Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Климатик шкода фабия


policaiko

Recommended Posts

Компресора на фабията е постоянно зацепен и наистина се управлява от един клапан!!! Колеги , моята фабия цяла зима около шест месеца стои без акумолатор и когато и го сложа и подкарам никога съм нямал прблеми каквито и да са ,просто слагам акумолатора и тръгвам. За първи път чувам подобни измислици !!!

 

И аз не вярвам в космонавтите щото не съм ги виждал на живо. Ела до Бургас да ти демонстрирам за да си сигурен че не е "измислица". Проблема е само на Фабия1 1.4  - 100к.с. 

 

справка тук:   https://www.briskoda.net/forums/topic/126090-fabia-14-16v-100hp-engine-and-comfort-unit-incorrectly-coded/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Здравейте съфорумници. Извинявам се, че ще използвам темата, но имам проблем и аз с климатика на моята Фабия 1,4 бензин 100 коня. Аз така си я купих колата, но сега е време да я стегна. При натискане на копчето за климатика, лампичката светва на копчето, но климатик на тръгва. На ВАГ комп излизат следните грешки

20180319_085346x55a99HNxVOcxyFrVsji1521420180319_0854171cU1Fp7vVIpgoFzrMByz15214

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ти е заминал модула на климатика и оттук набива грешки и в екуто. Обаче може и да е грешна кодировка, колкото да свети и да продадат колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ясно. А по какъв начин мога да отстраня проблема. Ако отида при човек, който се занимава с климатици дали ще хване проблема или ще има проба грешка. По някакъв начин мога ли сам да започна да изключвам вероятните причини

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eто още един вариант за повреда според братята англичани, аз се съмнявам дали това не е проблема при мен. Има обяснение и снимки в 1вия пост https://www.briskoda.net/forums/topic/61180-fabia-evap-temp-sensor-how-to-with-pics/

 

Има мнение в темата на един българин на 1вата страница vstoyanov12, направо ми напълни душата! " Аnd so , after 7hrs i have AC again... :) Tоя пичага колко е псувал по тая фабия ... :)

  Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

проблема при мен се оказа във врътката (потенциометъра) на таблото , ако е в крайно ляво така че перцата да се докоснат , духа студено без проблем , ако започне да се върти , не работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, ще пиша тук да не отварям нова тема за климатиците.Та днес реших да видя какво и защо става с него, знам за гр.00818 и реших да ходя да го гледа климатичар тъй де.Имаше липса на фреон към 80гр., вакумира го напълни масло, фреон по разписание и пак не тръгва, чеса се по главата и установи , че пресостата е за смяна. При положение че му казах ква грешка набива претеглих му акъла /туи ел.-а в таз кола било сложна материя/ платих и се заех сам. Благодарение на снимките във форума свалих датчика G263 меря няма никой, режа го щото намерих подобен по параметри и тогава пак го замерих бинго работи. Връзка с буксата прекъсната пуснах външен кабел и обратно на мястото му и всичко вече е ок. Поуката мерете самия датчик а не на пиновете на буксата, заварката м/у пина и тела до датчика се пука и няма връзка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и при мен има развитие. Закарах колата на майстор по климатици и му я пставих. Показах му каква грешка ми е изписал ваг кома, но той сякаш не обърна внимание. В крайна сметка се оказа, че колата е нямала грам фреон и след като я е напълнил климатика работи. Каза ми че не е засякъл течове и пропуски някъде. Не съм я закачал пак към компютъра да видя дали все пак ще ми изписва същата грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Вчера ми остана малко време и реших да поработя по климатика на другата кола и хоп същия проблем прекъсната връзка м/у датчика и буксата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.