Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тропане при каране на паваж


ivo.kuzov

Recommended Posts

Пиша нова тема, защото повечето неща които намерих не бях сигурен дали са актуални за Октавия 3

 

Напривх вече 20 хиляди километра и 8 месеца на колата. Още преди 10-те хиляди километра забелязах тропане при каране на грапави настилки или паваж. Предполагам е добре познатия проблем в спирачните апарати където има хлабини. Всъщност още като забелязах тропането помислих, че е от тях, защото като натисках леко спирачките, тропането изчезваше. От Шкодо ми казаха някво уклончиво "Няма страшно, има едни фабрични хлабини" и толкова. На жената колата е също сравнително ново WV Кади и има същия проблем. Явно това е общ конструктивен проблем при тази група коли.

Пълен лаик съм и нищо не разбирам. Може ли някой който е запознат с проблема да обясни малко по подробно - Какви са тези хлабини в спирачния апарат. Защо се прояввяват. И докато ми е гаранционна колата какво мога да направя за да се премахнат.

 

Изключително гадно е усещането да си купиш нова кола за торбаа пари и да имаш този неприятен дискомфорт от тропане по грапави настилки. Такъв звук в другите коли, дори на по 10 години не се чува а тука кола 2017 година тропа кат каруца по Римски път :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха може би, защото не е искал да купува 10 годишен автомобил премиум марка.

 

Нямаше да му тропат апаратите, но пък преди него жабарът или някой "мустакат" германец Хасан, само няма да са пикали и с*али в колата, или пък да са си возили и кученце, което леееко е понамирисвало и е оставило некоя и друга шепа косми бонус за гордия собственик на А6 нов внос ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди и си търси правата,аз имам същия автомобил и нямам нито троп,нито лоп,колата е 2016г.на 37 хил.км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предни или задни хлопат - аз нищо не разбрах. Освен че нова кола не съм карал през живота си, не съм и чувал дори как хлопат апаратите. Просто не знам, наистина. Виж за биалетки, шарнири и т.н. до болка ми е познат звукът, но... Имаш проблем - имаш гаранция. Или настояваш или си тропаш по паветата с новата Шкода! Замисли се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

моята е на 75000км и е на близо 3 години, при мен няма никакви шумове при неравни настилки, а аз я карам 90% по такива, и този тип шумове (ако има такива) направо ме вбесяват. 

Поведението на автомобила все още е неразличимо от ново.

Щом автомобилът ти е гаранционен и не са открили проблем в сервиза, аз бих писал на имейл адреса, посочен на официалната страница на SKODA (service@skoda-auto.bg) за сервизни проблеми.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ще пиша на емайла. Значи преди месец, отидох в Шкода и обясних за този проблем. Приеха колата и след няколко часа беше готов прегледа и ми казаха, че нямало нищо. Стандартни малки луфтове и някви такива обяснения. Че и накладките били поизносени вече (на 13 хиляди колко да са износени). Взех си е. Вчера бях на центровка на радата в София, там на приемчика му обясних за това тропане, отговори ми по същия начин и каза че това си е конструктивен проблем а не някакво счупване или повреда в следствие на употреба. Лошото е, че не познавам спирачния апарат, и не мога да предам точно какво и е. Разбирам нещо от сорта че между накладките и притискащите цилиндърчета ли са кво са, се получават тия хлабини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не гадай и не мисли какво е що е, ами настоявай. Виждаш, че при други колеги не е така. Платил си за здрава кола - имаш право да изискваш тя да е такава. Конструктивните проблеми не са твои проблеми.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия са ебати смешниците.

При Пасат седмица знам,че им тропат задните апарати.

Даже ги сменят по гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

след като попрегледах темите за подобни на твоя проблем в Briskoda.net, явно наистина не си само ти с това оплакване. И на всички са им казали като на теб, че заводски има хлабини между апарата и накладката и от там като се поизноси (някой пишат, че тропането се е появило на 5000км други на 18 000км) започва да лопат в апарата по неравности.

 

Естествено, че е дразнещо да караш нова кола и да тропа като дилижанс, но явно си е фабирчен "бъг", който ако добрите хора от Еуратек не искат да оправят, то решението е много просто. Мацваш на тънък слой медна грес, там където контактуват апарата с гърба на накладката:

 

caliperpadgrease.jpg

 

 

или за по-елегантно решение, се продават едни "шимове", които се слагат на гърба на накладката и вършат същата работа - обират тоя неприятен луфт (против тропане и свирене) :

anti_squeal_outer_1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, но на мен лично не ми допада тая галимация. На нова кола да почнеш да й набивал заглавки... Това не е каца за зеле!

