Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за двигателно масло Motul


Recommended Posts

На мен 85лв не ми се струват малко за 4л масло.

Литрите са 5(пет)!

Сега погледнах цените на въпросните "тигри" и даже оригиналното 5W-40 е 79.50 лв, а аналогичният Castrol Edge го предлагат за 70.50 лв.

Който и каквото иска да ми говори, но такава малка разлика в цените на ОЕМ масло VAG и дори истински Кастрол е просто в рамките на фантастиката.

Всички с добри търговски познания знаят колко се оскъпява един продукт продаван, като оригинал незавимо, че реалното съдържание съвпада с популярна търговска марка.

Цената на Кастрола посочена от Стоян при конюнктурата в в UK е наистина нормална!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото както и останалите авточасти се работят през големи надценки и някой като пусне нещо през малка на моменти бива заклеймен като продавач на ментета. Четири литрова туба Кастрол Едж 5W40 с отстъпка е взето  точно на 53лв от един от големите вносители на части.Предполагам се сещате,че в тази цена също има надценка та си правете сметка колко му е доставната цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото както и останалите авточасти се работят през големи надценки и някой като пусне нещо през малка на моменти бива заклеймен като продавач на ментета. Четири литрова туба Кастрол Едж 5W40 с отстъпка е взето  точно на 53лв от един от големите вносители на части.Предполагам се сещате,че в тази цена също има надценка та си правете сметка колко му е доставната цена.

Същата е цената(редовна, без специална отстъпка) и в един от популярните онлайн магазини за части, който бяха писали някъде, че който желае може да закупи масло от тях и да го изпрати за тест в независима лаборатория в чужбина. Ако теста покаже, че маслото НЕ е менте, от фирмата ще снимат клип как изливат маслото върху главата на поръчителя на теста. не помня какво ставаше ако теста покаже, че маслото е менте. Цената е за Кастрол Едж Турбодизел 5/40.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата е цената(редовна, без специална отстъпка) и в един от популярните онлайн магазини за части, който бяха писали някъде, че който желае може да закупи масло от тях и да го изпрати за тест в независима лаборатория в чужбина. Ако теста покаже, че маслото НЕ е менте, от фирмата ще снимат клип как изливат маслото върху главата на поръчителя на теста. не помня какво ставаше ако теста покаже, че маслото е менте. Цената е за Кастрол Едж Турбодизел 5/40.

Ако се докаже, че е менте уж ти дават 1000 лв. И как обаче е тая процедура? Нали се сещате, че това е само маркетингов трик. И менте да е и да не е, едва ли ще дадат 1000 лв. Не вярвам, че са ментета де. Те цените в повечето по-големи онлайн магазини са сходни. Официалните вносители си определят цена.

Редактирано от mrstoyanov87
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо като "официален вносител", поне що се отнася до масовите марки масла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От години пазарувам масла от една и съща дестинация.

Ползвал съм Кастрол Едж и Мотул 8100.

В последно време имам усещането, че Мотул-а сдава багажа след 6-7000км., преди определено не беше така. Това ме навежда на мисълта, че нещо се случва с тая марка; или може би като на всички, които станат сериозно популярни.

 

Затова вече пазарувам само Кастрол, сега ще видим със задължителните обслужвания в ЕТ как ще стои въпроса.

Някакси ми се иска да намеря място, където да мога да правя задължителните процедури, без да ме бомбят като зауханяк в цените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакси ми се иска да намеря място, където да мога да правя задължителните процедури, без да ме бомбят като зауханяк в цените.

 

Трудна работа. Тая армия от слабо натоварени хора трябва да се изхранва някак. Социализма са го построили отвсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление аз не знам опция да ходиш на друго място на сервиз и да важи гаранцията!

Ако има такова място за София и другите градове го казвайте тук в темата, ние ще разберем че сме били балъци и са ни метнали

а пък новите собственици на автомобили ще разберат нещо много полезно. Като потребител на който му сменяха част по гаранция 3

месеца преди да изтече те съветвам да се набуташ с някви пари отгоре за техн. обслужване при тях но със запазване на гаранция

отколкото да си ги спестиш и в един момент да се окаже че си за подмяна на нещо което струва хиляди левове.

Има го и обратния вариант и решението си е само твое.

Примерно при Опел беше много яко преди защото можеше да избираш в 4/5 сервиза на търговци на Опел и разликата в цените на

едно техн. обслужване си беше значителна м/у София Ауто/ Булвария/ Дженеръс и Стефанов.

Редактирано от el_niqui
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

За съжаление аз не знам опция да ходиш на друго място на сервиз и да важи гаранцията!

Ако има такова място за София и другите градове го казвайте тук в темата, ние ще разберем че сме били балъци и са ни метнали

а пък новите собственици на автомобили ще разберат нещо много полезно. Като потребител на който му сменяха част по гаранция 3

месеца преди да изтече те съветвам да се набуташ с някви пари отгоре за техн. обслужване при тях но със запазване на гаранция

отколкото да си ги спестиш и в един момент да се окаже че си за подмяна на нещо което струва хиляди левове.

Има го и обратния вариант и решението си е само твое.

Примерно при Опел беше много яко преди защото можеше да избираш в 4/5 сервиза на търговци на Опел и разликата в цените на

едно техн. обслужване си беше значителна м/у София Ауто/ Булвария/ Дженеръс и Стефанов.

Никой, няма да даде гаранция за каквото и да било след ремонт в не лицензиран сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

масло от Еуратек не съм купувал, но купувам разни неща за Шкодичката, защото някой от аксесоарите и определени части излизат по-евтино от магазина на Булдим на бул. Васил Левски.

Обслужвам моята Шкода само и единствено в Еуратек и съм доволен. Маслото което ми слагат е Shell 0w30. С масло Shell е обслужвана и от предния собственик отново в Еуратек. Един от приемчиците ми каза, че маслото на Shell е наливно. Каквото и да е до сега не съм имал проблем а и не робувам на марки, дали е от туба и т.н.

Не искам да се счита за реклама на Еуратек...

Принципно преди време имах Пежо и там съм използвал различни масла включително и Motul. Не бях доволен. Шумна работа на двигателя и разход на масло 5w40. Управлявал съм го и с масла на Total, Elf, Yacoo, Castrol. Най-доволен бях от Yacoo. Никакъв харч на масло и най тиха работа на двигателя. Карах и Шкода Октавия mk1 със Motul. Там най доволен бях от Total Quartz 5w40 за дизелов двигател.

Всичко е субективно. Такова е моето мнение. На един двигател едно масло му приляга, а на друг друго. Пледполагам зависи от експлоатацията на дадения двигател и натоварването му.

Колкото до сервизите на Опел. Притежавам в момента и един Опел.

Преди време имах два. Изключително доволен съм от отношението към клиента в Дженеръс Ауто.

Смятам, че в Булвария и в София Ауто могат да те откажат от тази марка... Отново казвам...Не искам да правя реклама... Това е лично мнение.

Лично за мен смятам, че Еуратек могат много да поработят към отношението си към клиента. Така както Дженеръс Ауто правят.

Моето лично мнение е че където и да отидеш, в който и сервиз - накрая наливат това с което те имат договор (не визирам гаражните майстори на които като им занесеш каквато и да е марка и пред теб го слагат). Но там пък няма никаква гаранция за нищо.

В заключение ще кажа, че предпочитам официален сервиз на марката за България пред който и да е гаражен майстор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.