Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов евтин умнофон


Recommended Posts

Здравейте,

 

Възползвам се от темата, за да не създавам нова.

Търся съвет за избор на смартфон от определен списък (LG G6, Xiaomi Mi 6 и Apple iPhone SE), като цените нямат значение, понеже няма да се плаща.

Пълният списък включва и Nokia 7, Huawei P9 и Samsung Galaxy S6, но по една или друга причина ги изключвам. Ако все пак някой успее да ме убеди, мога да се спра и на някой от тези.

 

Благодаря на отзовалите се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 203
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Izolini

    21

  • winrg

    19

  • shaft

    12

  • The Best Forman

    11

Ако не те бърка размера, SE е много добър вариант. Аз си махнах 6-цата и съм супер доволен.

Редактирано от Impress_me
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под Pro сигурно имаш предвид версията с 32 GB, защото Xiaomi официално нямат такъв модел.

Апаратът не е лош, 8 ядрен процесор, но чипсета вече е поостарял. Ако държиш на 5" екран това е твоя телефон, ако обаче би се съгласил и на 5,5" и 60 лева разлика в цената няма да те обърнат, то тогава Xiaomi Redmi Note 4Х е супер апарат. Виж това:

[url=https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8608&idPhone2=8580#redmi-4x,*%5B/url%5D%22%5Dhttps://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8608&idPhone2=8580%23redmi-4x,*%5B/url%5D]https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8608&idPhone2=8580#redmi-4x,*%5B/url%5D"]https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8608&idPhone2=8580#redmi-4x,*%5B/url]

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Redmi note 4x препоръчах на приятел и е много много доволен. Самият аз не го бях виждал преди, не го бях пипал - видях го, когато си го купи от слотбг. Качеството е добро, наистина. За “300лв“ е супер.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това редми 4х, 5 инчовото, го гледам и аз ... трябва да си преподписвам договора и направо мисля да отнеса едно за 150 лв. профилактично :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и виваком и ментел ги предлагат.

но не са всички модели. 

редми4, редми4 ноте и ми6 ги предлагат.

 

и още нещо, гаранцията е към оператора.

Редактирано от superba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахам, има ги навсякъде. И цените са доста по-високи, отколкото да си го купиш без план от друго място пак с две години гаранция ;) 

 

Пример с Xiaomi Note 4-То:

- в ментел - 400лв с планче 22лв/месец и 530лв без планче.
http://www.mtel.bg/ustroystva/smartfoni/xiaomi/redmi-note-4.3453

 

- в слотбг -  375лв, без планче, с две години гаранция...

http://slotbg.com/home/208-xiaomi-redmi-note-4.html#/color-grey/ram_memory_size-64_gb

 

Демек в ментел си го плащаш почти един път и половина, за да имаш гаранция към ментел (на два продадени един ако умре си го изплащат без загуби) :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във вторник взех една Моторола (среден клас) и същия ден като вземах пластиката от Теленор , младежа се опита да ми пробута някакви Хуавеи и един Алкател , които в Технополис бяха по 200 лв. Вярно подаряваха ми ги , ама плана дърво ... та следващия ми шмръцфонЬ знам със сигурност ще е Моторола и няма да е от оператор (колкото и да ме ухажват).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моторолааа... Беше хубаво нещо до преди три години. Сега не ги знам какви са, но нещо замряха много стабилно, според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джуджи, още са си хубаво нещо ;)

А, от три години са собственост на Леново, като някои модели са общи за двата бранда, а за САЩ задължително вадят по някой убийствен модел, с много готин съпорт, приложения и джиджафки за модела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може... Спрях да ги следя всичките... Нищо интересно под слънцето няма за мен. Всичко правят за кифли вече. :) Един не успя да бие Note серията на гнусмаС и да изкара нещо с писалка, което да ме дръпне. Нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новата Мото Z има възможност за закачване на задната страна на уникални джажи, кеф ти апарат, говорители, батерия, кожен заден капак, дървен капак, прожектор и т.н. И всичко се слива с телефона. Май нямаха GPS или нещо друго, не си спомням, но ме отказа да го взимам на мига.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво , не всеки печели хАйфоно от томболи , а качество/цена е перфектния баланс.

