Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Надлъжни рейки


SawBass

Recommended Posts

Здравейте,

търсих отговор на моята чуденка с търсачката, но за съжаление не успях да намеря нещо еднозначно. За това ще си задам въпроса в нова тема. А той е следния...

 

Има ли разлика между надлъжните рейки за Октавия 1 преди и Октавия 1 след фейслифта ?!

 

Намерил съм рейки от един колега във форума, но моята кола е преди лифта, а неговата след и просто искам да съм сигурен, че при мен ще станат, за да не губя времето на човека :)

 

Благодаря предварително на отзовалите се :)

 

:plate_skoda:  :plate_skoda:  :plate_skoda:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и предполагах, но исках да се убедя. Благодаря колега. Мисля, че темата е излишна вече :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Здравейте, колеги. Ще се включа в темата с молба за помощ:

Сдобих се с Октавия Комби 2003г., която няма надлъжни рейки ( греди) на покрива. Мислех да потърся от някоя обява за коли на части.  От коя до коя година на производство стават и само това ли е достатъчно да се купи или трябва и още нещо допълнително.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма разика в купето.За монтажа ще ти трябват 10 нит гайки,ако не ти се сваля кората на тавана.Има тема за монтажа.Потърси я.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
Публикувано (Редактирано)

Закупих си два чифта надлъжни рейки. Едните ги взех от фейслифтова (с уговорката, че трябва да станат на моята Октавия 99г.), а другите ги взех от абсолютно същия модел автомобил като моят. И двата варианта не станаха при мен. Или не пасват технологичните отвори на купето към рейките или самите рейки не лягат хубаво и има нужда от допълнително разпробиване на тавана. 

Ходих в един от най-добрите сервизи за ВАГ групата в София и от там ми казаха, че няма как да ми го направят да изглежда фабрично и не се наеха изобщо да се занимават.

Хора, помагайте, защото имам нужда да монтирам надлъжни рейки с цел пренасяне на колела на тавана. :(

Редактирано от SawBass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересен случай - качете снимки,за да коментираме !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако хич не става, може да вземеш напречни греди само. Не е приблем и само с такива да караш. Има различни модели - разгледай и този вариант като опция!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще кача снимки, ама лятото, защото сега времето не предразполага много към "разкостване" на колата :)

 

@zloQQ Можеш ли да дадеш някакъв конкретен пример ? Мислил съм директно за напречни, но на мен ми се струва, че по начина по който се захващат повечето (луфта между вратата и тавана) ще си прецакам уплътненията на вратите, а това е крайно нежелан ефект! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, Колега,

 

Аз съм със същия автомобил като твоя, лифтбек версията. При мен има фабрично жлебове за напречни греди на тавана на колата. Така не би трябвало да се засегнат уплътненията на вратите.

При покупката, предишният собственик ми остави комплект греди с ключове.

 

Мога да направя снимки по-късно днес или утре, за да онагледя какво имам предвид.

 

Поздрави и успех!

Редактирано от ndandanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, Колега,

 

Аз съм със същия автомобил като твоя, лифтбек версията. При мен има фабрично жлебове за напречни греди на тавана на колата. Така не би трябвало да се засегнат уплътненията на вратите.

При покупката, предишният собственик ми остави комплект греди с ключове.

 

Мога да направя снимки по-късно днес или утре, за да онагледя какво имам предвид.

 

Поздрави и успех!

 

Ще съм много благодарен, колега. 

Ако има възможност да се направи без излишни болежки, така ще бъде :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще кача снимки, ама лятото, защото сега времето не предразполага много към "разкостване" на колата :)

 

@zloQQ Можеш ли да дадеш някакъв конкретен пример ? Мислил съм директно за напречни, но на мен ми се струва, че по начина по който се захващат повечето (луфта между вратата и тавана) ще си прецакам уплътненията на вратите, а това е крайно нежелан ефект! :)

Вероятно си прав за уплътненията... Заглеждал съм коли с така захващащи се багажници и наистина се деформира леко уплътнението. Обаче дали е фатално и остава ли деформирано като махнеш гредите - нямам идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравей, Колега,

 

Прощавай, че не писах по-скоро - не се бях абонирал за темата и забравих да я прегледам.

При първа възможност ще направя снимки на местата за захващане на гредите, а впоследствие и на самите греди.

 

Поздрави,

Ники

 

Ще съм много благодарен, колега. 

Ако има възможност да се направи без излишни болежки, така ще бъде :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, ти си имаш технологични отвори за тези чудеса, докато при мен лайсната която започва от предния прозорец и свършва чак при капака за багажното отделение е цяла и няма такива отвори. Сиреч, за да сложа греди трябва да се свали цялата лайсна, да се отреже на определени места, монтират се гредите и се връщат парчетата лайсна. 

Много ми е странно как така не можаха да паснат греди нито от кола, която е същата година като моята, нито от фейслифтова...

Направо започвам да се замислям да не се занимавам изобщо и да ги пусна във форума за продажба  :dash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.