Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

НОВА Стационарна камера Казичене


octaviaia

Recommended Posts

Сигурно има ефект. Миналото лято един колега беше там за десетина дни. След като се прибра му дойдоха 3 фиша на кредитната карта от колата под наем. Един за 4, един за 6 и един за 18 км превишение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Французите не ми ги хвалете , те са толкова дисциплинирани колко българските джигити ;)

 

Мдаа, и аз имам какво да кажа за тях - 1:1 същите говеда са си и според мен  :) Прекарах седмица-две там и видях що за дисциплина беше :) Даже на колата на моя приятел му мазаха с маркери по стъклото, по вратата - да не им спирал на мястото вече и т.н. :) Кифляци са си...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, много се оплакват от камерите, ама се съобразяват с тях :)

аз пак ще кажа, нужда от камери имаме огромна, но не от подобни капанчета

 

до русе има едно село дето постоянно загиват разни хора, последно пак имаше някакво меле там, ама камера няма ... а тук, където статистиката не познава 1 смъртен случай, има камера ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе камери комбинирани с застраховката ще имат сериозен ефект. Като плати 2000лв. гражданска и ще се замисли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако става дума да лови по номера на колата дали имаш ГО ... доколкото знам софтуера го имаме, но не сме си платили поддръжката

по спомен ставаше дума за около 200 000 годишно, които ще се избият за месец

 

положението "искАх, ама немАх желание"

Редактирано от superba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако става дума да лови по номера на колата дали имаш ГО ... доколкото знам софтуера го имаме, но не сме си платили поддръжката

по спомен ставаше дума за около 200 000 годишно, които ще се избият за месец

 

положението "искАх, ама немАх желание"

Не, просто камерите са купени по финансиране от ЕС с друга цел - преброяване. Като изтече мониторинговия период (той изтече октомври) трябва да купят софтуера и голямото снимане започва. Ако сте забелязали на камерите направиха едни активатори в асфалта - приличат на реотан залят с битум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иначе за камерата, сега разбрах от местен познат, че е сложена на правата където ограничението е 90 км/ч, и е там заради разни пишлемета, които нощно време се гонят. Това обяснява и кирките ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е по-ефективно, нищо че е "полицейска" Астра!

post-7686-0-31537700-1511894359_thumb.jpeg

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иначе за камерата, сега разбрах от местен познат, че е сложена на правата където ограничението е 90 км/ч, и е там заради разни пишлемета, които нощно време се гонят. Това обяснява и кирките ... 

 

То щото на Шел Бояна като има камера и рацерите не се събират там от...както се намирам в съзнателния си живот... Тия дебили не разбраха, че трябва да има присъствие за да спрат тези нарушения и много други. Но както се казва и в МВР - Който е нямал акъл да стане полицай, става катаджия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе камери комбинирани с застраховката ще имат сериозен ефект. Като плати 2000лв. гражданска и ще се замисли...

Това с по-скъпите застраховки за опасните водачи е интересна и друга тема, ама плащането на тези застраховки трябва да се наложи от онези хора дето ги гледаме сега по @господари на ефира@ с тубите от минерална вода обикалят. Те една камера не могат да опазят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Застраховка в България се прави на МПС, не на водач. В тоя ред на мисли, нещо ми се чупи схемата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно, колкото и да приказва ралица агайн по медиите, докато не се промени принципа на ГО, няма да сработи и бонус-малуса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Застраховка в България се прави на МПС, не на водач. В тоя ред на мисли, нещо ми се чупи схемата...

Преди години като живеех в Италия застраховката се прави на водач и на МПС - комбинирано. Та за 1.1 двигател съм плащал 1500 евро на година. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В комън уелт държавите се прави на лицето. И там тази система за нарушения-по-високи ставки функционира наистина добре. Но преди тук да се стигне до това, има още МНОГО вода да изтече. Както като обучение на тиквеници, така и от към техническо обезпечаване.

Иначе казано, това е поредната дебилна "мярка" от страна на държавата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В повечето държави е комбинирано - на колата и на шофьора. Което си е крайно тъпо, но е по-изгодно за застрахователя.

 

В малко държави е на водача. Което е единственото разумно решение. Да ама не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с това ГО нещата наистина не са много ясни и уредени.

в повечето държави по Европа уж се прави на лицето, ама влиза и колата... странна работа е... май само собствениците на коли имат ГО.

И примерно ако си дадеш колата на някого, и той направи бели с нея глобите са за шофера, а щетите към трети лица са за сметка на твоята полица (на колата).

 

При нас допускам, че всичко е на колата, защото много по-лесно се контролират МПС-тата, отколкото шофьорите. Тук не могат да спрат тези без книжките, камо ли и за ГО да ги следят.

И когато всичко е на кола, нямам идея как бонус-малус системата ще работи. Примерно при смяна на собственик, би трябвало да зануляват щетите, ама това означава, че човек, който никога не е причинявал щети, ще плаща по-високи ставки, ако си смени колата... Иначе ще е кофти да си купиш кола на старо с кофти застрахователна история и ГО за хиляди левове :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като знам нашите застрахователи как мрат да се удрят през глезените в борбата за клиенти пак ще измислят някой номер. Пример - застрахован за първа година в ЗАД Бай Хой. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен най-добрият вариант е ГОто да се издава на лице. Като ако трети страни претърпят щети в следствие на нещо си, което МПСто е направило (например оставено на свободна, потеглило само и се сгънало калника на някой), то тогава да се прилага системата както е при каското - "Паркирано последно от еди кой си".

 

Колкото до това, дали само собствениците на коли имат ГО...ми не е баш така. Аз съм пращал човек без книжка да ми направи ГО на колата. Полицата е с номера на моя автомобил, а неговото име седи на нея. И също така никога не са ме питали при сключване на ГО "Ваш ли е автомобила" или "Имате ли СУМПС". Не им пука защото не е релевантно.

 

Оплескана е тая работа...

Както би казал оня тъпунгер Бойко Рановски с усмиФка тип Стефан Сифиянски - "Не може цялата отговорност по контрола да е в КАТ". Нищо, че на КАТ им е точно това работата :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.