Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Репатриране от паяк- Правата ми и обжалване


Speedster

Recommended Posts

Пуснах си жалба и понеже няма срок за отговор а зависело колко жалби имало преди моята още си чакам.Такива са институциите в България,а как работят зависи до някаква степен и от самите нас.Но смятам да си търся правата.Не казвам че не съм и виновен но ако съм виновен искам да знам какво и как съм го нарушил а не да плащам "такси" както ми казаха в ЦГМ без правно основание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте,

 

След подадена жалба на 27,07 и последващо писмо до г-жа Фандъкова на 06,09 получих отговор на жалбата ми с входящ номер от 07,09 :angry: в което накратко ми обясняват че колатта ти може да бъде отвсякъде по всяко време с оправданието ПАМ/Мярка за принудително преместване/без ясното кое лице и на каква длъжност е издало тази мярка.И на всичко отгоре си длъжен да поемеш и разходите за тази мярка.Чудно ми къде по света има такова чудо?

 

http://imageshack.com/a/img922/3721/IkXsdM.jpg

 

http://imageshack.com/a/img923/3030/8Tinro.jpg

 

http://imageshack.com/a/img924/4643/P9jRVs.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно е така, те ти отговарят на жалбата (дай да видим и нея), паяка минава и по преценка може да вдигне всяка кола. Преценили са, че твоята пречи/ е паркирана в нарушение и са я вдигнали. Ако мислиш, че са го направили неправомерно ги съди в съд, а не пускай жалба към тях. На мен писмото им ми изглежда съвсем логично.

Редактирано от superba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно е така, те ти отговарят на жалбата (дай да видим и нея), паяка минава и по преценка може да вдигне всяка кола. Преценили са, че твоята пречи/ е паркирана в нарушение и са я вдигнали. Ако мислиш, че са го направили неправомерно ги съди в съд, а не пускай жалба към тях. На мен писмото им ми изглежда съвсем логично.

 

Линк към жалбата ми.

 

https://ibb.co/fWJxJk

 

https://ibb.co/mx9tr5

 

https://ibb.co/bZ2rdk

 

Първо лично на мен не ми харесва това оправдание с ПАМ.Мярка за принудително преместване без нарушителя или собственика да получи някакъв документ с лице орган която я нарежда таззи мярка е меко казано несериозно.Не смятам че трябва да пускам жалби и писма някой да ми отговори защо колата ми е дигната?

И как точно да ги съдя като имам само една квитанция и нищо насреща?

Точно това се опитвам да разбера имам ли основание да ги съдя и какви действия трябва да предприема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен поискай снимка или някакъв документ, на базата на който са решили да ти вдигнат колата. Ако има такъв, мисля че няма смисъл да обжалваш. Ако няма ... тогава може би имаш някакво основание, въпреки че по описанието ти изглежда, че наистина си паркирал в нарушение. 

По всички останали въпроси се консултирай с адвокат, ама и това ще струва пари независимо от преценката му. Ако все пак заведете дело, което спечелите, ще можеш да си ги възстановиш.

За да спестиш поне таксата, аз бих си задал въпроса в някой правен форум ... lex.bg или други, не ги знам ... или в някакъв подобен сайт да пишеш https://www.advokatami.bg/kat/.. мисля имаше и други

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен поискай снимка или някакъв документ, на базата на който са решили да ти вдигнат колата. Ако има такъв, мисля че няма смисъл да обжалваш. Ако няма ... тогава може би имаш някакво основание, въпреки че по описанието ти изглежда, че наистина си паркирал в нарушение. 

По всички останали въпроси се консултирай с адвокат, ама и това ще струва пари независимо от преценката му. Ако все пак заведете дело, което спечелите, ще можеш да си ги възстановиш.

За да спестиш поне таксата, аз бих си задал въпроса в някой правен форум ... lex.bg или други, не ги знам ... или в някакъв подобен сайт да пишеш https://www.advokatami.bg/kat/.. мисля имаше и други

Изискал съм снимка.Пратиха ми я:

 

http://imagizer.imageshack.us/a/img924/4643/P9jRVs.jpg

 

На нея обаче не се вижда нищо освен една кола.Нито отстояние нито къде е паркирала.Да не говориме че снимката доколкото съм запознат не е доказателство особено като апарата не е сертифициран.

