Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Масло от Маxcar.Bg


Recommended Posts

 

 Havoline Ultra S SAE 5W-40.

 

 

Колега, това е твоето масло. Същото ти е посочил и Пепино.

Texaco Havoline е страхотно масло, но за съжаление не успяха до момента да наложат марката в България, която е собственост на един от най-големите нефтени концерни CHEVRON.

Това с 0W-30 ми прилича на ограбване и пробутване на скъпа стока без никакво основание и даже с вреда.

Когато са конструирали твоя мотор едва ли е имало все още 0W-30 освен в стадий на разработка и изпитания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bushido

    8

  • Pepino

    6

  • Цецо75

    6

  • shaft

    5

Най-много писали в темата

Даже с 10W40 може да си я кара съвсем спокойно. В Пловдив екстремни студове рядко има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5W40 трябва да е маслото - препоръчителна смяна - 12 - 15 000 км. макс.
На много от официалните сайтове на фирмите има съветник за масла.
Всички модели по години и разновидности на двигатели са вкарани в база данни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към К0К0

 
Маслото ще го сменя.след 15.05.
Тогава,съм по близко до къщи и магазина.
Сега гледам ,че имат акция -намаление на ``Shell Helix Ultra 5w40``5+1``за 51лв.
p.s                                                                                                                                                                                                                                                                         Или ``Texaco Havoline Ultra S ``за 44 лв. в 4-ри литрова туба???                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                p.s.1

За утре ,много поздрави  на всички Георги,да са живи и здрави..

Ще гледам да купя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера по съвет на продавача си купих Castrol Magnatec Diesel 5W-40 DPF/4 +1/и  филтър.

Днеска майстора ме посъветва,да го върна или подаря на някой.
1-и вариант ,не става ,вече съм далеко.
И наляхме ``Starline Diamond PD  5w-40 5l.
Объpна ми   внимание на буквите в червено
Това е маслoто за помпа-дизел или помпа -дюза.
 
``Синтетични моторни масла от система помпа-дюза (PD) API SJ / CF, ACEA A3, B3, Изпълнение отговаря:.. VW 502.00 / 505.00 / 505.01``
 
p.s
Като търся ,други марки масла,ще гледам с 4-ри очи  и буквите
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то Старлайн понеже е по-хубаво по-различно...

VW 502.00 / 505.00 / 505.01 - главно тези неща трябва да гледаш и да видиш, кое отговаря на твоя двигател! Марки и модели - бол на пазара!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешно ме разбрахте,не говоря за марката а за буквите.

Мога да попитам, разбера и от тука 
 
 
p.s
 
Mайстора ме одразя,а не е евреин!

Както и за гумите,

Води се конструктивно изменение на каросерията или колата !!!!

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колега, ти не си ли с фабия 1,4? Защо караш с 5W30?

И нямаш никакви проблеми...?

 

Ама сигурен ли си? тука друго си писал:

Според мен разходът ти е нормален. Ако смяташ, че маслото, което ползваш, не е много добро. Аз от доста време използвам само на Castrol и съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажете за Bardahl, някой наливал ли е 507.00?

И аз съм със същия въпрос: Bardahl XTEC 5W30 C3 или Motul SPECIFIC 504 00 507 00 5W30 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Motul-a е малко трудно намираем. Уж повечето го имат на сайтовете си, ама аз като търсих - 3 магазина обиколих - вдигаха рамене. Не се харчел и не го държали на склад.

 

Накрая ми писна и взех оемското. Разлика не намирам с предишното масло ( Кастрол)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Абе намирането не е проблем, имам още достатъчно километри до смяната. Въпроса е кое от двете. Бардал го дават за по-високи натоварвания, пък аз не съм от най-кротките шофьори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2 години карам с Motul 8100 X-CESS 5W40. Доволен съм от маслото. Но обичам да пробвам, затова май на следващата смяна ще опитам Bardahl XTEC 5W40. Освен, ако някой не ме разубеди и посочи грешка в избора ми. Ице, Motul освен Specific серията, за теб имат и Motul 8100 X-CLEAN 5W30. Давай да се мятаме на Bardahl :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...

От 2 години карам с Motul 8100 X-CESS 5W40. Доволен съм от маслото. Но обичам да пробвам, затова май на следващата смяна ще опитам Bardahl XTEC 5W40. Освен, ако някой не ме разубеди и посочи грешка в избора ми. Ице, Motul освен Specific серията, за теб имат и Motul 8100 X-CLEAN 5W30. Давай да се мятаме на Bardahl :)

Ами метнах се на Bardahl XTEC 5W30 C3. 13 000 километра по-късно маслото си седи на щеката където беше и в началото - точно по средата. Работната температура на маслото е с почти 10 градуса по-ниска от преди, когато карах с Кастрол от ЕТ. Освен това изчезна потракването, което имах при палене на студен двигател първите няколко секунди. Доволен! Много доволен!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.