Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Newguy - Skoda Superb Mk1 Edition 100


Recommended Posts

Здравейте,

От има няма 9г. имам книжка , но чак сега ми се отдаде възможност да се кача на Шкода и честно казано съм повече от доволен от избора си!!! (предните коли са в Опел сектата - Кадет и Астра Г) Колата която закупих е Skoda Superb 2006 г. , 2.0 TDI 140hp (stock засега) 6 скорости ръчка :) Закупих я от познат , който пък я внесе от Австрия септември 2016г. Откъм екстри си има доста глезотийки за времето - подгрев на 4те седалки , навигация + чейнджър , климатроник , темпомат , ESP, eл седалки отпред + памет , ел. огледала с памет , подгрев , прибиране , блутуут на Parroth(който обаче е на немски) , само заден парктроник , щора на задния прозорец(но в момента е прибрана , понеже беше със затъмнени стъкла) , има соларен шибидах и функцията за обдухване на купето,когато е на слънце работи и няма ядове , единствено механизма за отваряне не работи(след консултация в ЕУРАТЕК Плевен мъжа ми каза , че дори и те не могат да ми помогнат с конкретния шибидах , по негови думи в БГ дори не се е предлагал варианта със соларен покрив), заводски ксенон + миячки на фаровете , амбиентно осветление, самозатъмняващи се странични огледала и задно огледало , кожения салон е в добро състояние , с леки забележки на шофьорската. Закупих я обслужена (масла,филтри,ролки,ремъци,водна помпа , 4 нови диска ATE + накладки) с 1 комплект джанти със зимни гуми.  До момента мога да кажа само , че съм очарован от комфорта + динамиката на колата. Направих едно море с нея над 1000км пробег и не ги усетих буквално, от разхода съм доволен при смесен преход от над 1000 км , постоянно на климатроник + магистрално над 150км/ч до макс скорост ми даде 6.1 л/100 км нафта. Прилагам и някоя друга снимка и започвам да чета из темите :) Бъдещите планове включват - пастиране , ваксиране и нанасяне на на нанозащита при едно момче от Русе - Мартин Лаков се казва и работи като представител на AlwaysDryBulgaria , този пич прави ЧУДЕСА с колите :) Живот и здраве като го посетя ще снимам преди и след работата му :)

 

Снимки -> http://www.img-share.eu/albums/my_album/401025?page=2

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл и честито за новата кола!

Взел си много добър автомобил. Със здраве да си го караш.

Така като чета май си с фул екстри за модела и годината - старата школа по здравина и надеждност и новият мощен и пъргав мотор.

 

Не можах да видя снимки на колата от линк-а, който си дал.

 

P.S. Намерих ги, просто не се отварят веднага.

 

Колата изглежда супер! Помисли за претапициране на волана, че като видя кола с калъф на волана ми призлява :) ти си знаеш де!

Редактирано от stanley
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От фул екстрите ме делят само - чупещата се пасажерска предна седалка , парктроник отпред , подгрев на предния прозорец , автоматик DSG и хладилната жабка отзад между седалките :D нооо все пак съм близо :) Иначе приспособлението на волана го изхвърлих още в деня на снимките (ден първи от придобиването) , поизтъркан е за годините си , но ще покара още малко до ново претапицирване ;) Имаше и теглич, но го свалих,защото ми беше адски грозно с него... След бърза проверка на стенд също така установихме, че и скоростната кутия е сменяна , беше белязана със синя боя и има сини болтове :) Но това не е станало в БГ , по километраж е на 167 000 км , по комп е на 197 000км , моя човек не е пипал километрите, а така я е вкарал , DPF-a засега не ми създава ядове и се надявам да няма и за бъдеще :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл колега!

Поздравления за избора и ти пожелавам само приятни моменти с този автомобил.

 

Аз снимки не можах да видя в посочения линк.

Редактирано от Voyslav Filipov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и добре дошъл! Много безаварийни километри ти желая! Трябва да ни го покажеш тоя хубавец на някоя среща. :)

Имам само една молба, можеш ли да огледаш на тези закачалки за багаж дали се вижда някакъв парт номер и да го напишеш евентуално. Доста практично решение са. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези куки са мега удобни за закачане на покупки след пазаруване.

 

Аз Суперб 1 с DSG не съм виждал, но може и да има. 

Аз и Суперб 2 outdoor бях виждал само на снимка, но юни месец видях един на живо на морето. Интересно решение.

