Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гаснене в движение при освобождаване от скорост


Fabiamk1

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Прочетох доста теми с подобни проблеми, но моят е малко по различен. Преди 2 месеца си закупих Фабия 1 1.4 16v 100 коня. При запален двигател оборотите стоят стабилни около 1100 докато е студена, след като тръгна след около 5-10 километра при наближаване на кръгово започвам да намалям и когато изключа от скорост при да кажем 30-40-50 км/ч колата изгасва от нищото без да усетя, светват ми лампите по таблото, енджин, EPC и тракшъна и виждам стрелката на оборотите на нула. Отбивам в страни, запалвам пак и тръгвам без проблем и при следващо палене светлините изгасват и всичко е нормално и след 2 седмици и изминати няколко стотин километра пак се повтаря същото. Днес сутринта се случи пак и след като я запалих подавам газ и никаква реакция - педала реагира нормално но оборотите не мърдат колата не се форсира, оборотите взеха да играят малко на място. Изгасих, запалих пак и няма проблем. Минах си 50 километра днес и нищо. Очаквам след 2 седмици пак да стане. Бях на диагностика нищо не ми казаха, бях на един пишман майстор каза ми EGR клапан, каза че ако го махне ще се оправи ама нещо не му се доверявам хаха. Дайте някаква идея или съвет като отида на следващия майстор да имам някаква представа ако не да я продавам докато върви и тва ще и е.

Смених съединител, аксиалния лагер леко потраква,масло и ремъци, не знам дали е свързано, но да съм подробен колкото мога.

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да си почистиш дроселовата клапа. И само да доуточним, имаш индикация с форма на двигател?

Редактирано от ID A
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Индикацията на двигателя светва -да. На същият ден или на следващият изчезват всякакви индикации и всичко е нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правила ми е такъв проблем при дросел за чистене и рязко пропадане на оборотите. Пробвай да задържиш на 1500 междино за секунда. Особено ако доливаш и масло.

А за индикацията за двигател, ти си с първата Фабия, на която чувам да работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко допълнение, грешките от диагностиката са p1180 и p0106 първото е ламбда сонда, човекът от когото купих колата каза че скоро я е сменил без да го питам нищо. Мисля си че това не му е решило проблема и затова я е продал, другата грешка май пак е за някакви въздуци и газове но не разбирам. В сервиза казаха че не знаят и общо взето овъртаха.

Утре ще видя дросела и ще направя още една диагностика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На жена ми голф 4 правеше същото - гаснеше в движение. Оказа се датчик на коляновия вал. Смениха го и се оправи. Двигателят беше 1,6 бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.