Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

NightWalkeR

Recommended Posts

...Здравейте колеги, въпросния надпис се появява от вчера когато колата вдигне скорост над 10-20км. Иначе веднага след запалването свети само ABS-a. Ясно ми е , че без Диагностика няма да се разбере точния проблем, но искам да разбера няколко неща:
Най-важния ми въпрос е - При положение , че колата си спира добре(няма потъване или втвърдяване на пИдала) до колко е проблем/фатално да се кара така до сряда-четвъртък , като колата едва ли ще излезе от София за това време. Предполагам , че поради възникналия проблем ABS и ESP няма да работят и естествено ще се кара с една идея повече внимание! Възможно ли е, да кажем, някое колело да блокира тотално или просто АБС системата (с което и ЕСП) са изключени заради индикирането на "някакъв проблем" ? 
Другия ми въпрос (който е по-скоро любопитство) е какво може да се очаква при тази грешка? На пръв поглед звучи като датчик на АБС, което си е съвсем приемливо. Но ми се иска да се подготвя психически :P за възможните варианти.   

post-2088-0-07019200-1492861524_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подозирам че е някой датчик на някое колело но не съм експерт.Определено трябва да се закачи на компютър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Закачихме на компютър, оказа се малкото зло - заден десен датчик :) Другата седмица, ще бъде сменен! Майстора потвърди , че може да се кара така - не било проблем. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Закачихме на компютър, оказа се малкото зло - заден десен датчик :) Другата седмица, ще бъде сменен! Майстора потвърди , че може да се кара така - не било проблем. 

 

Мисля че АБС в такива ситуации не работи.На мен ми го е правило зимата и подозирам че от пясъка по улиците беше замърсен.С времето се беше оправил от самосебе си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги подобен проблем имам и аз от 1 седмица. На 2 пъти ми светна по време на движение жълтия символ за стабилност на колата ESP май се наричаше и педала на газта спира да функционира. За да тръгне трябва да изгася и включа отново двигателя (Малко опасно когато караш с 70-80) и се оправя. След 3 дни пак същия проблем ми направи. Дали може да е също Датчик ABS. Инъче спирачки имам когато ми светне символа.

Само за инфо питам, че в момента няма кой да ми я прочете. Почивни дни са

 

28-1.png

Редактирано от CAKA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.