Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

разлика в грайфера на гумата при 4х4


mammut

Recommended Posts

Колеги,случи ми се малка неприятност.Спуках много лошо гума и тя не става за нищо вече.Поблеа е,че в гумите има още доста хляб и не ми се изхвърлят.А спокойно мога да си купя чисто нова гума от същата марка,модел, и размер.Но се притеснявам,че самият грйфер ще е съвсем нов а на сругите три вече е поизносен,а знам ,че при 4х4 гумите трябва да са еднакви.

Та въпроса ми е дали има проблем ако сложа чисто нова гума абсолютно същата като другите 3 които вече са на 60-70% грайфер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и това го мислех но нещо не е момента да давам пари за две гуми.още едни стотина и отгоро лева 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще ги слагаш отзад, сложи най-новата за задна дясна. Пътя винаги е наклонен "надясно" и така ще "изравниш" хорионталният наклон  :running:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

направих го и гумаджията ми каза че най добре новата гума да е предна дясна но защо така  и не ми обясни  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добрата гума трябва да е предна лява и мога да ти обясня защо:

Защото при пукане на предна лява влизаш директно в насрещното платно и повече няма да обяснявам какво следва....

А при пукане или спадане на предна дясна, влизаш в нивата и голям праз. Невинни хора няма да пострадат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.