Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Необходимо ли е пълномощно за чужбина при двама собственици?


Мonster

Recommended Posts

Здравейте,

 

Покрай прехвърлянето на Шкодата след изплащане на лизинга ми излезе следното въпросче. Тъй като изплащахме колата заедно с жената, а пък нямаме сключен брак, прехвърлихме колата на името и на двамата. В големия талон са записани имената и на двама ни като моето име е записано с код C1 (притежател на свидетелството за регистрация), а нейното е записано с код C2 (собственик на превозното средство). С код C4 е записано, че притежателят на свидетелството на регистрацията е собственик на превозното средство. Иначе казано и двамата си се водим собственици на превозното средство.

 

Въпросът ми е дали при положение, че и двамата сме собственици, е необходимо да си правим пълномощни един на друг, когато излизаме с колата в чужбина по единично? Честно казано на мен не ми се струва, че трябва да е така и все пак се сетих, че имаше подобен казус, при който, когато един родител иска да излезе в чужбина с детето си, трябва да има пълномощно с разрешение от другия. Не ме разбирайте погрешно - не сравнявам една купчина ламарина с дете :D, но все пак този казус ме подсети да се замисля дали няма някаква сходна схема и при МПС-тата. :)

 

P.S.: За сравнение със стария голям талон, който беше валиден докато изплащахме лизинга, ще кажа, че "Аутобохемия" беше записано с код C1, а моето име беше записано с код C3 (физическо или юридическо лице, което може да използва превозното средство по силата на право, различно от правото на собственост). Съответно тогава ми беше необходимо пълномощно при излизане в чужбина, тъй като ползвах "превозното средство по силата на право, различно от правото на собственост".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааааа.

Правилно си се ориентирал, че няма как да сравняваш човек с неодушевен предмет.

Детето е твое, но НЕ Е ТВОЯ СОБСТВЕНОСТ!!!

Автомобилът, е и двете.

И, не е пълномощно-разрешение, а декларация-съгласие!

А, сега на въпроса ти:

Не ти е нужно пълномощно от съсобственика на автомобила /на него - също/.

За Република Турция и Република Гърция, понеже техните полицаи са серсеми, може "да си вържеш гащите" с пълномощно, макар че без Апостил, същото няма особена стойност /въпреки отдавна подписаните договори за правна помощ, между Република България и въпросните държави/!

Освен това, свидетелствата за регистрация на МПС и в трите държави, се издават съгласно приетите от тях унифицирани международни кодове, т.е.-нужната им информация, се съдържа в самите свидетелства.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.