Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Подновяване на Автокаско


Rossko

Recommended Posts

Здравейте Колеги,

 

През миналата година си взех нова Фабия и си направих застраховка КАСКО в Алианц. До сега съм регистрирал няколко драскотини и вдлъбнатини от градушката през лятото. Все още не съм оставял колата в сервиза на Еуратек за ремонт на тези щети (не ми се иска да ми свалят боята от завода на две от вратите заради малки драскотини). В средата на следващият месец КАСКО-то ми изтича. Получих оферта от Алианц за подновяване, която е с около 30 % по-висока цена и мисля да потърся друг застраховател. Това е първата ми КАСКО застраховка и не са ми напълно ясни всички процедури и възможности за ремонт на щети. Въпросът ми е - ако в моят случай (регистрирал съм щети в Алианц, но все още не съм ги оправил) направя КАСКО застраховка при друг застраховател и на по-късен етап оставя колата за отстраняване на тези щети в сервиза на Еуратек - запазвам ли си правата - разходите за отстраняване на тези щети да се покрият от Алианц на база на застраховката, която съм имал при тях и трябва ли да мина през някаква процедура, за да мога да си запазя тези права (да ми заверят някакъв документ с описание на щетите или нещо друго)?

Редактирано от Rossko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Абсолютно си запазваш правата за заведените щети в Алианц, без значение кой ще бъде следващия застраховател.

Срока за отстраняване на щети след завеждането им е две или три години по памет. Но, това най-точно ще го каже застрахователя.

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-точен с отговора ще е застрахователя, както посъветва колегата!

Аз имам малка драскотина на бронята, която не заведох като щета, защото ми казаха че срока за отстраняване е шест месеца. Реших, че ако се случи нещо по сериозно тогава ще оправям всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получих оферта от Алианц за подновяване, която е с около 30 % по-висока цена и мисля да потърся друг застраховател.

 

Това е доста странно. Представителят на Еуратек, който реално ми продаде колата на мен, ми обясни, че каското всяка година ще намалява тъй като се обезценява автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каското ми е в Алианц. Преди няколко месеца заведох щета. Попитах за срока. Отговора беше - 3 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е доста странно. Представителят на Еуратек, който реално ми продаде колата на мен, ми обясни, че каското всяка година ще намалява тъй като се обезценява автомобила.

 

Защото колега има заведени щети, ако нямаш заведени щети получаваш допълнителен бонус.

Аз затова малките щети не ги завеждам, а си ги оправям сам и така ми излиза по-евтино. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички застрахователи от тази година се активизираха на тема бонус-малус, особено за малус и сега при заведени щети премията скача автоматично. За съжаление системата не прави разлика дали щетата е регресна или не, може за нито едно ПТП да не си бил ти виновен, застрахователя да си е получил парите по регрес срещу ГО на виновната страна, обаче за теб завишението си е факт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уж четох документацията по каското ама това за качване на цената заради заведени щети не го мернах никъде.

Това е изключително тъпо според мен. Например мен преди седмица ме удариха без да имам грам вина и сега след месец трябва да плащам повече заради един пътен тарикат...

Ама какво ли се изненадвам, от застрахователи коректност е като от умрял да чакаш писмо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото колега има заведени щети, ако нямаш заведени щети получаваш допълнителен бонус.

Аз затова малките щети не ги завеждам, а си ги оправям сам и така ми излиза по-евтино. 

 

Като допълнение - никой не отчита факта, че с овехтяването на МПС-то се вдига и т.н. "тарифно число"... Колкото то е по-високо, съответно застрахователната сума на МПС пада с малко и премията скача...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само да попитам , понеже се зачекна темата за връзката между бонуси и проценти , та според вас малко ли им е на застрахователите 4 цифрената сума , която плащаме за нови автомобили , че да се мръщатят , когато човек заведе щета за двуцифрена сума ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, така е и в странство :)  Но, системата все още не действа както там, защото нямаме единен регистър, от който да черпят информация всички застрахователи. Демек, като ти вдигне паричките единия, отиваш при другия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам този регистър го гласят за гражданската отговорност от повече от 10 години и незнам някой ден дали ще види бял свят.

Отделно аз визирам случаите , когато щетата не е причинена от собственика , а трето лице и то без въобще да се засяга ЗДП т.е. драскотина , вдлъбнатина и др.

Нали за това плащаме тези застраховки за да спим спокойно и ако нещо такова стане да не се псуваме с комшиите .

Ако стане ПТП и водача е проявил слаб контрол или нещо друго , тогава да му вдигат мизата , ама ми се вижда безмислено да даваме едни пари , на едни хора за да си оправяме дребните щети сами.

