Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Някой ползвал ли е "палатка" за снимки на артикули?!


Recommended Posts

Привет колеги

Интересува ме дали има сред вас някой който е ползвал така наречената "палатка" за артикулни снимки за сайт?! Бих искал да обмени малко опит за плозване осветление и други?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз. Сам си я направих и е чудесна. От кашон за прахосмукачка и хартия за дъска за презентации. Трябват ти и 3 лампи. Има клипове в ютюб оттам се учих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето 2 примера с телефона, без осветление(на слънце на балкона, по обяд), без обработка за баланса на бялото...

post-7686-0-20337000-1495913501_thumb.jpg

post-7686-0-85592300-1495913632_thumb.jpg

post-7686-0-58071000-1495914058_thumb.jpg

post-7686-0-48992800-1495914318_thumb.jpg

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябват 2 или 3 лампи + статив.
Баланс на бялото по сива карта, малко проби и готово.
Ето:
http://dynaphos.com/resource/342_produktova_fotografiia_v_palatka_-_byrzo_i_lesno

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета..

Статив имам..Даже няколко.

За малките предмети мисля направо да купя една палатка щото за 40-50 лв не си струва да я правя.Обсъждаме по големите предмети като китари или тонколони които са 1.2 метра.Има такава палатка която е 1.5х1.5 но първо не я препоръчаха щото рамката май била слаба и паянтова.Втория проблем е че съм на ръба.Тя е 1.5 а предмета 1.2...30 см дали ще ми стигнат аванс за хубава снимка? Пък и е бая пари...

За осветлението мислите ли че ще мине номера със силна насочена мощна лед лампа? Неутрална светлина? 4000К??  Питам щото имам готови прожектори за дискотека примерно ама лесно ще ги преоборудвам с по една лампа?!

По начало баланс на бялото сякаш не гоня...Щото говорим за технически неща а не мода.Сиреч цвета не е съществен :eusa_think:

Абе точно в фотографията съм толкоз бос :wacko_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да се снимат големи предмети в палатка  -  трябва фон.
С насочена светлина не е добре, защото стават бликове, а и много рязка границата между осветено и сянка.
Може да се приспособи нещо като софтобкс (дифузер) от бял плат за равномерно осветяване.
Задължително поне две лампи. Едната рисуваща / основна, другата за подсветка.
Статив е добре да има, за да може да се затвори блендата поне до 8.0. Така ще има по-голяма дълбочина на фокуса.

И ако е ниска скоростта на снимане ()примерно 1/15) няма да се размазват.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таргета на темата е снимки за сайт, не за печат, предполага се, че ще ползва апарат снимащ в RAW, лесно ще ги нагласи в LL. Спокойно може да си направи "палатка" в нужния размер за 5-10лв, да снима на 1/60 или по-бързо, пак на бленда 8, с 3 нощни лампи по 100w, денем на светло. Ако не снима метални или лакирани повърхности може да добавя и вградената светкавица на апарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.