От друга страна , колкото и да ми се смееш на Леновото ми , незнам друг телефон да може да издържи тормоза , на който го подлагам и то не за безброй приложения включени , а търкалене от паркет до асфалт и плочници и до момента телефона не е мръднал . Също така правя сравнение между хардуера на новите модели и мога да кажа , че въпреки , че е две годишен , новите не могат да ми предложат нищо повече (нито като процесор , нито като РАМ , нито като камера). Със сигурност има ресурс за още поне две години , а това , че му е бъгав GPS вече не ме тормози (вече разучавам едно Гарминче ;) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, аз съм и ще си остана с хуйвея засега. Просто аз разсъждавам, като се опирам и на опита си, че всеки един топ модел е в пъти по-качествен от евтините модели и ще издържи много повече време. Не е само до едната метална рамка. Да не мислиш, че аз не съм играл кърлинг с телефона по асфалта или не съм го мятал неволно нанякъде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моторолата ценното е, че андроида е много чист и ги подържат с години с ъпдейти. Поне беше до преди 2 години, тогава порта за моторола си идваше директно от гугъл. И на сравнително слаб хардуер, всичко върви гладко. Сега незнам как са.

 

Ако мото г е пак с алуминиево шаси бих го взел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам опит от първа ръка с малко по-скъпичко устройство на Моторола, а именно TC55 (към 1200-1600 евро струваше). Това се ползваше много от FedEx, пощи/куриери в Италия, официално и в други страни. Страхотно изработено и много издръжливо устройство - чупеха орехи с тях нощната смяна (истински реален случай).

 

Докато устройството беше със съвсем чист софтуер (Андроид 4.1.2) изкарваше от седмица до 10 дни с голямата батерия, с едно зареждане.

 

Започнах да програмирам софтуер за него, за целите на куриерския бизнес, но ми потрябваха Google Mobility Services - maps, location и други. За жалост в GMS влизат и gmail, google play, други скрити бози и т.н. След като поисках от Румънския официален съпорт на Моторола подписан оригинален ъпдейт, който добавяше нужното - след като го флашнах през стоковото рекавъри - без никакви хакове изобщо - батерията при същото използване/натоварване държеше максимално около ден.

 

Говорим за голяма, дебела и грозна батерия, слаб процесор, слаба конфигурация и малък дисплей.

 

Продължавам да твърдя, че който предлага повече възможности на потребителите си не се справя никак добре с някои неща, продуктът не е оптимизиран добре, но пък дава повече. :) i-Shitовете са за ползватели, които искат сигурност, стабилност, работоспособност, дори след 5 години ползване!

Имам iPad 4 от 2013г и е с 1.4гхц двуядрен процесор, доколкото си спомням, с 1гб RAM и 9.7“ дисплей - работи ултра леко, никога не забива, никога не крашва, а батерията държи около месец с едно зареждане и с минимално ползване и две седмици при средно ползване след почти 5 години! От iOS 4 мисля, че тръгна, сега е с 10 или 11, не знам точно, но с най-последната публична версия. Дал съм към 970лв за продукт, който е напълно използваем близо 5 години по-късно. Това им е предимството - обаче, кефът, който ми носи клони към 0. Note 3 ми носи 100х повече кеф от всяко друго устройство.

 

Обаче лайфспана му е един ъпдейт на ОС-а, за около година, до другия модел, и е чао. Няма поддръжка. Следващата версия е с нова версия ОС, която не работи на старото устройство. Това е тъп маркетингов трик, който много ме дразни. :) А...стабилността трябва да си я докарвам сам.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емии, поръчах го вчера и утре го чакам. Остарял неостарял толкоз. :)

Телефончето е чук, човек! Много да му се радваш! “Остарял“, ала-бала - женски глупости.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Възползвам се от темата, за да не създавам нова.

Търся съвет за избор на смартфон от определен списък (LG G6, Xiaomi Mi 6 и Apple iPhone SE), като цените нямат значение, понеже няма да се плаща.

Пълният списък включва и Nokia 7, Huawei P9 и Samsung Galaxy S6, но по една или друга причина ги изключвам. Ако все пак някой успее да ме убеди, мога да се спра и на някой от тези.

 

Благодаря на отзовалите се!

Гледам темата доста се активирала...

Но аз да си питам пак моето...

iPhone SE също отпадна, не ме грабва по никакъв начин след като го видях на живо.

Та останаха само LG G6 и Xiaomi Mi 6.

LG-то вече го избрах, но утре имам възможност за последна промяна.

Някой има ли нещо да добави по въпроса?

Редактирано от chavdarlk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LG G6 - между двете устройства ще избера G6 главно заради размер на дисплей, резолюция, камера, качество на изработката. Но процесорът и рамта - ключови неща, са по-слаби. Ако горните неща не те интересуват - смени го, Mi6 е по-доброто откъм мощност. От друга страна, като се замисля, едва ли ще усетиш липсата й в ежедневието...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джуджи, на тоя екран освен размера друга разлика не може да се хване. Да не говорим, че заради разликата в размера разликата в наситеността с пикселите не е толкова голяма.

G серията на LG с тези екрани с много пиксели е убиец на батерии. Мi 6 е много сериозен от към хардуер апарат. От към всякакъв хардуер.

В края на краищата има и Xiaomi Mi 6+ версия с 5,7" дисплей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.