Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бебето - гони осем.


The Best Forman

Recommended Posts

По темата за найлончетата ми дойде нещо на езика , ам някой ден на по бира може и да го споделя , че е малко нецензурно ;)

 

Друго си е, ако ти си първият, който е скъсал......найлоните на колата или жената хихихи ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго си е, ако ти си първият, който е скъсал......найлоните на колата или жената хихихи ;)

Е, какво да е скъсал, след като нарича автомобила "бебе"..., не е истина !!!

Пък и не го е срам, ама то, от миньор - толкова !!!

Заеби - все едно, е родено в мъки...

Е.аси бебето, "синьо" !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, какво да е скъсал, след като нарича автомобила "бебе"..., не е истина !!!

Пък и не го е срам, ама то, от миньор - толкова !!!

Заеби - все едно, е родено в мъки...

Е.аси бебето, "синьо" !!!

Грубиян !
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам едно питане ако някой го е правил да даде насоки.

След четири години вече усещам омекване на облегалката , което много ме тормози особено на дълъг път. Имам изпробвана формула с подлагане на вложка от мокет между пяната и пружините , но никога не съм разтапицирал седалка с въздушна възглавница , което ме притеснява.

Има ли някакви тънкости или изключването на акумулатора е достатъчно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо акумулатора? Нали има букса някъде отдолу. Няма ли да е достатъчно нейното разкачване?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, при голф 5 плюс , като разкачиш лампата за  Airbag off, която е до бутона на аварийките , компа записва грешка с Airbag-a , трябва компа да няма ток.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, zloQQ написа:

Защо акумулатора? Нали има букса някъде отдолу. Няма ли да е достатъчно нейното разкачване?

Букса има под седалката , но при включване и изключване може да преискри и тогава не знам какви ще са последствията ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, първо винаги се разкача акумулатора. И последен се закача. Може да рискуваш, без да си на контакт да я разкачиш и без да разкачваш акумулатор..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязах нещо много интересно ... последните 2-3 резервоара карам без добавки с гориво от ОМВ , последния резервоар сложих добавка Fuel magic (или нещо подобно) с нея карам повече от година , но не бях обръщал внимание , та с последните 2-3 резервоара средния пробег , който даваше компа беше около 600 км. , а сега показва 700 (350 изминати и 350 оставащи) .. ако спази обещанието си ще счета , че добавката работи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, просто си започнал да караш колата, както си трябва последните 2- 3 резервоара;) Тия показания са  някакви изчисления, спрямо разхода до сега, изчислява оставащите евентуално километри. Много знае тя, какъв е химическия състав на горивото. 
Като я нагазиш малко и започва да спадат предполагамите оставащи километри. Аз съм виждал как спадат с по 100 км. за изминати 10 км., ама газта до долу :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...

Май ще сменям тактиката .. сменям въздушен филтър на 5000 км. Тази сутрин реших на бързо пак да ги сменя с филтъра на купето , че стават две седмици да седят в багажника и изненада - въздушния филтър изглеждаше изключително зле (сменян е края на юли миналата година с пробег малко над 5000 км) . Мисля да започна смени на 6 м. и на двата филтъра без значение от пробега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.06.2021 г. at 10:09, The Best Forman написа:

Май ще сменям тактиката .. сменям въздушен филтър на 5000 км. Тази сутрин реших на бързо пак да ги сменя с филтъра на купето , че стават две седмици да седят в багажника и изненада - въздушния филтър изглеждаше изключително зле (сменян е края на юли миналата година с пробег малко над 5000 км) . Мисля да започна смени на 6 м. и на двата филтъра без значение от пробега.

Внимавай, че при бебетата е сложно - веднъж приучиш ли ги на един режим, трудно свикват на друг :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, то лошо няма да сменяш по-често, ама да не стане да сменяш след всяко каране ;)

Относно разхода по борд - едно влизане в по-сериозно задръстване и прогнозирания пробег пада на 1/2. Или една разходка извънградско с 90 и все едно съм направил допълнително зареждане. Накратко - нЕмай му вЕра!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.06.2020 г. at 11:17, The Best Forman написа:

Забелязах нещо много интересно ... последните 2-3 резервоара карам без добавки с гориво от ОМВ , последния резервоар сложих добавка Fuel magic (или нещо подобно) с нея карам повече от година , но не бях обръщал внимание , та с последните 2-3 резервоара средния пробег , който даваше компа беше около 600 км. , а сега показва 700 (350 изминати и 350 оставащи) .. ако спази обещанието си ще счета , че добавката работи :)

Чичи, с последния резервоар минах 952 км, от които 512 градско. С моя оловен десен крак. Без добавки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ИзСвинете , но на мен ми казвате , че съм възрастен , а вие(младите) не виждате , че коментирате мнение от преди година година ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, The Best Forman написа:

ИзСвинете , но на мен ми казвате , че съм възрастен , а вие(младите) не виждате , че коментирате мнение от преди година година ?

Никога не е късно да те нахраним, дори и "година година" по-късно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Белите на петък 13 -ти .. мислех си много днес да не пипам нищо , но трябваше да свърша няколко неща и запалих колата . Сутринта нищо - всичко беше ОК , стигнах до работа , оставих я на топло , но като си тръгнах започнаха изненадите. Първо светна Старт-стоп системата , че има грешка (тук съм подготвен) - акумулатора се е запътил към депото за преработка - 5.8 Ом вътрешно съпротивление и 48% живот .. явно ще се купува нов , но това ме изненада 

Screenshot_2023-01-13-15-09-13-430_org.prowl.torque.thumb.jpg.fa6aae7246e11e238d447ba04e04bddd.jpg

Сега трябва да локализирам от клапана на системата за принудителен празен ход ли идва или от капачката на резервоара .. за щастие след забърсване не се появи веднага :)

Сега отивам да си сипя една малка ракия ?

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • The Best Forman changed the title to Бебето - на почти седем.

Гена, сипвай гоУема ракия и не го мисли ... днес! Утре всичко ще е ток и жици.

 

А при мен, в следствие на заминалия акумулатор, списъка с грешки беше две страници. След смяната му, старт-стоп пак почна да работи, а грешки престанаха да се появяват. Та тия колици си плачат за читави акумулатори. Дано това ти е проблема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акумулатора е жив (или поне на 48%) , та не е от липса на ток .. вече се осведомих за тоз EVAP .. утре ще видим дали ще мина само с почистване на капачкат , а колата съм я карал с разкачен маааркуч на EVAP а и не записа грешка ?

Май ще повторя малката ракия (помага за мисленето)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Мислех , че 960 км. пробег с едно зареждане и оставащи 30 е максимума на тази кола , но уви .. може повече ?

IMG_20230824_154216.thumb.jpg.b45d1d764b15db514cac6a522d24b9da.jpg

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, PRR написа:

Това бебе харчи по-малко от моя дизеляк бре!

 

Виновен .. сега обмислям 1500+ (мисля , че е възможно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си мазохист! Аз се пробвах с Мица да карам по ограниченията и София-Варна-София докарах 4.2, както и даваха от Шкода, като разход. При 60 литра резервоар означава около 1300km/резервоар. Ама не бих си го причинил втори път. Но съм сигурен, че може да се минат поне 1400km, просто нямам толкова време за губене!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни си средната скорост при любимия ти стил тръгни-спри и ако е повече от 80 км/ч ще те черпя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.