Суперб 1 с фулл екстри май съм срещал само при 2.8 бензин и 2.5TDI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги бих искал да попитам понеже съм се спрял на 2 модела джанти като ъпгрейд дали пасват на моя модел и дали има някой във форума , който да е с такива джанти да даде отзиви :)))

Единия вариант:

112323591_1_585x461_dzhanti-18-skoda-oct

112323591_1_585x461_dzhanti-18-skoda-oct

 

И Втория вариант:

112388119_1_585x461_dzhanti-17-skoda-sup

112388119_1_585x461_dzhanti-17-skoda-sup

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ах..... И тук трябва да се вардя от реплики така ли? :o

https://www.olx.bg/ad/dzhanti-17-skoda-superb-style-ID6LqaW.htmlтези са едните като обява

https://www.olx.bg/ad/dzhanti-18-skoda-octavia-vrs-5x112-ID6Li9d.html- другите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двата модела са реплики.

Първите се водят Turbine и оригинално са 18", а вторите са Xtreme - 19".

Аз съм 18" Turbine, какво те интересува за тях? 

Stucata имаше Xtreme 19" на неговият Супърб, но линковете са паднали и само тази снимка намирам

HighResImage%25283%2529.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Turbine повече ми харесва като модел , интересува ме как са като здравина,тежест ? Оригинални само от ЕТ ли може се купят ? Понеже много ми се иска да сложа на моя супърб такива :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Turbine повече ми харесва като модел , интересува ме как са като здравина,тежест ? Оригинални само от ЕТ ли може се купят ? Понеже много ми се иска да сложа на моя супърб такива :)

 

Всичките оригинални джанти са много здрави, не знам колко точно тежат, от това което съм чел са по-тежки. Виж в ЕТ дали ги предлагат като аксесоар, но се приготви са сериозна цифра,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, аз съм с "Екстрийм", оригинални.

Джантите са здрави и относително леки.

Промяната във возията, с две думи е следната:

1.Малките, напречни неравности, се усещат повече.

2.Големите, се минават по-твърдо, но не и некомфортно /е, ако си свикнал 15/205 или 16/205 или 215/, определено няма да ти е кеф.

3.Дупките по пътищата рязко се "увеличиха", но също така станаха мноооого по-малки :)

4.Свикваш да внимаваш как и откъде минаваш, една идея повече.

Снимки на Съби с "Екстрийма", мисля че има в темата за последния Събор.

 

П.С. На снимката по-горе, Сюпърбът е "тръшнат" - т.е., не е със заводското окачване, с него е по-висок.

П.С.2.Оригиналните "Екстриийм", за да стоят добре, имат нужда от фланци, защото са с голямо "ЕТ" и стоят грозно прибрани навътре /както бяха на Стуцата, дано не се разсърди/.

Като прибавиш и тесните гуми - стандартни 225, максимум 235 и то леко "стречнати", картинката не е О.К. без фланци.

Моите са 15 ММ и са точно на естетичната и функционална граница.

 

Нямам никаква идея, как биха застанали на Сюпърб 1 - нито с фланци, нито без, но съм сигурен, че ще вози по-комфортно от Сюпърб 2.

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Планирам да си запазя оригиналното окачване , но сякаш 19ка да й сложа ми звучи много плашещо откъм влияние спрямо окачването,вървежа,съединителя.18ка най-много , 17ка в най-добрия случай. Гледах клипове в тубата на супърби с афтърмаркет въздушно окачване , но след кратък разговор с мъж от моя град Плевен,който продава перформанс тунинг части и аксесоари в Плевен (Марто от Race Pilot) стигнах до извода , че дори и да се реша да набия 1 торба пари за такова окачване , никой в Плевенска околия нито ще я монтира,нито сервизира... А ми е такава мечта това пусто въздушно. Както и да е това е в сферата на научната фантастика. Предпочитам да дам парите и да си купя гараж а не да "тръшкам" колата на паркинга на блока хахаха :D Един сега реален въпрос - понеже след 5000км ми предстои смяна на масло - препоръчайте ми масло за 2.0tdi с работещ dpf филтър :) Благодаря предварително!

Редактирано от Superb91
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито е много да те радва! Джанти можеш да си вземеш от ebay, там се намират по-често оригинални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбутам малко темата.Днес ми пристигнаха емблемите , понеже моите бяха доста зле - особено предната! Поръчах си ги от местния дилър за Плевен на Шкода , а днес си поръчах и оригинален чадър за вратата , понеже моята дойде без за съжаление :(

Снимка на старите:

20170816_111109d68zl6f_sredna.jpg20170816_111123JjFwoyS_sredna.jpg

 

 

Ииии новите:

 

20170816_143624iCBapBy_sredna.jpg

 

Линк за задната, нещо се бъгва излиза в много голям формат - http://www.img-share.eu/f/images/410/20170816_143459fWz9Mt6.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо специално , използвах собственото им двойнозалепващо покритие :) Играчката беше махането на емблемите без да нараня боята около тях и почистване на останалото лепило от повърхността,където сложих новите. Предната емблема е лесна - има си водачи и няма какво да сбъркаш,но със задната си беше малък стрес за мен,да не я лепна накриво понеже няма водачи.

Редактирано от Superb91
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.