Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia 3 - странно тропане


georgkal

Recommended Posts

Здравейте,

 

Преди около 6 месеца станах собственик на Фабия 3. 1.2 TSI 110кс, комби.  Истинска пила.  Нова кола, нова марка :) Всичко много хубаво, но ...

 

Минах около 50-60 километра (взех я на 6). Започна да се чува странно потропване на метал от предницата, понякога от дясно, понякога под шофьорската седалка. Много се натъжих. Заради такива неща реших да си сменя 18 годишната кола. Както и да е. Тропането е странно, защото не се получава винаги, но е най-силно проявено когато вали дъжд(т.е. колата е мокра). Нали? И аз така. Понякога като мина през "легнал" полицай се чува, понякога не. Понякога се чува през дупка, понякога не. Супер странно. Все едно се заклаща нещо, като колата е в определена позиция.

 

Естествено поизчаках месец да видя, колата стана на 2000Км. Запазих си час в Еуратек. Рекламация, че ми изгоря и една крушка, ама здраве да е за нея. Случило се е. Пичовете в сервиза бяха учудени, че може да тропа. Качих се майстора и се повозихме из гладките улици на Надежда. Чу го и той(слава богу беше валяло :D и не съм луд). Оставих им я. Поседя една седмица. Накрая ми звъннаха и казаха, че е сменен амортисьор, пружина и макферсон и тропането изчезнало. Взимам си я, тестваме пак с майстора. Не тропа. Доволен. Стигнах обратно в Младост. Легнал полицай. Изтропа. Нервирах се. Реших, че пак ще им я карам, но след края на лятото. 

 

В този ред на мисли, имам нов час за същия проблем. Някой има ли подобен проблем? Имам колега със същата, но 90коня и е хечбека. Той е имал същото тропане. На второто каране в Еуратек е бил открит проблема, тампон на скоростната кутия. Насочих пичовете от сервиза към тампоните. Казаха, че всички са проверени и няма грижи. Но има. Колата е на 8400км вече и е нова и тропа.

 

Питането ми е, дали някой горд собственик на Шкода Фабия 3, 1.2 110кс, комби е изпитвал същия проблем? 

 

Ще съм благодарен.

 

П.С. Надявам се публикувам темата на правилното място. 

 

Поздрави

Калоян

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах потропване от откачена кора между врата и калника , но моита специално от окачване не ми се е оплаквала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За коя кора точно става въпрос? И от коя страна. Аз не съм сигурен, че проблемът ми е от окачване. Може и да е нещо не добре завито :) Като на Ладата от едно време - Бутилка от Водка между кората на вратата и вратата :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отваряш вратат и като погледнеш напред ще я видиш - черна преградна пластмаса , която се закопчава на щипки за клалника , но ако е разкопчана някъде трябва да се разкачи подкалника от винтовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно да си с автоматична скоростна кутия?

Аз това тракане от кутията го чух на моята 7ДСГ, помня, че ти беше обяснявал някъде, ако не се лъжа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен има подобно тропане. Чува се някъде по средата на предницата когато минавам през поредица от напречни неравности или легнал полицай.

Според мен не е от окачването, понеже се получава следното: предницата минава през неравността, чува се как окачването работи супер стегнато и след това се появява тоя шум. Нещо подобно на двукратно или трикратно изтропване. Не е и от спирачните апарати-чува се и при натиснати спирачки. Така е от както съм я купил. Не става по- зле.

Не съм и ходил в Еуратек по повод на тоя шум, понеже останах крайно разочарован от тях при посещение за друг проблем свързан с трудно включване на задна скорост, като започнаха да ми обясняват, че ако от 10 превключвания на задна при 3 не успееш няма проблем... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах потропване от откачена кора между врата и калника , но моита специално от окачване не ми се е оплаквала.

И аз имах същата случка. И от двете страни. Но дръчеше като гайка в кенче от бира. И при мен се беше получило след ремонт. Бяха забравили да ги закопчаят тези пластамсови прегради. След като ги оправиха в ЕТ, колата не съм я чул да тропа, а аз не съм от най внимателните през дупки и гърбици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

 

Ръчна 6 степенна скоростна кутия. Живи и здрави ще я вкарам в Понеделник и да видим. Да, не е нещо фрапантно, не е потрошено окачване, но ме дразни.

 

Благодаря за коментарите.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да, пропуснах. И аз го имам проблемът със задната и трудното включване от време на време. Но така като гледам, може би не си заслужава да го споменавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Де не забравиш да споделиш после "диагнозата". 