Ами като им е скъпо да пребоядисват цял детайл , да предложат алтернативи ... понеже имам три драскотини , които вече са заведени като щети , но и аз изтръпвам при мисълта , че наще доверени сервизи ще я докарат до заводско качество и намерих в София две ателиета , които с това се занимават и го правят на цена 1/5 от цената на боядисването , ама човек трябва да му опре до г-за да почне да търси ... да го направят и те (застрахователите).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това беше и моето мнение, но явно живея в друг свят с други разбирания. Ако имаш желание, може да споделиш координати на тия ателиета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като не сте виновни за ПТП-та, какво общо има вашата застраховка? Нали другият затова има ГО?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Регистърът, по отношение на застраховка "Гражданска отговорност" е наличен и работи..., само че, нашите застрахователи, са малоумни!!!

Когато тази година, отидох при моя застрахователен агент, за "Каско" и "Гражданска отговорност" на БМВ-то /преди да го убия/, с изненада установих, че "Каско" си е в "Армеец" /от 12 години, на всички автомобили в нашата фамилия, всички авто-мото са в "Армеец"/, но "Гражданска отговорност", е в "Бул Инс" /ненавиждани от мен/...

Когато попитах застрахователния агент, защо е в "Бул Инс", отговора беше, че в "Армеец" ще ми струва 50% повече, защото в рамките на 3 /три/ години, назад във времето, въпросното МПС е имало ПТП, по вина на водача. Съгласих се, че Ответницата го беше "челосала" в едно Ауди, преди година и половина.

Но, точно в това, се състои българският застрахователен абсурд!!!

Вместо, завишението да е за водача, то е за МПС...

Излишно е, да споменавам, че на въпроса ми "Нали не мислят, че автомобилът САМ е решил и излязъл да се разходи и се е ударил в друг", отговорът бе вдигане на рамене и съвет - Питай "Армеец" защо е така!

Демек - водачът може да е с "диамантен" талон и цял живот без нарушения, но щом автомобилът му е участвал в ПТП, по вина на друг водач, който го е управлявал и чиято е вината, завишението е за автомобила...

Лош автомобил, лош. Непослушен, палав и виновен!!!

Егати застрахователите!

Значи, аз мога, да потроша /виновно/, "х" на брой чужди автомобили, без последици за мен. Но ако някой, потроши моя - аз плащам завишението на застраховката!

Смешно ли е, тъжно ли е...

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Системата бонус-малус все още НЕ работи колега! Не знам какво ти е обеснявал твоя агент.

 

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Системата бонус-малус все още НЕ работи колега! Не знам какво ти е обеснявал твоя агент.

 

Поздрави,

 

Ами, за другите застрахователи, нямам представа, но в "Армеец" е така.

Справка - ликвидационния център на "Армеец", отстрани на бул."България", преди "ОколоМръсното" !!!

Може да провериш, пари за питане, не взимат!

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"...

Вместо, завишението да е за водача, то е за МПС...

... "Нали не мислят, че автомобилът САМ е решил и излязъл да се разходи и се е ударил в друг"...

Демек - водачът може да е с "диамантен" талон и цял живот без нарушения, но щом автомобилът му е участвал в ПТП, по вина на друг водач, който го е управлявал и чиято е вината, завишението е за автомобила...

Лош автомобил, лош. Непослушен, палав и виновен!!!

...

Смешно ли е, тъжно ли е..."

 

 

Редактирано от karst
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето затова винаги съм поддържал идеята ГО да е на водач на МПС. Независимо дали кара или си държи книжката в рамка. И независимо от това, че финансово, поне в нашето семейство е финансово неизгодно, защото водачите са повече от МПС-тата. Да не споменавам за служебните автомобили, които се управляват от различни водачи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето затова винаги съм поддържал идеята ГО да е на водач на МПС. Независимо дали кара или си държи книжката в рамка. И независимо от това, че финансово, поне в нашето семейство е финансово неизгодно, защото водачите са повече от МПС-тата. Да не споменавам за служебните автомобили, които се управляват от различни водачи.

Ами, в Щатите и половината свят, е така, то така е и резонно !

 

Чак сега сега се зачетох и проумях /явно съм доста тъп/, какво има предвид колегата, за "бонус/малус"...

Да, не работи МЕЖДУ различните застрахователи, но някои си го прилагат за себе си !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, в Щатите и половината свят, е така, то така е и резонно !

 

Чак сега сега се зачетох и проумях /явно съм доста тъп/, какво има предвид колегата, за "бонус/малус"...

Да, не работи МЕЖДУ различните застрахователи, но някои си го прилагат за себе си !

 

Колега, всеки застраховател, при когото подновяваш своята застраховка, гледа щетимостта ти за текущата година и в зависимост от това дали си имал или нямал щети, колко на брой и т.н. ти определя застрахователна премия. Но това не е истинска Бонус- Малус система. В цял свят тя е базирана на общ регистър, с помощта на когото всички застрахователи имат единна база данни и информация за всеки шофьор и неговата история като водач. Това имах предвид в предишния си пост, важното е че се разбрахме :)

 

Иначе съм добре запознат, тъй като съм юрист и се занимавам именно със застрахователни казуси.

 

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.