Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Крушки за Superb 1


sauber

Recommended Posts

Крушките са както следва:

- kъси светлини: H7 - препоръчвам Osram Night Breaker Unlimited или Night Breaker Laser

- дълги светлини: H3

- габарити: W5W

- мигачи: PY21W

- фарове за мъгла: H3

 

При 1.9 TDI  се разкачат въздуховодите, после се вади кутията на филтъра за смяна на крушка на десен фар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Хайде сега още нещо по външното осветление :)

Светлините, които са в огледалата (и светят надолу) не ми работят. Предполагам, че е проблем със лед панелчето. Изглежда доста пожълтяло. Може би е изгоряло или му е прекъснато нещо някъде. Някой борил ли се е с това? Аз се скъсах да пиша различни ключови думи в гугъл, както на български, така и на английски. Единственото нещо до което стигнах е, че на английски ги наричат "puddle lights". 

Също така, ако се намери като част, някой има ли идея как се подменя? В миналото правих опит за разглабяне на едно огледало на Ауди, след което не му работеше нито прибирането, нито подгряване. Толкова съм сръчен... Та не ми се ще и на Супърба да причиня същото :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега не бях виждал Суперб 1 с крушки в страничните огледала, но явно има.

 

Нямам идея какви крушки се ползват там. При Суберб 2 обаче в огледалата, мигачите не са отделни диоди а диодна лента.

 

Вероятно ще се наложи да отвориш корубата и да видиш како е положението вътре. 

 

Ако ти се занимава направи една две снимки как изглеждат тези светлини, преди да си започнал да отваряш огледалото за да стане ясно за какво говориш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не бях виждал такъв без (виждал съм 3) :D

Ето така изглеждат тия пущини. Снимката е от нета, колата е Golf нещо си, но светлините са взети и поставени от Супърб 1. Моите изглеждат по същия начин, като изключим, че пластмасаката , която пази диодите е пожълтяла яко. Мойте огледала нямат мигачи в тях обаче (не че има значение де).

 

1-21_zpsa93edbe4.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, обаче нямам идея за какво служи и как се сменя. Аз я нямам тази екстра. Вероятно се вгражда в последните модели или тези с най- високо ниво на оборудване.

Ще трябва да се отвори и да се види дали диодите са изгорели или има прекъснат кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водят се puddle lights, буквален превод, че е светлина за локва. Тоест да виждаш къде стъпваш около вратата. Мисля, че работят на принципа сенд ми ту хоум, но на обратно. Включват се при отключването на автомобила.

Днес разгледах по-обстойно. Долната черна част на огледалото се държи на две винтчета, ще ги сваля при първа възможност за да разгледам отдолу. Лошото е, че нито по българските сайтове, нито в Алиекспрес, нито в ebay намирам точно такъв тип диоди. Има някакви за Супърб, но подозирам, че са за 2ка :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна тема! Следя с интерес, тъй като имам нещо подобно на огледалата от долната страна, което днес видях :D... Нямам 6 диода като на снимката, имам само 1, но и при мен прозрачните пластмаси са потъмняли и от части пълни с разни боклуци + това лампичките не работят. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Мога да ти кажа аз как смених това осветление при мен. Само че с уточнението, че е Superb MK2. Не се наложи да се разглабят пластмасите. Просто нагласих огледалата да са в най-горна позиция за да мога да си пъхна пръстите в процепа между стъклата и кожуха, хванах стъклата на огледалата и ги издърпах (на щипки са). През отворилото се пространство се достига до вътрешната част на огледалото. Сглабянето беше като нагласих внимателно щипките към местата им и ги натиснах обратно на местата им.

 

Поздрави

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията! Не вярвам, че при 1цата ще може толкова да се вдигне огледалото, но ще пробвам. Основният проблем обаче си остава това, че не мога да ги намеря като част. Оказва се, че Супърб 1 има няколко чарколяка, които НИКОЯ друга кола не ползва - бутон за аварийки, лайсни задни врати и тези лампички.

