Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какво може да се ползва от Голф 4 на Октавия 1


muiko

Recommended Posts

Здравейте, наскоро си взех Голф 4 1,9 ТДИ с круиз контрол (темпомат), Мултифункционален волан, салон с много по добро състояние от моя, и общо взето по запазен. Идеята ми е да взема каквото мога и после да го продам. Вече от опит знам че огледалата непасват. Въпроса ми е какво  е взаимозаменяемо. Понеже имам проблем, не се отключва нито от вътре нито отвън задна дясна врата и централното неработи от цялата шофьорска страна. Дали ще мога да ползвам механизмите от голфа, до колкото знам са правени на една платформа, но огледалата непасват и за това питам ако има запознати да споделят опита си с мен. Багодаря Ви предварително и се извинявам ако има такава тема, неможах да я открия с търсаяката.

Колата е Октавия 1 2004 1,9 ТДИ 90кс Амбиенте

Голф 4 1,9 ТДИ СЕ 100кс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бравите са еднакви, но механика във вътрешността е различна. Голфа е с ламарина, на която са закачени стъклата и моторчето с модула за комфорта. при шкодата е по друг начин изпълнението, механиката е друга. За да видиш дали стават разкараш буксите и слагаш от голфа. Пробваш дали ще заключва, заключва, вдига стъклото. Салона е идентичен, огледалата се различават само в захвата. Може да се използва твоята основа и да подмениш всичко вътре с другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес поразгледах голфа се оказа че е с макси дот табло. То дали ще може да се смени с таблото на октавията което не е максидот

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окачването е еднакво. дискове накладки главини. тампони, предни задни греди, хидравлика, климатик (поне  елементите в коша на мотора)....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Така малко допълнително инфо. Седалките пасват идеално само където буксите под  предните седалки са различни. Предполагам е заради това че седалките от голфа са със airbag, а тези на октавията без. Единствения проблем сега е че при голфа свети лампата за Airbag. Мога ли да ги забраня през ваг ком. Защото фактически си airbag  на волана и над жабката само дето няма в седалките. Дали ще се получи ако закача обратно седалките на голфа с буксите, тогава да ги забраня страничните airbags от вагком, и после да върна седалките пак без да ги свързвам буксите. Дали модула за airbag ще отчете грешка отново. 

Редактирано от muiko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.