Но всеки сам си решава! Иначе варианти много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това с шимовете и медната грес съм го виждал да го правят и в Дару Кар и в Балкан Стар на коли с дискове и апарати колкото половин октавия :)

https://www.ebay.com/itm/Mercedes-Genuine-AMG-R197-SLS-Carbon-Ceramic-Brake-System-New-/201482846169

 

Тоест не е измислено от бай Ставри на пазара на Крушовица, докато продава на поредния мангал втора ръка супорти от Голф 1 ;) Не говорим за набиване на дървени чепове и раздуване на каци, а за неща използвани, дори фабрично. И за да не съм голословен давам нагледен пример: 

 

 

Ако не ти се чака целия клип, то цъкни направо на 1:40 и ще видиш, че в случая се монтират оригинални накладки с логото на мерцедес и съответния парт номер, които фабрично са си с въпросните "набити" шимове.

 

Реално добрите хорица от Млада Болеслав са решили да спЕстат некой и друг цент и да сложат гола накладка, като в резултат заради луфта ще лопа като кокал в буркан, а  "цяра" за въпросния проблем е супер елементарен и няма нужда от Байконурски технологии за отстраняването му, било то и на нова Шкода.

Редактирано от digitalundgrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааааааааа не, моля ти се - разбери ме правилно! Изобщо нямах намерение нещо да те заяждам и прочее с отговора си. На пазара в Крушовица единствено за гълъби ходя. Просто изхождам от идеята като в казармата оня дето гасеше лампите в банята - редника Хасан. Дори и да не го видиш, знаеш че е там :) И това че мен лично ще ме дразни тази интервенция е съвсем субективно. Пак казвам лично мнение.

Спирам, че окепазих темата на човека, извинявам се!!!

Поздрави и Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де - "шимове"... А как им е истинското име на тези "джиджавки"? Продават ли се или трябва да си ги изрежа от някаква ламарина (за капачки от буркани се сещам) или друг материал?

Търсих в ОЛХ и в Гугъл, но нищо... Не го разпознават като критерий за търсене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де - "шимове"... А как им е истинското име на тези "джиджавки"? Продават ли се или трябва да си ги изрежа от някаква ламарина (за капачки от буркани се сещам) или друг материал?

Търсих в ОЛХ и в Гугъл, но нищо... Не го разпознават като критерий за търсене.

 

http://www.partsforsaabs.com/product_info.php?products_id=3930

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , не се "ебавайте" със спирачките като подлагате излишни железа ... не съм разглеждал задните , нито предните спирачки на Фабия3 и Октавия3 , но от опит мога да кажа , че ако накладките (задните) са с V образна пружина на самата накладка и тя от загряване се отвърне и омекне , решението е само периодично свиване (с клещи или пръсти).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото digitalundgrd, :-) Благодаря и на The Best Forman за подсказката :-)

Нямам оплаквания (засега), макар, че понякога сякаш ми се чува издайническо потропване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обещавам като слагам зимните гуми да разгледам конструкцията на тез апарати (предполагам няма да имат кой знае каква конструктивна разлика) , но този проблем Лукас си го имат от както са измисли тез пружинки против тропане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ivo.kuzov - може да се уговорим и в последователни дни или часове да ходим да ги притесняваме в ЕТ Пловдив (ако живееш тук де), при мен го има същия проблем на предна лява. Все още не съм ходил да се оплаквам, някак си не ми се занимава, след като за друг, ясно отчетлив звук при превключване на скорости, ми я върнаха след 2 часа с "нищо и няма"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със звука при превключване на скорости (основно 1->2 и 2->3) е драстично при мен.
Становището е - "нищо и няма", при все, че имам чувството, че ще изгубя някое желязо на пътя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Значи, по съвет от тука писах на емайла service@skoda-auto.bg. Онзи ден ми се обади приемчика от Пловдив и вика за тропането, да заповядам да ми прегледат отново колата. Дано не съм ги вбесил с този емайл, защото иначе ме кефят пичовете от центъра тука в Пловдив. 

Сега ще видим в четвъртъ какво ще ми кажат. 

Прочетох мненията, на повечето от тука. Разбирам, че има решения на прблема с допълнителни пластини, пасти, гелове и прочие.... но някак си като краен потребител, който не е манияк на тема "саморемонт" на кола в личния си гараж, не ми се струва нормално да си закупя изделие за 50 хиляди лева и да има нужда от ръчна модификация, да не казвам ремонт, за да го изпозлвам и да му се наслаждавам на това изделие. Нали точно защото искам да имам нещо ново, което да е различно от ладата на прадядо ми, съм се разделил с "някви" си 50 хилки :(

 

Същото е сякаш, да ти продам нова входна врата, само че със счупена дръжка и да ти кажа, ако искаш да си отваряш врата, вземаш отверки и ключове и си ремонтираш вратата, щото ние просто така е произваждаме. Нелепо е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.