Към съдържанието

skodaclub.bg

Снимка

O2 Elegance 2.0TDI 140ps BKD

• Влезте в профила си за да пишете
48 отговора на тази тема

#41 al3xxx

al3xxx

• Веднъж карал Škoda

• Член на клуба

• 133 Мнения:
  • Населено място:Шумен
  • Гараж:
    Skoda Octavia II Elegance bkd - powered by Pepino Racing team; Seat Leon Mk1 1.9TDI 110ps ASV

Публикувано 12 януари 2018 - 10:12

Новата година донесе на моето "пате" нано покритие и както каза бояджията "вече стана мазен петел".
Ефекта е брутален - колата се мие само и единствено с вода!
Прикачен файл  IMG_20180110_102748.jpg   87,26K   0 Брой сваляния
Докато го чакам, реших да си нанеса на стъклото препарат един вид също нано само че за стъкла - много съм доволен при дъждовно време не задържа вода при движение с над 60-70кмч и няма нужда от чистачки.
Прикачен файл  IMG_20180110_103321.jpg   76,57K   0 Брой сваляния

А ефекта от наното на боята - без да се движи не задържа вода, а при движение е направо суха, много голям кеф.

Прикачен файл  IMG_20180110_105357.jpg   90,17K   0 Брой сваляния

#42 Mishelle

Mishelle

• Administrator

• Administrators

• 5491 Мнения:
  • Населено място:София
  • Гараж:
    На два етажа, парно, топла вода и тоалетна.

Публикувано 12 януари 2018 - 18:17

Да те е страх да я изкараш сега, като гледам какво време се очертава. Браво :)

Това за стъклата съм го правил. Преди няколко години, на едно от пътуванията за събора по пътя валеше дъжд и някой ме попита дали нямам проблем с чистачките. А на практика ми бяха ненужни след нанасяне на покритието.

#43 al3xxx

al3xxx

• Веднъж карал Škoda

• Член на клуба

• 133 Мнения:
  • Гараж:
    Skoda Octavia II Elegance bkd - powered by Pepino Racing team; Seat Leon Mk1 1.9TDI 110ps ASV

Публикувано 13 януари 2018 - 19:30

Направо си ме е страх, ама да пази Господ от чакъли и други злини на зимата хаха!

Вече е и обслужена в Günter service - сменени: ангренажен и пистов ремък, всички ролки и обтегачи, фрайлайф на динамо и антифриза.
Прикачен файл  IMG_20180111_122958.jpg   81,61K   0 Брой сваляния

Остава да й оправя печката (реотана под таблото)! И да се позаиграя малко с интериора.

#44 skodko

skodko

• PipPipPipPipPip
  • Може да ремонтира Škoda

• Members

• 2420 Мнения:
  • Населено място:Бургас/Чирпан
  • Гараж:
    Skoda 120 L/ BMW E34 525 TDS

Публикувано 16 януари 2018 - 22:46

Ако не е тайна с какво нано покритие я намазахте? 

#45 al3xxx

al3xxx

• Веднъж карал Škoda

• Член на клуба

• 133 Мнения:
  • Гараж:

Публикувано 16 януари 2018 - 23:40

Не е тайна, но наистина незнам - бяха 5-6 вида, китайски символи на всичките.
На тази кутия, с която намазаха моята пишеше "Fucso", освен другите китайчуни, но нищо повече незнам.

Този пост е редактиран от al3xxx: 16 януари 2018 - 23:41

#46 skodko

skodko

• PipPipPipPipPip

• Members

• 2420 Мнения:
  • Гараж:

Публикувано 17 януари 2018 - 22:28

Ясно fusso coat на компанията soft99. Не е нано покритие, а най-обикновена вакса. Все пак е много качествен продукт.

#47 al3xxx

al3xxx

• Веднъж карал Škoda

• Член на клуба

• 133 Мнения:
  • Гараж:

Публикувано 18 януари 2018 - 12:26

Точно такова е, колега.

Обясниха ми, че има и доста по-хард варианти, които после се разнасят с машината, но не исках да търкаме прясната боя.

Ще споделя колко време ще е ефекта, ама мисля, че бяха казали около 6 месеца, като пак зависи от поддръжката.

#48 skodko

skodko

• PipPipPipPipPip

• Members

• 2420 Мнения:
  • Гараж:

Публикувано 18 януари 2018 - 22:36

При възможно най-добрата поддръжка( миене с ph неутрален авто шампоан и микрофибърна ръкавица, и подсушаване с подходяща кърпа) пълния ефект ще е около  3 месеца, след това ще почне да отслабва. Лошото е, че една автомивка с агресивен препарат и ще свали ваксата. Хард вариантите които споменаваш могат да се нанасят и на ръка, може и с машина, не е проблем за боята. 

#49 Mishelle

Mishelle

• Administrator

• Administrators

• 5491 Мнения:
  • Населено място:София
  • Гараж:
    На два етажа, парно, топла вода и тоалетна.

Публикувано 19 януари 2018 - 12:47

Така е. За съжаление повечето автомивки използват нискокачествен препарат за безконтактно миене, който за да измие що-годе добре има нужда от висока концентрация. Което сваля мигновено всякакви защитни покрития от лака, разгонва фамилията на хромирани детайли и т.н. Но дори мивката да инвестира в добро безконтактно, пак не препоръчвам да се мие с него след нанасянето на вакса и други покрития. Макар и с по-ниско темпо, пак ще ги свали. Решението е да се мие само на ръка, с добра гъба и шампоан. Добрите мивки предлагат и такава услуга, ако човек няма възможност или условия сам да го прави.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни