Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как да изберем банка?


The Best Forman

Recommended Posts

Мишо, вероятно и той е оставил подписани празни бланки, тоест съществена част от предвидени защити са заобиколени, не се е интересувал от парите си (близо 4 милки за 10тина години), още заобиколени защити... Изведнъж при цялата тази документация, обраха ме?! Дали?

Случвало ми се е преди години, клиент да ми приведе по погрешка голяма сума, еми ако си закъсал финансово, нали се сещаш колко време ще се съдите?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 103
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • mishoo

    15

  • sauber

    12

  • Izolini

    6

  • Цецо75

    6

...Оставях празни бланки, подписани и тя пълнеше.Но нямах проблеми.Всичко беше много точно и коректно...

Ти си нямал проблеми. Но точно тези случаи са в онези 80% за които говореше Хърсев. А ако 100 камъка бяха заминали в друга посока банката ли щеше да е виновна?

 

Ивчо ме изпреварил

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да по принцип сте прави за подписаните бланки.Но кой не го е правил? Кой счетоводител няма такива "резервни" варианти?Винаги баш в най напечения вариант трябва нещо спешно да се направи а "подписа" го няма. Абсолютно прави сте и двамата.Сега се сещам че мойта банкерка роптаеше и на "празните" бланки пред мене слагаше ограничение, пишеше сума или за бетон, абе застраховаше се жената.Уф не вярвах че ще го кажа ама готина банкерка беше.Качествен човек.

Но случая тук не е такъв.Уникредит директно го каза. "Разследвайте " което противоречи на всичко банкерско.Ко ше разследваш бе? Банката веднага трябва да каже парите са там изтекли са така и така с това и това. Кви са тия шикалкавения за банкови тайни? Директно те обвиняват че крадеш от физическо лице?

Ако е имало такива бланки банката веднага щеше да се защити и да обвини клиента.Изобщо ако клиента е сгафил малко, банката веднага ще го използва.Ама тя не казва така.Тя казва съвсем друго.Независимо дали рицарите са писали кодекса или не  той е ясен.Не допускайте опетняване на репутацията на никаква цена.Защото друго няма!

Нали преди години военен беше застрелял една банкерка? Защото нагло го изнудвала.?Банката какво каза? Ми няма такова нещо просто му се гърмяло на човека?! Месеци след това бъзикахме нашия банкер че ако ни изнерви ще го стреляме :crazy:  :D

На мен повече от 20 години ми отне да проумея изречението написано на старите пари: всеки лев е обезпечен с злато в банката. Или нещо така беше.Дали някой от форума тука помни?! Това изречение и адски важно.

За случая с Уникредит не съм бил там не знам всичко нито подробности.Май сте прави и много се паля и колко му е да бъркам.Спирам по тоз случай че май оспамих темата. Просто... мъча се да съм в час относно икономическите работи щото..защото просто от тях ни зависи живота.Не виждам смисъл да знаеш дребните неща, а големите като инфлация, инвестиция, вложение, банки да не знаеш.А пък в момента работя уж върху моя си частна пенсионна система..че не харесвам обичайната

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже го обърнахте на банкови "фалове", на драго сърце и на живо бих разказал за два случая(за които знам), ама на живо. Единият е за 30 и нещо хиляди, кражба на служител от роднина. Другият е за 7 цифрена сума, малко наподобява Понци схема, но гръмва чак на третата година, което е и фрапантното.

Инак исторически интересните истории са готини, но също така и неприложими от стотина години насам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понци схема,

Инак исторически интересните истории са готини, но също така и неприложими от стотина години насам...

Какво е Понци схема?! Това нещо не го знам? Какво ти пречи да разкажеш историята без конкретни имена?Нали затова е форума?Обмяна на мнения. Представи си че помогнеш на някого? Хич не е малко

Що да е неприложимо ? Твърди се че до 1973 сме имали златен стандарт. Това все пак е преди 40 години някъде..След това е полузлатен.През 90-те години вече ставаме като долара.Печаташ на  доверие и с мярка.Още като погледнеш банкера и ти вдъхва доверие :tooth:

Иначе ако сложат по един тамплиер с меча да реши проблема..Ми то проблем няма да има :D или ако военни погърмят на воля в някоя банка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понци схема е по името на един италиански спекулант в амерка...

Накратко, аз ти казвам, че правя града на мечтите, ти инвесрираш, аз ти плащам дивидент, ти водиш още инвеститори, още за тебе, те водят и така нататък...докато не останат инвеститори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да напиша за случайте. И двата се предполага, че не трябва да се знаят. На всичкото отгоре са и доста специфични и дори и да не цитирам имена и точни събития, пак би станало ясно на някой запознат с тях и четящ.

И както написах, наподобява единият Понци схема, но на практика няма нищо общо, защото "инвеститорите" в случая не са инвеститори, а ограбени без тяхно знание. И за да продължат да не знаят, това се е случвало с нови такива.

И в двата случая на ограбените парите са възстановени, но не и без доста нерви и главоболия, макар и 100 % от вината да е била в банката. В единият случай хората разбират случайно при досег с банката. Тоест дори няма как да ги обвиниш в "заблеяност".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

За съжаление, чак днес видях темата. Гена бях ти в кабинета защо не ме попита можех да ти разкажа??

Сега за протокола, аз съм банков служител и мога да отговарям на въпроси по темата.

1. Идеална банка -НЯМА! На една ще са и високи таксите, на друга лихвите на трета нещо друго.

2. Всяка банка има такси за каквото и да е, има си тарифа и ги качват на сайтовете си.

3. Застраховка няма как да ти я "набутат", трябва да се съгласиш сам за нея.

4. Да навсякъде има служители и "служители". В нито един клон няма еднакво обслужване. Налага ми се често да съм командировка по клоновете и смея да твърдя, че положението е зле.

5. Избора на банка в въпрос по скоро на локация и намиране на съвестен служител които да те обслужва. 

Истината е, че ги гонят за план - продажба на кредити и кредитни карти и често клиенти с обикновенни сметки остават на заден план. 

За обобщение е малко трудно да се говори, но ще опитам, макар, че критериите са много. Дали имате превод на заплата и дали е под или над 1000 лева. С какво е обезпечен кредита а ко е по голям, в коя фирма работите... така мога да си пиша до утре.. Все пак ще опитам:

За обикновенни сметки са трите водещи банки Уникредит, ДСК, ОББ.

За ипотечни кредити засега водят Сосиете Женерал - с най ниски лихви са

За обединен кредит ОББ държи най ниски лихви - без превод на работна заплата.

За сметка, хм ... зависи за какво ще я ползвате и колко често.

Темата е много обширна, но сбито е това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък Райфайзен правят клиентите си на маймуни - макаци...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам нова изненада от Уникредит. При депозит на банкомат, машината ми задържа банкнота. За щастие само 10 кинта. Чакам ги да направят "ревизия на устройството" и да ми "възстановят" парите. Чудя се ако банкнотата беше 100 кинта и бяха последните пари до заплата на някой, какво ли щеше да прави човека? Защото минаха 6 дни от случая ми и нищо не се е случило още...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста често се случва банкоматите да забиват, може и пари да не даде, Да процедурата е бавна, отивате до клон на вашата банка ( без значение на кой банкомат са задържани парите). Подава се жалба (така се казва бланката), после се въоръжете с търпение. Всичко се движи между двете банки. Проблема е, ако банкомата се зарежда от ВИП, а не от клон. Парите се виждат на коя карта са в колко часа е транзакцията, така че ще се възстановят. Да проблем е ако са ти последните пари, за съжаление това са машини и не зависи от човешкия фактор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който не иска да рискува с машини може да тегли на каса. Много хора виждам, че го правят. Всеки си преценява...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста често се случва банкоматите да забиват, може и пари да не даде, Да процедурата е бавна, отивате до клон на вашата банка ( без значение на кой банкомат са задържани парите). Подава се жалба (така се казва бланката), после се въоръжете с търпение. Всичко се движи между двете банки. Проблема е, ако банкомата се зарежда от ВИП, а не от клон. Парите се виждат на коя карта са в колко часа е транзакцията, така че ще се възстановят. Да проблем е ако са ти последните пари, за съжаление това са машини и не зависи от човешкия фактор.

 

В моя случай подадох сигнал по телефона. Машината е на банката, към която имам претенция. Няма как да ги оправдая за подобно нещо. Разбирам да са ден-два, но...ОК, машини са, но аз нали си плащам ежемесечно такси за да са те на мое разположение с качествена услуга? При положение, че тези банкомати на 100% могат да подават сами информация за наличността си, пък и още повече самият банкомат ми каза, че е задържал банкнота, то трябва да се е регистрирало в някаква система. Аз не съм го установил на по-късен етап. Изписа си го на екрата, имам го и на бележката от устройството. Естествено все ми е тая за 10лв., въпроса е принципен.

 

Който не иска да рискува с машини може да тегли на каса. Много хора виждам, че го правят. Всеки си преценява...

 

При мен става въпрос за депозиране на/в банкомат :) В клоновете на Уникредит си минимум 30 минути на опашка...Освен това на касите дерат с бесни такси. За 7500 лв., които изтеглих преди няколко дни, таксата ми беше 36лв. На по-късен етап разбрах, че с картата мога да изтегля 2 пъти по 2000лв. на куп за 24 часа, без никаква такса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега в студа, избягвайте банкомати изложени на улицата. Проблема го има и си е съвсем обясним

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам нова изненада от Уникредит. При депозит на банкомат, машината ми задържа банкнота. За щастие само 10 кинта. Чакам ги да направят "ревизия на устройството" и да ми "възстановят" парите. Чудя се ако банкнотата беше 100 кинта и бяха последните пари до заплата на някой, какво ли щеше да прави човека? Защото минаха 6 дни от случая ми и нищо не се е случило още...

Няма да коментирам сроковете само ще спомена че при депозитните машини ако машината се усъмни дали банкнота е истинска се чака ревизия от инкасо. При забравени пари на АТМ е същото - ревизия от инкасо а до тогава парите са брокирани. И още нещо ако оспорвоте транзакция винаги се обръщате към Вашата банка. Там се подава оспорването, независимо къде е станало и на кой банкомат или ПОС. От там нататък Вашата банка изисква инфо от другата ако се наложи арбитраж и т.н.

Редактирано от Ради
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега в студа, избягвайте банкомати изложени на улицата. Проблема го има и си е съвсем обясним

 

:fiu: Т'ва да не ти е Москвич 21412 с масло в двигателя  "М10-Д " произведено от (Плама Плевен) бре колега..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:fiu: Т'ва да не ти е Москвич 21412 с масло в двигателя  "М10-Д " произведено от (Плама Плевен) бре колега..

 

За съжаление колега е така, независимо че АТМ имат печка /ако разбира се работи, че те са скъпи, а банките ......./,  не Ви съветвам при голям студ да теглите пари от разни външно разположени банкомати в разни външни къщички и колибки :) 

И за потвърждение копирам изискванията на производител на АТМ:

 

Temperature

- Standard: 50°F to 104°F (10°C to 40°C)

- With severe environment fitted: 32°F to 104°F (0°C to 40°C)

Humidity: 20% to 80%

 

А сега се замислете при минус 10 навън, колко градуса е в ламаринената къщичка на банкомата :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 при депозитните машини ако машината се усъмни дали банкнота е истинска се чака ревизия от инкасо.

 

Имал съм 2 пъти такъв случай с депозитна машина на ДСК и в двата ми върна проблемната банкнота. Банкнотите не бяха фалшиви. Най-вероятно бяха изпирани или солидно намокряни преди. :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм 2 пъти такъв случай с депозитна машина на ДСК и в двата ми върна проблемната банкнота. Банкнотите не бяха фалшиви. Най-вероятно бяха изпирани или солидно намокряни преди. :blush:

Ще е хубаво ако са сменили алгоритама.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам случай, когато банкомат в чужбина ми задържа картата на летището и буквално останах с 5 лева в джоба ... да живее western union в тия случаи.

Оказа се, че било anti fraud мярка, много бързо съм бил летял ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не се изокам аз на какво съм се нагледал/преживял по банките, че паметта на форума няма да стигне.

Гена, в ДСК работя с една много разбрана женица. Вярно че клона е далеч от теб, на Пирогов е, но пък тя е много разбрана (знам, че се повтарям), спокойна и е способна да обяснява и разяснява нещата докато клиента захапе за какво иде реч. По принцип се занимава с фирми, но ще ти помогне и за частната сметка. Така или иначе ти си мешана риба, имаш фирмена и лична сметка, така че няма пълно щастие.

На ДСК обаче не мога да им хвана спатиите на онлайн банкирането. Мен ми инсталираха някаква програма на компютъра (мултикеш), което е адска тъпня, щото трябва да го разнасяш със себе си. ДСК директ, което им е другия вариант, не знам с какъв сертификат работи за разплащания и дали има активен вариант през мобилен телефон.

Multicash е тип офлайн банкиране. Голям шит е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, чак днес видях темата. Гена бях ти в кабинета защо не ме попита можех да ти разкажа??

Сега за протокола, аз съм банков служител и мога да отговарям на въпроси по темата.

1. Идеална банка -НЯМА! На една ще са и високи таксите, на друга лихвите на трета нещо друго.

2. Всяка банка има такси за каквото и да е, има си тарифа и ги качват на сайтовете си.

3. Застраховка няма как да ти я "набутат", трябва да се съгласиш сам за нея.

4. Да навсякъде има служители и "служители". В нито един клон няма еднакво обслужване. Налага ми се често да съм командировка по клоновете и смея да твърдя, че положението е зле.

5. Избора на банка в въпрос по скоро на локация и намиране на съвестен служител които да те обслужва. 

Истината е, че ги гонят за план - продажба на кредити и кредитни карти и често клиенти с обикновенни сметки остават на заден план. 

За обобщение е малко трудно да се говори, но ще опитам, макар, че критериите са много. Дали имате превод на заплата и дали е под или над 1000 лева. С какво е обезпечен кредита а ко е по голям, в коя фирма работите... така мога да си пиша до утре.. Все пак ще опитам:

За обикновенни сметки са трите водещи банки Уникредит, ДСК, ОББ.

За ипотечни кредити засега водят Сосиете Женерал - с най ниски лихви са

За обединен кредит ОББ държи най ниски лихви - без превод на работна заплата.

За сметка, хм ... зависи за какво ще я ползвате и колко често.

Темата е много обширна, но сбито е това.

Аз бих дал следния съвет на Гената: ако ще теглиш кредит - Първа инвестиционна. Ако ще отваряш обикновенни сметки Сосиете женерал. Останалите ги заеби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.