Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Датчици за парктроник-коя марка?


Recommended Posts

Здравейте колеги.

Датчиците за парктроник съвместими ли са за всички устройства, значи универсални ли са? Какви марки са за предпочитане и има ли голяма разлика м/у евтини и скъпи.

Преди 5-6 месеца в един частен сервис монтираха предни датчици за парктроник на моята Октавия. Адаптираха ги с Болерото, работеха добре. Тези които ги монтираха ми бяха казали че са оригинални на WV.

Преди  2 седмици, единия от предните датчици почна да свирка без да има нещо пред него. Когато доближа до нещо, показва правилно разстояние или понякога малко по близко от другите датчици.

 

Това дали е показател че датчика е калпав или има нужда от някаква регулация? Или пък се е повредил?

Плюс това, тогава когато бяха монтирали датчиците, след като за пръв път измих колата и я маневрирах за да я дръпна от автомивката, датчиците сигнализираха че има предмет много близо до колата, т.е. мисля че сигнализираха от капките вода които бяха останали по бронята. В никой от следващите измивания на колата не се получи такъв ефект.

Искам да разуча принципа и марките за да не ме разиграят като отида в частния сервис.

Благодаря предварително за коментарите.

Редактирано от Levcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че от лед (замръзнали капки) мрънка. От вода не ми се е случвало. Принципно има много модели в ибей и подобни, всеки един си е с парт номер обаче. Предполагам, че тези номера са нещата по които трябва да гледаш ако търсиш резервен.

Твоя датчик определено не работи коректно щом отчита без да има препятствие. Дано отстранят повредата бързо и безболезнено.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С автомивката всеки път имам пищене било то преден или заден. За мен си е от капките. След подсушаването на колата, парктроника винаги е бил наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам само отзад и досега след автомивка не ми е пискал дори да оставя колата мокра. На два пъти ми изпищя докато е суха, но видях, че е от пръски кал, която беше залепнала и засъхнала на единия датчик. Според мен колегата има проблем с датчика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
Публикувано (Редактирано)

Приятели здравейте отново.

Може ли ако знаете да ме упътите за схемата за връзка на датчиците към устройството? В смисъл, четири букси ли има за връзка (значи поотделно ли са за всеки датчик)? Мога ли да свържа предния ляв датчик на мястото на предния десен, с цел да разбера дали е проблемен датчика или устройството.

Ходих два пъти при майсторите които монтираха парктроника и за шанс и на двата пъти когато отидох, проблемния датчик работеше нормално.

Провериха само връзките (буксите) към контролното устройство и заявиха че в случай че повредата стане постоянна, тогава щели да решат проблема по лесно.

Съгласих се с тях понеже и аз разсъдих че ще е трудно и м/у другото не искам да свалят предната броня без да са сигурни за повреда в датчик.

Когато паля колата и я изкарвам от гаража, проблема си го има, излизам, карам из града и понякога датчика сигнализира без да има препятствие, а понякога работи в правилен режим. Колко е вероятно да е повредено устройството за контрол на датчиците?

Когато сигнализира погрешно и после се приближи някой препядствие, започва да показва правилно разстояние на приближаване. Последователно като се отдалечи предмета пак показва правилно отдалечаване но най накрая пак сигнализира далечно препядствие.

И най дразнещото е че всеки път когато падне скоростта по 15км/час, почва да пищи.

Редактирано от Levcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.