Проблема е там че ако съм в нарушение,е редно да имам акт/фиш или някакво наказание и даже не знам какво съ нарушил,защото мярка ПАМ е нещо толкова общо и посредствено че даже не знам кое лице я е наложило и поари какви причини.Това е траги-комичното в случая.

Извода до момента за мен е само един че могат да те дигнат навсякъде без никакво обяснение и изискаш ли такова е "ПАМ" без обяснение кое лице е издало заповеда,законосъобразна ли е,на какви доказателства се оповава.

Очевидно в България си виновен до доказване на противното а не обратното.

В сайта lex не съм писал но https://www.advokatami.bg/kat/ няма отговор и очевидно като всяко нещо в нашата страна всичко е наужким.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следя темата и ми е интересна. За съжаление в държавата ни неуредици има колкото искаш, но по-лошото е, че институции и някои фирми се възползват чудесно от тях, а контрол няма. Най-пряката асоциация със случилото се с теб е честото становище на КАТ за възникнало ПТП - "несъобразена скорост". Перефразирано: измиваме си ръцете, виновен си, парите да излязат от джоба... Жалка картинка. Затова голяма част от младите и кадърни хора, на които им писна тази пародия, напуснаха България. Същото, но в по-голям мащаб, ще го направи и следващото поколение. С огромно желание ще дам възможност и на моите деца да живеят в друга, по-добра държава. Скоро в България ще останат да преобладават мързеливите, мрънкащите и некадърниците. Които нямат шанс навън. Та да видим тогава кой ще дава пари за пенсия, кой ще плаща данъци и как ще се издържа тази проскубана държава... Обичам България като родина, но държавата - не. Режат ленти на нови пътища, които само след няколко години пак имат нужда от ремонт. Рушат паметници и история само защото миналото било мрачно (или който както иска да го тълкува), преименуваха търското робство с турско съжителство. Вече нищо в тази държава не може да ме учуди. Всъщност може би греша - бих се учудил, ако започнем да драпаме нагоре, към по-добро. Затова стискам зъби, работя за да събера пари и когато децата ми пораснат - давам им всичко и с нисък старт - бегом зад граница...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следя темата и ми е интересна. За съжаление в държавата ни неуредици има колкото искаш, но по-лошото е, че институции и някои фирми се възползват чудесно от тях, а контрол няма. Най-пряката асоциация със случилото се с теб е честото становище на КАТ за възникнало ПТП - "несъобразена скорост". Перефразирано: измиваме си ръцете, виновен си, парите да излязат от джоба... Жалка картинка. Затова голяма част от младите и кадърни хора, на които им писна тази пародия, напуснаха България. Същото, но в по-голям мащаб, ще го направи и следващото поколение. С огромно желание ще дам възможност и на моите деца да живеят в друга, по-добра държава. Скоро в България ще останат да преобладават мързеливите, мрънкащите и некадърниците. Които нямат шанс навън. Та да видим тогава кой ще дава пари за пенсия, кой ще плаща данъци и как ще се издържа тази проскубана държава... Обичам България като родина, но държавата - не. Режат ленти на нови пътища, които само след няколко години пак имат нужда от ремонт. Рушат паметници и история само защото миналото било мрачно (или който както иска да го тълкува), преименуваха търското робство с турско съжителство. Вече нищо в тази държава не може да ме учуди. Всъщност може би греша - бих се учудил, ако започнем да драпаме нагоре, към по-добро. Затова стискам зъби, работя за да събера пари и когато децата ми пораснат - давам им всичко и с нисък старт - бегом зад граница...

 

Изцяло те подкрепям.И точно щото не съм от мрънкащите и да си кажа на Паркинга:" Е само с 80лв се отървах и не ми написаха ак"т.Затова си направих и труда да напиша жалба да се разходя до централата на ЦГМ.да попипатам защо на паркинга чаках полицай 30мин и той не дойде.

Затова и нямам акт които щях да обжалвам по ясен начин.Да чакам 2 месеца някой да ми отговори.Някой на който аз и ти му плащаме заплатата.

Всичко зависи от нас самите.За съжаление без ясни закони и съд няма да се оправим.

