Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Части MEYLE


vladkant

Recommended Posts

Здравейте, предстои ми смяна на шарнир и ми взеха (подариха) шарнир марка MEYLE.

Някой дали е ползвал тази марка и доволен ли е от нея?

Четох из форумите че били малко познати в Бг и за сега нямали ментета, немска фирма която правела части предимно за окачването.

Търсих тук но не успях да намеря нищо за тях.

Предишният шарнир нямам идея какъв е бил но изкара не повече от две години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мейле бяха с производство в Испания преди, както и Лемфьордер, ако не греша, иначе много добре познати са си. Лемфьордер, Мейле не са лош избор и двете.

 

Само да не те разочаровам, но виж:

https://www.google.bg/search?newwindow=1&biw=360&bih=301&tbm=isch&sa=1&ei=9q2GWZPyIIXLwALN5pOQCg&q=meyle+made+in&oq=meyle+made+in&gs_l=mobile-gws-img.3..0i24k1l2.2317.4536.0.5026.6.6.0.0.0.0.366.1231.0j1j3j1.5.0....0...1.1j4.64.mobile-gws-img..1.4.1021...0j35i39k1.uhrhUHgByrE

 

Има си made in China, Thailand и т.н. :) ако е германски, тогава има холограма и т.н.

 

Поуката е: Всички, които искат да излезе по-евтино производството и им трябват по-големи количества, правят продуктите си в “поднебесната“. След което НЯКОИ преминават качествен контрол, а другите минават покрай качествените. Бош отдавна правят части, инструменти и какво ли още не точно в Китай, брандират Made in Germany, но тук-там пише “PRC" (People's Republic of China). Това е.

 

Ако искаш истински тест на части, чети по руските форуми. На тях частите “от Германия“ им идват директно от съседите им.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи инфото което съм чел е старо и вече има ментата :D

Холограм има и беше залепен така че да го скъсаш за да отвориш кутията.

А относно окачването на автомобила ми, не ми се иска да правя компромис и да е нещо евтино и некачествено. Предният път когато правих предница, казах че искам да са качествени нещата независимо от цената....тогава един тампон на стабилизиращата щанга ми излезна 400 лева..имаше тропане и майстора почна да изрежда доста неща че са заминали, в крайна сметка се оказа един тампон който е 7 лв комплекта на стабилизираща щанга, но ми смениха шарнири, тампони и няколко маншона (които също за скъсани вече) за 400 лева...сега се обърнах към един познат за съдействие и той ми подари ляв шарнир на тази фирма, реших да разпитам защото лично аз не я бях чувал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два пъти се наиграх с горивен филтър на Мейле закупен от евро07. Първия път изводите за маркучите бяха по - тесни, а втория - клапана за обратната нафта не ''лягаше'' добре. И двата пъти отказаха рекламация, защото е минало гориво през него. От тогава избягвам горивни филтри на тази марка(за другите части си нямам и на представа как са) и повече не влизам в магазин на евро07. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@vladkant, мдам... отдавна си ги има тези части, отдавна се знаят, не е нещо ново и непознато ;)
 

Два пъти се наиграх с горивен филтър на Мейле закупен от евро07. Първия път изводите за маркучите бяха по - тесни, а втория - клапана за обратната нафта не ''лягаше'' добре. И двата пъти отказаха рекламация, защото е минало гориво през него. От тогава избягвам горивни филтри на тази марка(за другите части си нямам и на представа как са) и повече не влизам в магазин на евро07. :)

 
Спрях да чета след "...закупен от евро07..." :D Не познавам никой, който да е останал доволен след вземане-даване с въпросните... аз също съм бил потърпевш. 99% от стоката им е от дълбоката провинция на Китай.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То от евро-то ако някой не се е наиграл значи не е пазарувал от там.

То и аз съм се прецаквал от там :(

Този шарнир не е купуван от там и се надявам да не е менте.

В крайна сметка каквото такова и колкото изкара.

Исках мнение защото след две седмици пътувам за морето и не ми се иска изнанади по пътя, ама както дойде :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Исках мнение защото след две седмици пътувам за морето и не ми се иска изненади по пътя, ама както дойде :)

 

До морето ще те изкара. Гаранция!...и на връщане даже. :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.