Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бебето - гони осем.


The Best Forman

Recommended Posts

Да

От менюто на Car избираш Setings и първото е ESC , от където избираш OFF (това е на Swing) при Болеро предполагам е подобно менюто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато въпросната опция ESC е изключена, при евентуално поднасяне на задницата на заледено например, ще те "вкара ли в пътя" ? Тоест включва/изключва само боксуването на предните гуми или включва/изключва цялата система за стабилност на автомобила ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично се съмнявам , че тръгне ли задницата това ще я хване дори и при включен ASR , но това е друга тема ... ползвал съм я изключена основно при бавно движение с ниска скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато въпросната опция ESC е изключена, при евентуално поднасяне на задницата на заледено например, ще те "вкара ли в пътя" ? Тоест включва/изключва само боксуването на предните гуми или включва/изключва цялата система за стабилност на автомобила ?

Да, ще те вкара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Моите съмнения относно коректността на действие на системата като цяло в рискова ситуация на лед са свързани главно с това , че имаме един предавателен мост и се регулира момента главно посредством спирачното усилие , а спирачки на лед си е самоубийство ... аз лично в тежки метеорологични условия предпочитам да карам бавно и да разчитам само на себе си отколкото на асистентите на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tribaleo ме разбра какво имах предвид. 

 

Тоест това в менюто изключва само т.нар. "тракшън контрол" (против боксуване), но самото ESP (стабилизиращия асистент) си остава активен. Това за леда, може би не беше най-подходящия пример.

 

На предишни коли, въпросния асистент ме е "вкарвал в пътя" като например на сняг с коловози, трябва да мина от една лента в друга и задницата тръгне...Тогава ESP-то се усеща как сработва чрез спирачките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

На втората година равносметката е още по-обнадеждаваща.

Измина още 11 000 км. , заредени 605,7 л. гориво , което прави грубо 5.5/100 смесен разход :banger_2:

За коледа получи малко по красиви колела

post-139-0-47082600-1527149213_thumb.jpg

 

За рожденния ден и нови гуми

 

post-139-0-15550700-1527149332_thumb.jpg

 

И една глезотия за мен

 

post-139-0-97459300-1527149402_thumb.jpg

 

Е не се мина и без ядове - на Велики четвъртък т.г. , бързайки да се отърва от градска лудница , една Мазда 6 се опита да ми отвори вратите на вътре

 

post-139-0-94617500-1527149664_thumb.jpg   post-139-0-13981500-1527149696_thumb.jpg

 

Благодарение на PDR Paintless Dent Removal , нищо не личи вече :pepsi:

post-139-0-16114100-1527150519_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много малко я караш тая кола. Мойта е на 4 месеца и вече минах 11 000.

Местното ЕСп е пълна скръб. Късно реагира , колата вече е тръгнала да се носи то тога се сети нещо че треа да направи, Позволява си пребоксуване /кратко/ в общи линии се едно го нема. Трябва да стане нещо по-сериозно че да се намеси , а тогава твърде вероятно да е късно. За сведение, на бимата системата реагира мигновено, че даже не можеш да разбереш че леко гумата е пребоксувала или е поднесла с 2 милиметра колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата се кара всеки ден , но разстоянията са малки :sorry: Факт , че в Австрия за седмица навъртях толкоз за седмица , колкото тук въртя за месец :D

Колкото до системите за сигурност - гледам да не ги ползвам ... опреш ли до тях , почти сигурно си в пипера .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер са джантетата Гена и аз си ги бях харесал много от Поло Крос, само 16ки ли бяха? Поздрави и безавариййно до следващия репорт! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баба му все със се'емнайски е била все едно. Да си я караш с кеф и още много безаварийни километри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля, модераторите да направят една тема Fabia3 и в нея да си пишем разни работи, които не е задължително да са технически.

От много време искам да се оплача от ЕТ. КОлата ми беше на 13 километра и немаше найлончета. Лишиха ме от "екстрата" да си купиш чисто нов автомобил и да му свалиш найлончетата. ПУ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля, модераторите да направят една тема Fabia3 и в нея да си пишем разни работи, които не е задължително да са технически.

От много време искам да се оплача от ЕТ. КОлата ми беше на 13 километра и немаше найлончета. Лишиха ме от "екстрата" да си купиш чисто нов автомобил и да му свалиш найлончетата. ПУ!

Тема можеш да си направиш по всяко време , а това с найлончетата - моита я видях с найлоните и транспортното фолио отвън и след седмица беше олизана и без следи от тях , а и всъщност това са някакви калъфи (мисля бяха на само на предните седалки) , но по уредите и емблемата на волана имаше наистина някакви сини найлончета.

post-139-0-95535300-1527187528_thumb.jpg  post-139-0-79303900-1527187594_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам снимки на моята опакована, това че не си се позаинтересувал от рано е твой проблем не на ЕТ, никой не издава нови автомобили опаковани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята беше толкова грозна с транспортните фолиа и найлоните, че не можех да я гледам. Като я взех беше на 18 км и лъсната...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tribaleo, много обичаш да опонираш, ама само ЕЖК. Като си купиш като мен 3 ралични марки чисто нови коли, тогава ще ми обясняваш имат ли другите марки найлончета или нямат,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята дойде "опакована" и специално посках лично да си сваля найлоните от седалките. Е, при Мица се случи, при Мицио "забравиха" и ги бяха свалили. Но това да е драмата ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата за найлончетата ми дойде нещо на езика , ам някой ден на по бира може и да го споделя , че е малко нецензурно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tribaleo, много обичаш да опонираш, ама само ЕЖК. Като си купиш като мен 3 ралични марки чисто нови коли, тогава ще ми обясняваш имат ли другите марки найлончета или нямат,

Със сигурност са ми минали доста повече чисто нови коли през ръцете, но не е това темата на разговора. Поне разбрахме колко нови коли си си купил, а с имотите как е бройката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.