Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Използватете ли дневно осветление/фарове / за колата


kabat

Recommended Posts

Пускам link

 

https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=%C5%A0koda%20Fabia%20I%2C%20denn%C3%AD%20sv%C3%ADcen%C3%AD

При мене ми спадна разхода на гориво от 5.3 -5.4 л.до 4.7-4.8л.на 100 км.

Ако резервора е пълен на 45 или 46 л.+ 14 л.

Изминавам над 1300 км.При вас как е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е - пускам си фаровете , защото е задължително, не защото има нужда , колата харчи 15 градско , заради механичната втора клапа и си гледам кефа , като не ми отърва си се качвам на градския , но като цяло фаровете ми харчат около 700грама повече на 100км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но като цяло фаровете ми харчат около 700грама повече на 100км

 
Досега не бях обърнал внимание,но Мадам това са пари-вaши!
 
За какво?

Отделно,какви емисии,от ауспуха на вашата кола се изхвърлят и тровите въздуха на хората.
Аз съм тука от петък до следващата неделя
Радвам се ,които ме види си променя фаровете,ако ги няма ги изключва
.За мене не е проблем,виждам го 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички модели Шкода , освен 3 цилиндровите модели , са спортни коли - бързи и красиви. Колко емисии хвърля шкодата , слабо ме вълнува. Всякакви доработки от рода на лед дневни светлини , залепени с двойно залепващо тиксо , за мен развалят хубавата визия на колата. Крушката на фара ми струва 5лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фаровете за мъгла ги използвам за дневно осветление. Настроени са да светят по-слабо. Но какво има общо с разхода на колата??? С или без колата си харчи еднакво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С и без колата не харчи еднакво, освен ако не е перпетуум мобиле. Най-лесно да се онагледи е на място когато отчита литри на час. Със фарове вдига 0.1-0.2л. Ако се пусне и задния реотан и вентилатора на парното разхода при мен се вдига от 0.4л/ч до 0.8-0.9л/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крушката на фара ми струва 5лв

 
Таз гъзария в момента я гледам в Пловдив.
Днеска си купих чистачки ей така за удоволствие.
Попитах за   ``лед дневни светлини``  предлагаха ми някакви  ``залепени с двойно залепващо тиксо ``ала бала вързани с колата,но не помислиха за горивото,като и консумативите .
Това за мене не е проблем
p.s
Гледам напоследък в Пловдив,фарове+ за мъгла и задръсване,Шоу голямо
Ами въздуха е мръсен
p.s.1
Отговор на това
Фаровете за мъгла ги използвам за дневно осветление
Има такова ``лимитно изпълнение``но досега не съм го видял в Чехия
 
p.s.2
 
А щом имам икономия на гориво,спирам на пешеxодни пътеки ,да не говорим за задръствания
 
 освен 3 цилиндровите модели,
 
Малко уважение към Шкода  :tongue_1: 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив, не забелязвам мъглата, аз като мина табелката за влизане в града, си имам други грижи, защото в Пловдив грозна жена и кофти човек, няма ;)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С и без колата не харчи еднакво, освен ако не е перпетуум мобиле

 

Гледам си моята кола,пистолета в гърловината и парите в джоба.

Пълни cе до преливане и според ограничанията,т.е карането,нали сме културни ,написано/'по -нагоре- над 1300 км./',значи е вярно

 

p.s

 

Забравих,нафта от Бг-то нямам,дозаредена e в Румъния

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще си сложиш и лед стопове, някой няма да те види че спираш и ти отиде икономията. Аз за 20тина години Шкода, съм се научил да не си смятам разходите нито за части, нито за гориво. Ако започна - лошо , хората като се ядосват умират млади . ;)

 

Тате навремето беше започнал да записва колко пари дава за Фиата. По едно време тефтера се преполови и го изхвърли :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

грозна жена и кофти човек, няма 

 

Ако не живеете в синята зона ,такива талибани паркират само и само да не плащат

Хубаво,че с комшиите се знаеме и не си пречкаме.
 
Да не кажат или говорят грозна жена и кофти човек, няма  :tongue_1:  :tongue_1: 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 някой няма да те види че спираш и ти отиде икономиятa

 

Ако щат,картера съм го усилил + кората под двигателя.

Като се върна имам ,предната и задна броня,почти са готови..
Малко чипосване на двигателя
Aко се пускат габарити лед стопове ,то ще бъде под тунела на Античния театър и под Пощата
 
p.s
лед стопове
 
Такова животно или жена ,не съм видял!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като млад шофьор, само на 21год. съм твърдно заучен, че трябва да се кара с пуснати къси светлини и колан, та и по-лошо, когато не съм си пуснал светлините, имам чувството, че колата е счупена, а като съм без колан, се чувствам в безтегловност и все едно всеки момент ще падна. Е сигурно ще изрева, като се наложи да сменям крушките, но пък колко РС-ки има в България, камо ли обикновенни Фабийки с ксенон, нека народа им се радва :D П.П.:Не съм се замислял, до колко може да ми се намали разхода, но пък и рядко си правя сметка до стотната, колко точно гориво наливам, знам че харчи 10л.газ(Защото съм природозащитник и защото нямам пари за Супърб 3 с 2.0TSI).

Редактирано от igyumishev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това съм го писал

А щом имам икономия на гориво,спирам на пешеxодни пътеки ,да не говорим за задръствания
 
Такива крушки ми предложиха вчера,когато си купих чистачки 54 см-дясна и 48 см-лява,сега са ми във багажника
Също си купих и масло PD  5w40-5 л,пак в багажника
 
p.s
лед стопове
 Такова животно или жена ,не съм видял!
 
 
Направих си майтап :cleaning: 
 
 
 
Последното е за Fabia II
 
И после ще си сложа лого,  нещо подобно 2-то,от лево на десно
 
 
 Hа задното стъкло ,по голям формат и цветно на Skoda
Редактирано от kabat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

За да не отварям нова тема, ще питам тук. Искам да сложа модул за автоматично пускане на фаровете на Fabia 1 1.4 16V. Въпросът ми е светлините на Фабията по маса ли се управляват или по +, за да знам какъв модул да търся.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.