Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Патрон брава Шкода Октавия 1u5


SawBass

Recommended Posts

Здравейте колеги, снощи в люлин ми разбиха колата и по-конкретно патрона на предна дясна врата. Тъй като в семейството ми до сега не се е случвала точно такава "интервенция" исках да попитам за съвет как да процедирам от тук нататък.

Продават ли се само патрони?

Цяла брава ли трябва да се закупи?

Какво трябва да се направи след подмяната на патрон/брава, за да мога да ползвам моя си ключ при отварянето на дясната врата?

Бих се радвал на всякакви съвети във всякакви насоки как мога да реша проблемът.

 

П.П Ключа влиза трудно в патрона, но снощи успях да заключа колата дори през него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не последват проблеми с имобилайзера! Съжалявам за случилото се :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключително неприятна ситуация колега ! Така и така сте в Люлин , вижте в Белия списък за maximumkeyservice .... там ще получите възможно най-компетентна помощ !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

интересното е, че от колата не липсваше абсолютно нищо (в случая панела на касетофона ми беше в жабката, а и в багажника имаше разни апетитни неща). От приятел разбрах, че подобни случаи, на разбити коли без нищо липсващо в тях, били доста зачестили в Люлин. Предполагам, че или застрахователи са се активизирали да "рекламират" услугите си, или в момента на разбиването някой е прекъснал крадците. Все тая де...

За момента не съм изпитал никакви проблеми с имобилайзера на колата. Ключът ми е от старите (не е сгъваем), колата не е с оригинална аларма!

Единственото което ме интересува е да мога да си ползвам сегашния ключ при отварянето на вратата, след ремонтирането на патрона. Хич не ми се занимава с варианта нов ключ с нови брави и т.н.

 

П.П. Като цяло и аз мислех да се спра на хората от maximum key service, просто исках да "сондирам" за малко мнения от колеги преди да стигна до същината на ремонта :)

 

:plate_skoda:

Редактирано от SawBass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че ще могат да пренаредят патрона, лично съм пренареждал патрон за кола. Доста играчка е но става.

Ако желаеш мога и да съдействам с каквото мога :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че ще могат да пренаредят патрона, лично съм пренареждал патрон за кола. Доста играчка е но става.

Ако желаеш мога и да съдействам с каквото мога :)

 

Благодаря за предложението, колега. Ще го имам предвид, но да се надяваме да не "опирам" до помощ от форумът, защото това ще значи, че съм го закъсал доста (имам предвид некомпетентни майстори). Ще пиша за развитието на проблема, когато има такова :)

 

:plate_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Бравата е сменена. Патрона и основата бяха доста аграрно счупени, но вече всичко е наред. 

Темата може да се трие :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега а кой/ къде Ви помогна ? И срещу каква сума ? Все пак може и на друг да е полезно !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата да не се трие, ще бъде полезна ;)

А най полезна ще бъде ако споделиш къде, кой и за колко ти оправи бравата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално по-горе съм се изразил малко неточно. Проблема беше само и единствено в счупена дръжка и патрон. Бравата на вратата си беше напълно изрядна 

Дръжката беше сменена от мен с помощта на баща ми. Мястото е пред блока (на същото място където ми я разбиха :D). 

Бих казал, че смяната на дръжката е доста лесна, стига човек да има нужните инструменти (за сваляне на кората и самата дръжка) и достатъчна доза търпение, защото работата е малко пипкава, а и не става от първия път. 

За смяната не е нужно демонтирането на абсолютно нищо освен кората на вратата.

Самия принцип на работа на механизма на дръжката е доста елементарен, като само трябва да се съблюдават поредността на инсталиране на нещата.

 

П.П.1 Колеги, надявам се да не ви се налага да стигате до подобни интервенции, особено поради причина като моята, но ако все пак на някой колега от София му се наложи да го прави, съм на разположение да помогна :)

 

П.П.2 Цялото "удоволствие" ми струваше 70лв - 50лв за дръжка с доставка от Мегапартс и 20лв за пренареждане на патрона от хората от Максимум Кей Сервиз :)

Редактирано от SawBass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е важно да не скъсате жилото,което външната дръжка дърпа,за да отворите вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е важно да не скъсате жилото,което външната дръжка дърпа,за да отворите вратата.

 

Съгласен!

Хубаво е също да се знае, че пластмасовата тапа на края на жилото трябва хубаво да се натисне към дръжката, за да си влезе в леглото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.