Имаш ли нещо против, когато ти е удобно да снимаш твойте и евентуално някакъв груб размер да им вземеш? Ще бъда благодарен! Току виж от 2ката стават на 1ца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При С1 стъклата на страничните огледала се свалят много лесно. От управлението на вратата се намества стъклото да е в крайно положение, така че да отвори максимално от външната страна, т.е да стане голяма дупката между стъклото и корпуса на огледалото. После пъхате вътре пръст и леко издърпвате стъклото навън. Следва да се откачат шипките на огледалото. После се разкачат 2 кабелчета за подгряването. Когато се махне стъклото има пряк достъп до вътрешността на корпуса. Предполагам в твоя случай ще има още 2 кабелчета вързани към въпросното осветление. Вероятно този диоден блок също е на щипка и букси за кабелите. Би трябвало да излезе с натискане надолу към асфалта. Поне аз така си мисля.

 

Поставянето на стъклото е по обратният път. Поставя се стъклото, като горе долу се наместват щипките на същите места и се натиска внимателно докато щракне и това е.

После стискате палци да не ви падне стъклото на първата дупка.  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно както stanley го е описал извърших отварянето на огледалата за обслужване на въпросните светлини при мен. Значи все пак няма разлика в принципа при Superb MK1 и Superb MK2. Явно обаче аз не мога да обяснявам добре  :blush:

sauber, какво да снимам? Въпросните светлини при мен как са ли? Ако е за тях - при мен са с (условно казано) триъгълна форма, а тези на снимката по-горе са четвъртити, но въпреки това:

post-13341-0-40927200-1515173377_thumb.png

Освен това моите не бяха LED, а обикновена халогенна крушка T10. Е, вече са с LED Т10 де.

Спомена, че са същите като на Golf... Защо не потърсиш такива за Golf.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо да ти благодаря, че си се постарал! Наистина го оценявам.

Не са от Голф, а снимката, която съм качил е на Голф. Собственика му е взел такива от Супърб 1ца и си е направил огледалата на Голфа да стават за тях.

Най-важното - Днес като си оставих колата в Трансексперт, бях помолил Евгени да провери какво ще излезе от неговият край за тези светлини. Човека естествено си е направил труда и ми даде следната информация:

Оригинален номер на частта- 3u0945291c01c. В България - само оригинални. Цената беше около 200 кинта. Много ми се иска тези светлини да ми работят, но някак си ми се свиди да дам 200 кинта за две лампички, които на всичкото отгоре нямат ключова роля в колата, а са просто глезотия. И то такава, която използваш само в бая тъмната част на денонощието. В този ред на мисли, ще им търся не-оригинален заместител, по възможност яко мощен. Защото като ще свети, искам да свети. Не искам да е като лежерно амбиентно осветление. Искам боята на джантите да избелява от тях :D Ако открия нещо ще пиша своевременно.

Самият чарколяк изглежда така и естествено се досещате, че огледалото ще трябва да се разкости за да се подмени:

post-13784-0-36874700-1515188374_thumb.jpg

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че само с рамката (тази на която са закрепени) вървят? Не могат ли да се сменят само крушките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да могат, но от къде ще намериш само платчица с диоди, която да е точно този размер и форма...Отделно, ще трябва да се прави някакво раз и спояване на кабелчета, а накрая какъв ще е ефекта - един Гоапод знае.

Другата седмица ще звъня при моите хора (Автокомерс) с няколко задания. Това ще е едното, пък да видим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

ТАДААА!

Майстора ми тенекеджия, който му оставих да ми боядиса огледалата свърши работа :)

Занесал ги е на някакъв човек, който се занимава с подобни неща. Човека е направил нова платчица, сложил е по-силни водоустойчиви диоди и е запечатал цялото нещо.

Сега имам още една глезотия :)

 

post-13784-0-79204900-1516641284_thumb.jpg

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е станало. Я кажи сега кога свети това чудо? При отключване и заключване ли и колко време?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светват когато:
1. Отключиш колата. Гаснат в момента в който не влезеш и тя се заключи сама или ако се отвори и затвори някоя от вратите, 
2. Когато изгасиш двигателя и извадиш ключа. Гаснат докато не се отвори и затвори врата отново.

3. Светят постоянно докато има отворена врата, без значение дали е предна/задна.

 

Сега обмислям да си взема кит за "бяла светлина" за купето :) Гледам, че са по 40-50 лв. и мисля, че ще свети по-добре от стандартните крушки. Така или иначе в багажника не ми стига светлината с една идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяй смело! Определено осветеността ще е по-добра. Потвърждавам го от личен опит.

Честито за добрата развръзка с puddle lights!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.