Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Багажник за покрив Fabia хечбег


piccinini

Recommended Posts

Здравейте колеги :)

Тъй като скоро време ще ми трябва по-голяма кола, но нещо не ми се разделя с моята, възможността е да монтирам багажник на покрива. Въпросите ми са - има ли колеги, които карат така и какво е поведението на колата, има ли осезаема промяна в завой, при спиране? Също така какви греди да си взема и какъв багажник, има ли смисъл да търся на старо или да взимам чисто нови?

 

Поздрави  

Редактирано от piccinini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега конкретно за fabia не мога да дам мнение за поведението на колата , при моята Октавия изобщо не усетих че имам кутия на покрива .Може да се свържете с колегата Bucket той ще Ви каже точния размер и вид на гредите за Вашия автомобил и сигурно има какво да Ви предложи .Взех от него много запазен комплект втора ръка греди и не съжалявам .

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме интересува чисто като поведение на колата и дали има някакви негативи, тъй като центъра на тежеста се вдига, макар и съвсем малко. Някой да даде мнение за кутия - марки, дали нова или втора ръка?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че с кутия ограничението на скороста е 120 или 140 km/h и това трябва да се има впредвид ... ( на мен не ми пречи че и без това карам " пенсионерски ") , а за марка смятам че Thule е избора за който няма да съжалявате !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че с кутия ограничението на скороста е 120 или 140 km/h и това трябва да се има впредвид ... ( на мен не ми пречи че и без това карам " пенсионерски ") , а за марка смятам че Thule е избора за който няма да съжалявате !

Наистина Thule е "марката", но ако се предвижда скорошна смяна на колата (така разбирам от първия пост), не си струва инвестицията. За новата кола най-верочтно ще се наложи смяна поне на скобите за закрепване на гредите. А при Thule нещата са с пари  :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина Thule е "марката", но ако се предвижда скорошна смяна на колата (така разбирам от първия пост), не си струва инвестицията. За новата кола най-верочтно ще се наложи смяна поне на скобите за закрепване на гредите. А при Thule нещата са с пари  :) .

 

Колата е доста запазена и поддържана, очаквам в следващите поне 60 -70к км да няма особени ядове (да чукам на дърво), по тази причина не ми се продава, защото не мога да и взема никакви пари. Тъй като в момента колата е със свалени рег номера от КАТ имам още няколко месеца да умувам по този въпрос :D сондирам мнения и препоръки/критики

Поздрави

Редактирано от piccinini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е Фабия 3 комби, с нормално окачване. Ами, пътното поведение зависи от това, колко си натоварил куфара :) При мен, когато е пълен, ама до лимита,50- 60 кила багаж, мога да кажа, че се усеща. И вятъра се усеща,когато съм с куфар,особено страничния. И разхода се качи с 1- 1,5 л/100. Ускорява малко по мудно. Има си влияние куфара. Колкото до марка и модел, аз си купих някакъв пластмасов 320 л., от Метро за 170 лв. За двата пъти в годината,дето ще го ползвам ми е идеален. Пръчките и те са някакви измислени ,от баухаумяу- магазин някакъв :) Четох и аз доста, и общото мнение е ,че всички шумят, моите не правят изключение. Даже превес взе евтиния вариант,след като се возих на един приятел с Голф 7 с с пръчки на Туле- аеронещоси, свистяха си доволно. Та, избора е строго субективен- нужди, ползи,цена,красота :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.