Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Осветление в багажник на Фабиа 1


zlodeyski

Recommended Posts

Приятели, имам нужда от малко помощ:

Колата ми е Фабия 1. Осветлението в багажника не свети от доста време, реших да го оправя. Купих крушка, смених я, но продължава да не свети. Направи ми впечатление, че старата крушка няма вид на изгоряла, жичката вътре е цяла. Колата не е удряна, не е претърпяла някакъв катаклизъм, че да е прекъснат кабела някъде. Осветлението в купето работи, мисля, че са на един кръг. 
Аз другата събота ще я закарам до сервиз, но ако някой може да ме "светне" къде може да е проблема до тогава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да има датчик, прекъсвач или нещо подобно сигнализиращо отварянето на багажника.

Моето предложение е да го намериш и провериш състоянието му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, в такъв случай трябва да проверя, както казах, колата е седан, аз багажника не съм го отварял с ключ, само с дистанционното

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предлагам много примитивен вариант, свали плафона и го размърдай хубаво. При мен(на комби) беше по същият начин, лампата просто спря да свети, свалих я, оказа се, че е здрава, сложих LED лампа, която тръгна, но при затварянето на багажника не искаше да угасне(може би нещо по токовете, не ги разбирам много). Преди няколко дни сменях гуми и натоварих зимните в багажника, но нямаше с какво да ги затегна да не мърдат и се удряха в стените на багажника на всеки завой, е от тогава се оправи, предполагам някоя клема се е наместила или нещо подобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам да си сложа LED в багажника, но проблема е. че не угасва като затворя вратата. Много интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам да си сложа LED в багажника, но проблема е. че не угасва като затворя вратата. Много интересно.

И моята не гаснеше. Ключалката има 2 положения. На второто задейства ключето за лампата. Ако не е настроена вратата, може да затваря само до първото положение. Провери примерно с отвертка да имитираш затваряне на ключалката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, проблема не е в бравата, просто в багажника лед крушката не гасне. Обикновенната си гасне, като се сложи лед не гасне, свети слабо при затворен капак. Пробвал съм и аз, затварям, лампата на таблото за отворен заден капак загасва, но плафона продължава да си свети слабо. Вътре в купето става да се сложи лед, но вътрешните плафони ги командва комфорт модула, те гаснат плавно и изцяло, дори когато при отворен багажник и затворени врати се заключи колата плафоните в купето загасват, а плафона в багажника продължава да свети, после когато се хлопне и багажника той се заключва автоматично, но неговия плафон пак си остава леко светещ ако е лед. Като се сложи нормалната крушка всичко е ок. Просто такава си е колата, не е въпрос на дефекти.

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Проблема" за да не гаснат диодите е управлението по минус - решението , който иска диоди в багажника е едно малко реленце , с което да прекъсвате и плюса.

Не съм пробвал , но трябва да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така,елементарно "побългаряване" с рид-ампула с нормално затворени контакти и едно магнитче,залепено на вратата на багажника проблема се решава.Такива са релетата в датчиците за врата на алармените системи,но мисля,че те са с нормално отворен контакт и при доближаване на магнит се затварят.Другия вариант е с нискоомен резистор паралелно на ЛЕД лампата,който да "лъже" комфорт модула,че крушката е с нажежаема жичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китайците продават Canbus Error Free ЛЕД крушки,но не съм слагал такива и не знам дали наистина работят:

https://www.banggood.com/31MM-Festoon-5630-6SMD-Canbus-Error-Free-Car-White-LED-Interior-Dome-Light-Bulb-p-994330.html?rmmds=category&cur_warehouse=CN

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е не КАН -а , а управлението според мен , защото поне преди ФЛ няма проверка за крушка , но от друга страна тока за палене на диод е много по-малък и все си намира начин да мине.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е не КАН -а , а управлението според мен , защото поне преди ФЛ няма проверка за крушка , но от друга страна тока за палене на диод е много по-малък и все си намира начин да мине.

 

Проверката за крушка е според нивото на оборудване.

 

Аз доста се отклонявам от темата, но ми стана интересно. Какво ще рече проверка за крушка ? Това, когато някоя от крушките не свети да имаш индикатор ли ? Защото моята е преди ФЛ, но се води Celebration Elegance и го имам това, като екстра, а в Октавията, която уж също се води Elegance, това го няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Това е индикация за изгоряла крушка. Моята е едишън 100 и го има. Имах и същата но Амбиенте, тя няма индикация.

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Колеги, оказа се прекъсната ел.верига, оправих се.

Благодаря за вниманието ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.