Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дневни светлини Фабия 2 Фейслифт


stocher

Recommended Posts

Скоро включих Дневните светлини с бутона при предпазителите. Сега при подаване на контакт къси светлини светват, на стартер гасят и светват при запален двигател отново. Таблото не се осветява, задни габарити светят и лампите за климатик и клапа свети по силно. Това ме устройва, не забравям фаровете. С ключа за фаровете се включва всичко по нормалния начин, както преди...

Въпросът ми е, фаровете на 100% ли светят или по икономично? Вие ползвате ли опцията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, аз съм с преди фейса, но все пак си мисля че си светят на 100%, тоест нали при фейслифта във фара има 2 крушки. Едната си е само за дневни/следене на завоя, втората си е само за мъгла. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е фейс, но е с обикновени фарове, има само габарит и крушка двойна за къси и дълги. Мисля, че си свети на 100%. Не откривам разлика в светенето с поглед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колега, дневните светлини (крушките) са долу до халогените и светят на 100%. Карай смело!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, дневните светлини (крушките) са долу до халогените и светят на 100%. Карай смело!

 

Това е от определено ниво на оборудване нагоре. Ниските нива на оборудване нямат фарове за мъгла и съответно дневни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите!

Вече две седмици ползвам режима. При подаване на контакт фарове и задни габарити светват, на стартер изгасват и след запалване на двигателя отново светват.

Ще видим зимата с подгряването на свещите, как ще се отрази на акумулатора?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Аз съм с преди фейслифта. При мен на контакт се включват само габарити, след палене се включват фаровете. :) Светят си на 100%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Може и да има начин през VAG-COM да се активират, ако не трябва някой афтермаркет модул :)
Аз също съм сложил тези РС-овите на моята Фабия, но честно казано не виждам защо ти е да светят в завой? Смисъл няма лупа или мотор който да се върти, а са си статични.  Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монка, те не се въртят, те просто светват, когато завиваш на съответната посока. Няма нужда да се въртят.

 

И не, колега Oh boli, няма начин да се направи да светят в завой, без допълнителен модул. И моите са така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монка, те не се въртят, те просто светват, когато завиваш на съответната посока. Няма нужда да се въртят.

Да да прав си Явка, сега преосмислих и си напълно прав. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

A някой знае ли, дали е възможно, задните светлини да бъдат изключени, така че само фаровете да си светят на дневните ? Рових из нета нещо през VCDS, но не намерих :nea: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги "marinpetroff" и stocher", при мен ситуацията е следната: при активирани дневни светлини, светят само те, отзад не свети нищо. Според мен това е нормалното състояние ( това при положение, че имам отделни "дневни" крушки близо до тези за мъгла).

Редактирано от tisho_tch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен не е така, свети всичко отвън, вътре табло, подсвет бутони и т.н - не!

Колата беше от Германия, не знам дали има значение...!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги "marinpetroff" и stocher", при мен ситуацията е следната: при активирани дневни светлини, светят само те, отзад не свети нищо. Според мен това е нормалното състояние ( това при положение, че имам отделни "дневни" крушки близо до тези за мъгла).

 

marinpetroff, съдейки по аватара му, е с Фабия 2 преди ФЛ, там работата е друга, защото те нямат двусекционни фарове долу в бронята както е при нас след ФЛ, там не съм сигурен дали може да се направи така както при нас, тук Мони BlackSpot може да каже, защото той е с преди ФЛ и слага допълнителни долу в бронята, от РС.

 

При нашите фейслифтови фабрично колата си идва с двусекционни фарове в бронята - за мъгла и дневни (ако си ги поръчаш де, зависи от нивото на оборудване) и там още заводски си е нагласено дневните като светят, да не свети АБСОЛЮТНО НИЩО друго.

 

@stocher: Колега, ти си с фейслифтова Фабия, ама ако е тази от аватара ти, тя гледам, че няма изобщо фарове долу в бронята, а вероятно дневните са ти през късите светлини, но намалени на някакъв % и по тази причина всичко отвън ти свети - габарити отзад и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да си прав. Така се получава при мен. За процента намаление, поне на вид с човешко око не виждам по слабо светене на късите ми светлини, това беше и повода да започна темата.

Засега съм решил, лятото ще ползвам режима дневни светлини, зимата ще изключвам за да не натоварвам акумулатора преди стартирането на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.