Аз имам час за 17-ти за първо обслужване и се чудя дали да не спомена  за тоя проблем...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като прочетох първото мнение за сефте се заслушах и може би чух въпросното потропване , но само при по-бързо преминаване на софийските могили (при дупки и други неравности няма) и не смятам , че е проблем в окачването ... колкото до включването на задна - ако се изчака пълното спиране на колата си включва екстра , когато бързам да паркирам на някой булевард ми се е случвало да се обади някой зъб , но и това е нормано - първа и задна не са синхронизирани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като прочетох първото мнение за сефте се заслушах и може би чух въпросното потропване , но само при по-бързо преминаване на софийските могили (при дупки и други неравности няма) и не смятам , че е проблем в окачването ... колкото до включването на задна - ако се изчака пълното спиране на колата си включва екстра , когато бързам да паркирам на някой булевард ми се е случвало да се обади някой зъб , но и това е нормано - първа и задна не са синхронизирани.

Уважаеми Дон Чичи, въпросното потропване, най-вероятно е само в собствената Ви глава, плод на престарелия Ви и уморен мозък /или каквото е останало от него/, на който безполезният Ви вестибуларен апарат, подава сигнали, все едно че управлявате велосипед с помощни колела, които потропват...

Моля, недейте да "спамите" в темата на колегата, както направих аз, за което се извинявам!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стана дума за тропане- предните амортисьори са разгъват със страшен звук при преминаване с по-висока скорост през гърбица, едни двойнодействащи нямаше да са излишни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 3 седмици по-късно...

Късно влязовлязох тук но споделям.жена ми си купи нова шкода фабия 2 1.2 тси.всяка сутрин на едно и също място изтропва под краката на водача и след това бетон дотам. Един глупак я натърти отворени 2 еърбега.и след седмица и дадоха новата фабия 3 на 0 км. Това е защото кара лизингова и живеем в Германия несъществена подробност. Сега шоуто. Бяхме се преместили на нов адрес взех една сутрин да я пробвам и на едно място изтропва под краката ми викам някое камъче.В събота я паля и отивам до фурната и пак там троп и до там.всяка събота я карам по 2 км.и тропа еднократно на едно и също място.става въпрос не за Коли на 70000 км а за чисто нови.Аз имам мерцедес Е кл.но за 2 км не Го паля и всяка събота очаквам тласкането и се кефа като излопа това е шкода.кон с магаре не сравнявам на новото си е ново и си клопка това е вадете си изводи дано съм бил полезен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , не че съм фен и ползвател само на Шкоди , а и примери много и то от всяка марка ... ти сравняваш лимузина с градска кола ... качи се на Супърб и покарай и след туй го сравнявай с Е класата или се качи на някоя А класа , покарай и сравнявай с Фабия (нищо лично , просто сравнението не мисля , че е умесно).

 

П.П. Сутринта минах покрай Балкан стар (педставителя на Мерцедес за България) и отпред имаше опашка от чакащи нови Мерцедеси , но това не ги прави лоши коли ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потропването е от съединителя и се чува при първото преминаване на 40км/ч след стартиране на двигателя. Интересното е че моята вече е на 21 000 и от известно време (2-3хил. км) изчезна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Best for man аз писах,че кон с магаре не сравнявам разбрал си ме погрешно направих заключение собствено на две нови фабии относно потропването и дори обмислям на таз като и изтече лизинга да я купя въпреки ,че спрямо 2ра серия е като спънат кон но задника ми влиза в нея по удобни седалки по широчка от 2ра за градска кола е супер и това го казвам при условие че слизам от мерцедес.за класа е наистина симпли кл. Да Суперба вероятно ще извади по-добра динамика от Някои модели Е клас,но за возия и комфорт.... Аз не съм на 20

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има това щракване и така вече 22 000 км.

Някъде около съединителя се чува...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Потропването го имам и аз. След като прочетох тази тема проверих и се оказа пластмаската при вратата. Там е доста тесничко и ще е зор да се закачи обратно, но ще го мъча, защото тропането дразни зверски. Звукът е като заминали тампони :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Това потропване го има и при мен. Чува се еднократно някъде изпод пода на шофьора. Точно като гайка в буркан :-). Не е обаче окачване или тампон - прегледах ги. Не че чува винаги - примерно при 1 на 5 преминавания през неравности и то на ниска скорост. Като че ли зимата намяла. Даже нямам спомен скоро да е тропало ... Разших, че не е сериозна и важна повреда и не ходих в ЕТ. Споменах им го при инспекцията януари - казаха че всичко по окачването и тампоните е наред :-).

Така или иначе доста ми се разходи по нервите....

Тази пластмаса между вратата и калника - доста глупаво са я измислили :-) Едно зъбче - най-горе се беше откопчало. Закопчах го, но така или иначе пластмасата не мърдаше. Може би мръсотията да я е фиксирала. Скоро не съм я мил :-)

Редактирано от slavid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам...някой може ли да снима тая прословута пластмаса, че нещо не мога да се ориентирам.

При мен има една, която върви по ширината на калника отгоре до долу/

За нея ли иде реч?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.