Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Джанти Октавия 3


Stiliqn92

Recommended Posts

Здравей колеги притежавам Октавия 3 2.0 ТДИ 150 к.с някой има ли информация 16ки железни джанти с какво между болтово разтояние трябва да са , централния отвор какъв е и с какво ЕТ трябва да са джантите , а също така 15ки джанти пасват ли ? Благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих ти дал съвет да не взимаш метални джанти.

Остави, че колата ти ще загуби чар, но и ще загубиш от стабилност.

 

Намери си симпатични джанти и слагай гумите на тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги за отговорите , питах понеже имам останали джанти 5х112 57.1 центр. Но са с ЕТ42 дали ще има някакъв проблем , че са с малко по малко ЕТ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Предстои ми поръчка на новата Оctavia, Fecelift. Имам малка дилема при избора на джанти и ще съм благодарен ако може да помогнете. Замислям се върху алуминиевите тип "Hawk" - 17. Имате ли наблюдения този тип как въздействат на стабилността на колата и кой въобще е оптималния вариянт за джанти? Също така предполаам слиза височиата на колата, до колко е това ?

 

Благодаря предварително за отговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Предстои ми поръчка на новата Оctavia, Fecelift. Имам малка дилема при избора на джанти и ще съм благодарен ако може да помогнете. Замислям се върху алуминиевите тип "Hawk" - 17. Имате ли наблюдения този тип как въздействат на стабилността на колата и кой въобще е оптималния вариянт за джанти? Също така предполаам слиза височиата на колата, до колко е това ?

 

Благодаря предварително за отговорите.

 

Точно по подобен въпрос действам с тез дни. (ще сменям оригиналните 16" джанти със 17" джанти от Сеат Леон ФР)

17" джанти ще бъдат добър избор в сравнение с 16".

16-ките са 205/55/16 ЕТ46. А 17-ките са 225/45/17 ЕТ49.

Със гума 225мм (по широка опорна точка), специално през лятото си по стабилен и понеже самата гума е с по малка височина, си по стабилен понеже няма да "пружинира" настрани.

Височината на колата остава същата, при 17" джанта общия диаметър на гумата е 634мм, а при 16" диаметъра на гумата е 632мм.

Според мене поръчвай смело 17" Hawk.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението Levcho. Със 17-та гумата става леко по-нископрофилна, което не е най-удачния вариянт за кофти пътища, но пък разликаа не е толкова малка. Другия въпрос е че може би вдига малко разхода и возията става лекичко по-твърда, но пък колата изглежда по-добре и печели стабилност. Май вариянта е 17-ки за лятото, 16-ки за зимата :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.