. В една обява видях модел beta  и беше написано  че е подходящ за лупо,ароса.. и неподходящ за голф 4, шкода. Някой има ли идея дали всяко радио ще тръгне или да търся  Symphony от шкода.  

Просто ми трябва радио  в колата което да е невзрачно да не му вадя панела постоянно 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Колеги, да не пускам цяла нова тема.

По темата, казуса при мен е, че за сега искам да си запазя заводския плеър. Има една единствена причина и тя е, че според мен е по-малко апетитен за крадене. Единственият проблем е, че ми липсва блуту (MFD navi е).

Смятате ли, че това вълшебство върши работа - https://www.olx.bg/ad/digitalen-cheyndzhar-wefa-s-bluetooth-4-0-mp3-wav-flac-vw-audi-subaru-ID6UEdB.html#80a7be7d9f? Някой тествал ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей.

Всъщност това симулира CD Changer.

Бях пробвал монтаж на същата джиджавка преди няколко месеца (на това под аватара ми). Само че аз заложих на DENSION. На хартия имаше пълна съвместимост с колата и нямаше причина за притеснения, всичко беше plug and play. Само че на практика не можа да тръгне всичко както ми се щеше. Точно Bluetooth-а така и не тръгна като хората, а той ми беше най-важен. И се отказах. Иначе колата си позна устройството, контактите и историята на позвъняванията се появиха на MFD и можеше да се навигира по тях през мултиволана, при телефонен разговор димваше звука на музиката, след разговор възстановяваше музиката. Абе като заводско. Само че нещото по някога забиваше и не всеки път можеше да се свърже с телефон. Както и не всеки път можеше да се отговори на телефонно позвъняване или да се прекъсне разговора. При монтажа ми съдействаха в Авител (от тях го и купих). Междувременно пробвахме и някои други устройства (предимно Bluetooth модули за вграждане), но и с тях не постигнахме успех. След като не стана, аз върнах играчката, хората си ми върнаха парите и кой от къде е. Шапка им свалям за което!

Съвета ми е - ако има възможност да го тестваш, с уговорката за връщане ако не стане. А ако продавача се занимава и с монтаж - още по-добре.

 

Поздрави

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ще се случи по същият сценарий и на същото място. Ще пробвам и ще пиша. Ако не стане, то е ясно - Отива се на Андройдска, даже колегата Jordito ми е казал коя точно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Жоро можеш да му се довериш напълно. ;)

Кофтито при сценария с андроидската навигация е, че при теб ще бие на очи.

Между другото мисля че Авител не предлагат точно тоя аудио гейтуей, който ти си показал... А този, който аз пробвах беше колкото читава андроидска навигация като цена. Само дето навигацията предлага доста повече за парите си.

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека сложи от времето си, 20 минути ми обясни по телефона каква, защо, от къде и кой да я монтира. Даже ми разказа и за тънките подробности при монтажа. Много съм му благодарен и няма как да не му се доверя, звучи меко казано наясно :)

Ще видя Авител какво ще кажат по темата и ако не стане - забождам един Ересин :)

Благодаря ти за опита, които сподели!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.