Иначе в близко бъдеще и аз виждам как няма да има кой да храни системата.Нито ще има кой и как да те лекува,нито кой да плаща пенсии и осигуровки.

В същото време безаконието ще цари навсякъде.

 

И меко казано мярка "ПАМ" е толкова необектвно и не обсновано законово понятие на което може да стане жертва всеки.

Редактирано от Speedster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно съм противник на принудителните мерки (скоби и рапатраци) и аз веднъж попаднах в подобна ситуация на необозначена зона и си платих , но като се замисля май за българския манталитет и мислене няма друго решение .

В петък се върнах от Будапеща и какво ми направи впечатление - там скоби и паяци няма , но всички автомобили паркирани в центъра бяха с винетни стикери , а който няма или е превишил времето получава бележка опакована в червено или розово пликче ... не се поинтересувах кога се получава едното и кога другото , но ми направи впечатление , че тротоарите навсякъде бяха свободни и едни общински служители почти незабележимо обикалят и поставят въпросните пликчета (без катаджии).

Има едно НО , но за автомобилите на всякъде има осигурени паркинги или обособени зони за паркиране.

От друга страна съм виждал и хора , които като намерят розово листче от общински инспектор , просто го хвърлят под колата ... ами за мен лично дори и крайно е решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да ви разбера - честно. Имаш глоба - мислиш, че е несправедлива. Завеждаш дело и го печелиш. Какъв е проблема? Ако не ти се занимава, просто прежалваш парите и продължаваш напред (както аз бих направил).

 

Защо смяташ, че институцията, която те е глобила, ще си отмени решението само защото ти си подал жалба? Няма такова нещо. Тя е права (ПАМ или каквото и да е), ти си прав, отивате в съда и там се решава кой е прав и кой е крив. Това е естествения ход на нещата.

 

Егати душевните терзания си причиняваш за някаква глупост. Времето дето си потрошил по тоя казус даже и по ставка за минимална работна заплата превишава многократно глобата.

 

Накрая ще вземеш да ги осъдиш, ще си върнеш 50-те лева и каквото е там, времето и нервите никой няма да ти плати естествено. В общината ще си го преместят в крачола, адвоката ще изкара малко пари, а съдията ще отчете висока натовареност... с глупости. И те така.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако това им е документа ... на тази снимка нищо не се вижда :) Има единствено дата и час, които мога и аз да ги поставя. Поне едни GPS координати да бяха добавили, дори и на ръка ...

 

дори и да си бил в нарушение, тази снимка за мен не доказва нищо. Ако ти се занимава, говори с адвокат.

 

живеем в дигиталната ера, да им раздадат по едно таблетче с малко софтуер, да правят читави снимки, да се качват автоматично в някой облак с timestamp, координати и тн. Едно ченге да преглежда получените снимки и да прави актове на конвейр и после само ще събират пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че нямам никакъв документ освен квитанцията от паркинга.На нея има престой и репатриране.

Нямам ПАМ нито устен нито писмен как да заведа дело или каквото и да било без насрещен документ?

Ако имах акт там е ясно.А тук нямам нищо.

Колкото до снимката е ясно че не е никакво доказателство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Ами точно за това говоря. Ей ги сега тия борци за справедливост - 1 година без кола и "печалбата" от цялата работа е, че са станали актьори в една трагикомична сапунка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно за това говоря. Ей ги сега тия борци за справедливост - 1 година без кола и "печалбата" от цялата работа е, че са станали актьори в една трагикомична сапунка.

 

Точно така :) Това е като в оная тема с книжките. Ама щом могат да карат половин година - година без кола - значи не им трябва, наистина :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно за това говоря. Ей ги сега тия борци за справедливост - 1 година без кола и "печалбата" от цялата работа е, че са станали актьори в една трагикомична сапунка.

 

Докато повечето разсъждават по този начин няма да има оправия в тази държава и ще цари беззаконие и корупция навсякъде.

Само че в един момент ще стане така че няма да има нито кой да плаща глобите нито кой да плаща пенсиите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, аз моя дан в борбата с вятърни мелници съм го дал. Омръзна ми вече. Но ако имате енергия - заповядайте. Идеалистите ги уважавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.