Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Крушки за Superb 1


sauber

Recommended Posts

Will do!

Имаш ли идея дали има драматичност при подмяната или всички капачета на крушките могат и с голи ръце да се свалят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше ма-a-aлко по-засукано при предния плафон, този над скоростния лост. Там не стана съвсем с голи ръце, а трябваше да играе отвертка и комплект за сваляне на пластмаси - става и с кредитна/дебитна карта разбира се. Нищо сложно обаче. Останалата част от осветлението по интериора смених буквално с голи ръце.

Само пак да напомня - това на Superb MK2 PFL.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Още едно питане. Някой да знае какъв модел са светлините за задна? Иска ми се да поръчам, но ми се иска да спестя едно разкостване на мокет, бъркане, отвинтване и прочие. Нали съм подел да правя колата LED и да инсталирам и там... =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://am-application.osram.info/en
Това е много удобно приложение.
Иначе на твоята са P21W BA15s. Тоест едни крушки като тези ще заспят. На практика само на този продавач не ми дават грешка крушките и мисля да сложа и на стоповете от неговите крушки.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, не пиша за да се заяждам, братче, ама... Точно с тия при мен изцъфтя грешка. Нека Сашо има едно на ум...

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен също ми дават грешка от време на време, но само ако колата не е палена повече от 2 часа и я дам на контакт когато е на фарове или на Auto и е тъмно и те светнат. Грешка дават само преден ляв фар за мъгла и дясна светлина за заден ход. Ако фаровете са изключени не ми дава грешка.

Ако я дам на контакт на фарове и светне грешка връщам, давам пак на контакт и грешката я няма.

С всички други крушки, които съм пробвал, си светеше грешка постоянно, включително с тези, които ми даде Венци от Shreki, а на неговата не бяха давали грешка въобще.

 

ПС: А ми е пределно ясно, че не се заяждаш  :banana_beer:

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ице, благодаря за клюкарника на Осрам!

Друго се питам. Вече от няколко места чувам, че с тия за задната има проблем. При положение, че всички останали крушки могат да са с canbus, тия що пък не могат? От LUX LED където си поръчах осветлението за интериор, човека каза "За интериорните и габаритите ти гарантирам, за тия за задна не мога". Реших, че просто няма такива с canbus и за това тръгнах сам да търся.

От Алито си поръчах и такива за плафона на задния номер. И сега се замислям, че не загледах дали са canbus...дейба!

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, те на всички в Алито пише, че са canbus, така че няма какво дейбеш. Даже на тея от 25 цента. Метода е да четеш мненията от долу, търсиш някой, който ги е слагал на кола като твоята. Ако при него са давали грешка - ясно. Ако не поръчваш, ама пак няма гаранция, защото по години компютрите са различни и става проба-грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, точно тия, които показваш на CNSUNNYLIGHT съм ги поръчал преди малко повече от седмица, и ги чакам... Поръчал съм ги за фОбията, за дневните. Супер капризна излезе тая кола! Ще кажа дават ли грешка на нея, като дойдат. И все пак, на друга подобна кола може да няма грешка, ако на дадена кола дават грешка - дори да са от една и съща година. Различни акумулатори, различни напрежения, различни консуматори, различни алтернатори, различни модули, различни всякакви истории, различни прагове... Една с една нема еднакви. :) Наистина е така. Няколко пъти съм го виждал това.

 

Отделно, нали поръчвате играчките от алито през мобилното приложение? Има още някой лев отстъпка там и дават точки и купони за отстъпки и т.н. :) понякога е 4-5лв разликата спрямо цената на компютъра, което си е една-две-три блесни за риболов. Аз от компютър не съм поръчвал досега, май :D

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Отделно, нали поръчвате играчките от алито през мобилното приложение? Има още някой лев отстъпка там и дават точки и купони за отстъпки и т.н. :) понякога е 4-5лв разликата спрямо цената на компютъра, което си е една-две-три блесни за риболов. Аз от компютър не съм поръчвал досега, май :D

Венци, Аз лично от мобилното приложение цъкам в "алито". Да те светна и още една далавера за "алито" - cashback. Скивай туй: https://megabonus.com/

Наистина съжалявам за спама!

П.П. И за да не е съвсем спам... Сашо, този продавач ми е изпратил едни "залъгалки" за точно тия крушки. Проблема е, че трябва да се клъцне кабелчето, за да се монтират "залъгалките" (за това и не се навих да ги правя), понеже цокъла на крушката не позволява друг начин за слагане на "залъгалки". Ако все пак ти се наложи, мога да ти ги харижа. :)

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с рязането и побългаряването ще го пропусна :D Благодаря за предложението иначе!

Великденско ще ходя във Варна, на жената брат й има сервиз и той по принцип си е спец жичкаджия. Ще видя какво ще ми измисли. Пък и някакви daylights искам да забия. Но не мога да си измисля какви. Не искам да станат като на циганска ръждясала Астра от Солипиново...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Никакви...Ползвам си късите, които на Osram са 150 кинта парчето. 300 лева все някак ще ги преживея като изгорят, но това, че трябва да разглобя половината кола за да ги сменя - не. Сложих си LED габарит с надеждата да свети достатъчно яко за DLR, ама тц. В Алито за Пасат се продават готови решетки с DLR. От тоя сорт:

post-13784-0-26600500-1520938461_thumb.png

 

Само ги боцкаш и газ. За Супърб 1, което се очертава по-екзотично и от Ферари Тестероса - НИИИЩООО. В общи линии тая кола явно е толкова рядка (макар, че поне в България виждам чат пат), че всяка част, мод и прочие е голямо приключение. Без значение дали гониш цена или не...

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някакъв шанс да се програмира за DRL секцията на дългите (на някакъв процент) или фаровете за мъгла (пак на някакъв процент)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има варианти. Един колега ми обяснява за американски mode на колата или нещо от сорта. Светят предни мигачи и при подаване на сигнал започват да мигат. Но и там крушките са весели за смяна. Аз по принцип мога да си пускам и сам тия за мъгла, но целта ми е да не се занимавам. Въртя ключа на стартера и тръгвам. Гледах LED ленти, но не виждам кой и как ще ми ги монтира културно просто. То останалата инсталация е лесна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах предвид да се програмират така тези секции за DRL, че да действат точно както ти искаш - въртиш ключа и потегляш. Сега като ползваш къси за DRL сам ли ги включваш, или са перманентно включени?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто сам!

По принцип искам да го направя с готин LED на долните решетки. Но да имам възможност и да го изключвам когато искам. Чат пат се налага да е СТЕЛТ колата :D

Имам два свободни бутона на централната конзола, мога да си поръчам един за ESPпримерно. Ще го дам на познат в рекламна и може да ми гравира каквото искам. Вместо ESP да ми напише DLR на него например. Той е с on/off позиция и ще сработи. Като цяло искам да го направя максималко "фабрично" и да намере LED панели, които да са качествени и да не крещят Илианци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.